Neden bu haldeyiz?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Ekim 2020, 09:59:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Neden bu haldeyiz?  (Okunma Sayısı 1784 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« : 15 Temmuz 2011, 16:44:01 »

Gelin hep beraber bu sorunun cevabını arayalım. Ülkemiz etrafında dönen oyunlar, kürtlerin bize kafa tutması ve sürkeli diş göstermesi ve buna karşı tepkisiz kalmamız vs. gibi bir çok sorun var. Gerçek sorun ise bizim millet olarak hiçbir şey yapmadan sadece seyretmemiz. Bu konuyu bu otağdaki herkesle beraber ele alıp üzerine konuşalım. Ve lütfen bu konuya slogan gibi cümleler yazmayalım.

Bana göre suçlu akp değil. Bana göre akp bizim milletin son yıllarda girdiği garip ruh halinin siyasi tecellisidir. Suç akp de değil, akp yi meydana getiren zihniyetindir, ki bu konu sadece siyasi değildir.

İnternetteki sosyal paylaşım sitelerine falan bir girin bakın. Adam gibi Türkçe kullanan kişi sayısı çok ama çok az. Birçok kişi birçok kelimeyi kısaltarak yazma derdinde veya alfabede olmayan karakterleri ekleme uğraşısında. ''Güzel'' için ''güsel'' diyen bir gençlik var şuan.

Çalıştığım iş yerini kalabalıktır ve eğer eğitime diploma üstünde bakarsak eğitim seviyesi yüksek kişilerle doludur. Bu kişilerin en az yarısı mecliste kaç parti var bilmez. İş yerimde çalışan bayanların içinden bir ikisi dışında diğer hepsi siyasetin ''s'' sini bile takip etmez ve bugünkü meclisten beş milletvekilinin ismini say deseler sayamaz. Bu bayanlar aynı zamanda taksimde hangi barların en iyisi olduğunu, en iyi parfüm ve kozmetik ürünlerinin markalarını, hangi kozmetik ürününü hangi ünlünün kullandığını, bu yılın trendini, Okan bayulgenin neler konuştuğunu, Beyazın yaptığı espirileri, hangi pop şarkıcısının hangi şarkılarının en çok sevildiğini; hangi mankenin ve hangi sanatçının kimle nerde aşk yaşadığını, nerelerde konser vereceklerini, konserlerine ne kadar ilgi olduğunu; sanatçı, manken ve oyuncuların paparazileri görünce verdiği tepkileri, yaptıkları espirileri, nerelerde eğlendikleri, ne giydiklerini bilirler. Bunların içinde Atatürk'ün mesleği nedir? sorusunu bilemeyenler de vardır. Diplomalarında ya lisans ya da ön linsans yazar.

Erkekler ise yine taksim ve eğlence konularındaki bilgisiyle bayanlardan aşağı değillerdir. Bir çoğununacayip şaç ve sakal şekilleri, hayatımda sadece son yıllarda gördüğüm pantolon modelleri, erkeğe hiç yakışmayan konuşma tarzları vardır. Sorsan siyasette neler oluyor diye çıt cevap veremezler. Milliyetlerden konusunda bilgileri olmadığı için Türk, kıro ve diğerlerinin sadece isimleri farklı diğer herşeyleri aynı sanarlar ve hatta değişik milletlerden olduğumuzu dahi hiç düşünmemişlerdir.

Diğer taraftan dincilerin elindeki gençlik vardır ki bunlar da, yat kalk dua et, az ile yetin, acılara sabır et, işi gücü bırak kuran öğren, arap geleneklerine ne kadar kendini uyarlarsan o kadar müslümansın zihniyetinde olanlardır.

Bir ülkücü gençlik var, yıllar önce adamın biri bunlara Türk kürt kardeştir demiş, onlar da o günden beri o adamın sözlerini trekrarlar. Bunlar düşünmez, beynini kullanmaz çünkü büyüklerinin sözünün üstüne söz olmaz, Büyüklerinin sözünün üzerine düşünmek onlarda rajona terstir. Asla düşünmezler, zamanında büyükleri ne demişse papağan gibi onları tekrarlarlar, beyinlerini kullanma zahmetini hiçbir zaman göstermezler, hal böyle olunca da kullanılmayan beyinleri de küçülür durur.

Kısacası, gençliğin durumu vahim. Bu durumdaki gençlikten kimse milli tepki, bilinçli hareket falan beklemesin. Çünkü gençlik henüz Türklüğün ne olduğunu, Türklerin kimler olduğunu dahi bilmiyor. Bilmedikleri konu hakkında da kafalarında düşünce oluşmamış. Öyle kafadan da milli bir tepki ve his doğmaz. Milli eğitim adı altında bu ülkede adam gibi eğitim verilmemiştir yıllarca. Benim gördüğüm kadarıyla Türkçülerden daha bilinçli olan kimse yok. En azından Türkçü tarihini biliyor, siyaseti takip ediyor ve kendine yakışmayan, milli bütünlüğümüze zararlı şeylere bulaşmıyor. Şuan bana göre ülkenin gerçek anlamdaki en eğitimli kesimi bizleriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2011, 16:55:05 »

 Birde, Kendilerini Atatürkçü olarak tanımlayan, gerçek amaçlarını Atatürkçülük maskesi ile gizleyen, sözde yurtsever, özde rus uşaklığı yapan kızıl gençlik gurubu var. TGB adı altında, emperyalizme karşı dik duruş sergiyerek Türk Halkını kandıran bir gurup var. iŞÇİ PARTİSİnin güdümü altında bu gençler. Bu gençlerin bazıları da Atatürkçü düşünce derneklerinde yuvalanmıştır. Yurseverlik ve Atatürkçülül konularında mangalda kül bırakmazlar ama Türkçülük denince burun kıvırırlar. Halkların kardeşliği, özellikle kürt kardeşliği vazgeçilmezleridir. Geçmişin azılı kominist kürt sevicisi Denzi Gezmiş ve tayfaları idolleridir. Kuvay-ı Milliyeciliği bile kendi fikirlerine uydurmaktan geri durmazlar. İşte böyle bin parçaya bölünmüş bir gençlik içinde Türkçü gençlerimize çok ama çok büyük fedakarlıklar düşüyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TURKCUOZGUR
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 72


« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2011, 23:39:48 »

Bu halde olmamızın en büyük nedenini kendimizde aramalıyız bence. Bizler savaşcı milletin torunları olmamıza rağmen hep kavga etmenin saldırmanın büyüklerimiz tarafından bizlere kötü ayıp günah gibi laflarla sindirmelerindendir. Herkes kendi çocuğunu düşünüyor aman oğlum bulaşma aman oğlum kavga etme lan vatan elden gidiyor ne zaman kavga edeceğiz ne zaman öleceğiz bu zamanda ölmeyeceğizde ne zaman zindanlar artık bizleri korkutuyor mu yoksa. Bunda ailelerin büyük etkisi var diye düşünüyorum klasik kız yüzünden şu bu yüzünden kavga edelim saldıralım değil tabi anlatmak istediğim ama kürtlere karşı her yerde her alanda her ortamda hadlerini bildirelim en küçüğümüzede bunu öğretelim en büyüğümüzede kavganın vatan için şart olduğunu hatırlatalım. Şu anda kürt piçlerinin en büyük kozu silahtır silahlı grupları olmasa hiçbirşeyler heryerde salya sümük gezerler.
Bu dünyanın kanunu güç herzaman önemlidir ve bu devirde de yıllarca olduğu gibi silahlı gurubu olanlar kale alınırlar. Bizimde olsun TÜRKİNTİKAM tugayımız bakın nasıl sesimiz dinleniyor. Kırmızı çizgilerimizi tekrar nasıl anlıyorlar nasıl istediklerimiz yapılıyor. Ülkücü gurup vardı tasviye edildi kendileri birbirlerine düştü ortalık bu piçlere kaldı şimdi koşturuyorlar heryerdeler ve arkalarında polis var evet polis var. Kolluyor resmen yada korkuyor. Silahlı gurubumuzu kurmalıyız Türk ırkçıları olarak başka yolumuz yok. Zindanlarada mezarada razıyım tek sıkıntımız maddiyattır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.277 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.048s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.