Ne Mutlu Türk'üm Diyene-Sami Yavrucuk
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Nisan 2020, 01:07:32


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ne Mutlu Türk'üm Diyene-Sami Yavrucuk  (Okunma Sayısı 3193 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.306« : 15 Ekim 2009, 12:59:20 »

“Türk’üm, doğruyum çalışkanım. Yasam küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymaktır. Ülküm yükselmek ve ileri gitmektir. Varlığım Türk varlığına armağan olsun.”
Sayın okurlarım, geçirdiğimiz 6 Ekim çarşamba günü güzel İstanbul’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 86. yıl dönümü idi. Törenlere, Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlandı ve Vatan Caddesindeki geçit törenleri ile devam etti. Geceleri de camilerimize asılan mahyalarla halkımızın sevincini paylaştık. “Ne Mutlu Türk’üm Diyene”, “Milli Birlik Esastır”, “Ordumuza Şükran Borçluyuz”, “Önce Vatan” diyerek. 
Bizler böyle düşünürken mahyalara asılan Türk sözcüklerine alerji duyanlar, apar topar söndürdüler. “Ne mutlu Türk’üm diyene ifadesi bölücülüğe yol açabilir” işgüzarlığıyla alelacele kaldırıldı. İstanbul Müftüsü; “Mahyaların içeriği Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Müftülüğümüzle görüşülmeden belirlenmiş olmasından kaynaklandığını” ileri sürerek “Vatandaşlarımızdan mahyaların kaldırılması yönünde telefonlar aldıklarını ve bu yüzden devreye girdiklerini” ifade etti.
Halbuki, camilerimizin mahyalarına yazılan metinler, sadece dini konularda değil, daha çok milli konularda olan ve Milletimizin hassasiyetlerini dile getiren önemli mesajlardır. Bu ifadeleri ırkçılık olarak değerlendirenler, milli değerlerimizi zayıflatmak isteyenlerdir. Aslında camilerimiz milli ve dini değerlerimizin birleştiği kültür yuvalarımızdır. Onların etkinliklerini zayıflatmamız halinde, ayakta kalmamız zorlaşır. Mahyalarımız da, camilerimizin önemli bir bölümüdür.
Diyanet İşleri eski Başkanı M. Nuri Yılmaz da, mahyalara yapılan yazıların, hiçbir sakıncası olmadığını, milli günler nedeniyle bu tür yazıların her zaman yapıldığını belirtti.
Prof. Yaşar Nuri Öztürk, “Türk Ordusuna şükran borcu taşımayanın imanından şüphe ederim, Millet kavramının kurumsal bir kavram olduğunu bilelim.” dedi. “Türkiye’nin bugüne kadar hiç olmadığı kadar büyük bir haçlı saldırısı altında olduğu ve içerden de destek bulduğunu” söyledi ve “bütün bunlar, siyasi iktidarın arkasındaki toplum mühendislerinin işidir” dedi.
Sayın okurlarım, yazımın başlığındaki  “Ne mutlu Türk’üm diyene” tabirini, ilk defa Büyük Kurtarıcı M. Kemal Atatürk’ümüzün Cumhuriyetimizin onuncu yılı dolayısıyla 29 Ekim 1933 yılında, Ankara Hipodromunda yapılan Cumhuriyet Bayramı törenlerinde, bizler çocuk yaşlarında iken, kendi sesinden duymuştuk.
Bizim nesil Büyük Kurtarıcının Onuncu Yıl Nutku’nu ezberinden bilir ve “Cumhuriyetimizin onuncu yılını doldurduğu en büyük bayramdır. Kutlu olsun.” “Şu anda, büyük Türk Milletinin bir ferdi olarak, bu kutlu güne kavuşmanın en derin sevinci ve heyecanı içindeyim.” “Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk Kültürü olan Türkiye Cumhuriyetidir.” “Türk Milleti’nin karakteri yüksektir, Türk Milleti çalışkandır. Türk Milleti zekidir.” “Türk Milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir.” “Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile atinin yüksek medeniyet ufkundan yeni bir güneş gibi doğacaktır.” “Türk Milleti! Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.” “Ne mutlu Türk’üm diyene”
Tanrı Türk’ü Korusun.

   Sami Yavrucuk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
ATTİLABİLGEHAN
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2009, 20:45:36 »

                                                           NE MUTLU ÖZTÜRK OLANA !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
K A L K A N
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.927


YAŞAMIMIZI DÜŞÜNCELERİMİZ YÖNETİR


« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2009, 22:18:07 »

BÜTÜN BUNLAR,SİYASİ İKTİDARIN YANINDA VE ARKASINDAKİ TOLUM MÜHENDİSLERİNİN İŞİDİR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SEN  TANRI   DEĞİLMİSİN ,  ADINI    YARGILATMA
SANA   TANRI   DEYİNCE ,  DİNİMİ     SORGULAMA
YA  ADAM  ET  BUNLARI , YA  BERABER  YAŞATMA
KANI  BOZUK  OLANLAR  "TÜRK'ÜM" DİYEMESİNLER
𐱃𐰀𐰴𐰾𐰃𐰤 𐰴𐰀𐰞𐰴𐰀𐰣
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.075 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.039s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.