NE İTTİFAK AMA
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Ekim 2020, 14:52:00


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: NE İTTİFAK AMA  (Okunma Sayısı 1714 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
orkunalp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 380« : 29 Ekim 2009, 04:14:34 »Türkiye’yi, Orta Doğu’ya model olabilecek “Ilımlı İslam Cumhuriyeti”ne dönüştürmeyi hedefleyen ABD, projenin önündeki tek engel olan ’laikliğin’, dindarları baskı altına almak için kullanıldığını iddia etti 
Haber: Önsel ÜNAL
“Allah katında hak din İslamdır” ayetinin hutbelerden çıkarılmasını isteyen ABD, ılımlı İslam modelini hayata geçirmek için yine laikliği hedef aldı. ABD Dışişleri Bakanlığının yıllık olarak yayımladığı 2009 Dini Özgürlükler Raporunda, Türkiye’de dindarlara baskının hala sürdüğü iddia edildi. ABD Dışişleri Bakanlığının 1 Temmuz 2008-30 Haziran 2009 tarihlerini kapsayan raporunda, dini özgürlüklere ilişkin “kayda değer ihlallerin” görüldüğü belirtilen ülkeler arasında Türkiye’nin de adı yer aldı. Raporun Türkiye bölümünde, “anayasanın din özgürlüğünü öngördüğü, diğer yasa ve siyasetlerin de dinin genelde serbestçe uygulanmasına katkı sağladığı, ancak laik devletin bütünlüğü ve varlığıyla ilgili anayasal düzenlemelerin bu hakları kısıtladığı” ifade edildi.

Sınırlamalar kalkmadı
“Devlet genelde dini özgürlüklerin uygulanmasına saygı gösteriyor” ifadesine yer verilen raporda şöyle devam edildi: “Raporun kapsadığı dönemde devletin dini özgürlüklere saygısının statüsünde bir değişiklik olmadı. Devlet, ’laik devleti’koruma gerekçesiyle, İslami ve diğer gruplara sınırlamalar getirmeyi ve devlet kuruluşları ve üniversitelerde İslami ifadeye kısıtlamalar koymayı sürdürdü. Yetkililer, devlet kuruluşları ve okullarında İslami başörtüsü takılmasına karşı geniş yasağı devam ettirdiler. Devlet ayrıca ’İslami aşırılığa’ karşı çıkmayı sürdürdü. Dini azınlıklar, inançlarından dolayı devlet kurumlarında kariyer yapmalarının fiilen engellendiğini söyledi. Dini azınlık grupları da, ibadetlerinde, devlete kayıt yaptırmada ve dindaşlarını eğitmede zorluklarla karşılaştılar. Bazı Müslümanlar, Hristiyanlar ve Bahailer, dinleri yaymaya çalıştıkları iddiasıyla bazı kısıtlamalara ve bazen tacizlere maruz kaldılar.”

Çekirdek kadro endişesi
Raporun, “Devletin Dini Özgürlüklere Saygısının Statüsü” başlıklı bölümünde, “Cumhurbaşkanlığı, silahlı güçler, yargı ve bürokrasi gibi devletin çekirdek kurumlarının, Anayasa’nın gerekli kıldığı şekilde, cumhuriyet tarihi boyunca ülkenin laik geleneğini savunma rolünü oynadıkları, bazı durumlarda, devletin unsurlarının, seçilmiş hükümetin faaliyetlerine, laik devleti tehdit ettiği gerekçesiyle karşı çıktığı” belirtildi.

Liderler tarikatçı
Raporda başörtüsü yasağına da yer verildi. Devlet memurları ve öğrencilere kamu binaları ve üniversitelerde başörtüsü yasağının devam ettiğine dikkat çekilen raporda, “Başörtüsü takan kadınlar ve yasağa meydan okumada onlara aktif destek verenler, ya disiplin cezalarına çarptırıldılar ya da hemşire ve öğretmen olarak kamu sektöründe işlerini kaybettiler. Aynı zamanda, bakanlıklarda, müdürlerince İslami ibadete yeterince riayet etmedikleri düşünülen çalışanların ayrımcılığa maruz kaldığı yönünde doğrulanmamış haberler yayımlandı” denildi. Raporda ayrıca, Türkiye’nin önde gelen siyasi ve sosyal liderlerinin tarikatler, cemaatler ve diğer İslami örgütlerle ilişkileri olduğu vurgulandı.

‘Türban yasağı kalksın’
ABD Dışişleri Bakanlığının Demokrasi, İnsan Hakları ve İşgücünden Sorumlu Bakan Yardımcısı Michael Posner, AKP iktidarının bazı icraatlarına övgüler dizerken, uyarıda bulunmayı da ihmal etmedi. Posner, raporunu açıklamasının ardından Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi. Bir gazetecinin, “Raporda, Türkiye’deki başörtüsü yasağının kaldırılması mı isteniyor?” şeklindeki sorusu üzerine Posner, bunun, insanların dini kimliklerini nasıl ifade ettiğiyle ilgili hususlardan biri olduğunu belirterek, “Genel olarak umudumuz o ki, toplumlar, insanların dini tavır ve inançlarını şiddet içermeyen şekillerde ifade etmelerine izin verilmesinin bir yolunu bulacak” şeklinde konuştu.

‘Ekümenik’lik tanınmıyor
“Yetkililerin, Rum Ortodoks kiliselerinin yönetimine önemli kısıtlamalar getirdiği” belirtilen raporda, “devletin Rum Ortodoks Patriğinin ekümenik statüsünü tanımadığına” işaret edildi. Raporda, “ekümenik” olarak tanımlanan İstanbul’daki Rum Patrikhanesi’nin, Heybeliada’daki ruhban okulunun açılması için çabalarını sürdürdüğü ifade edildi. Raporda, Patrikhane’nin ve Süryanilerin sorunları, dini grupların vakıf ve dernek kurabilme koşulları, Vakıflar Kanunu, Alevilerin şikayetleri, Malatya cinayeti ve Mor Gabriel davalarına ilişkin gelişmeler gibi birçok konuya da değinild

ÇIKARLAR KESİŞTİGİNDE NASILDA UYUMLU ÇALIŞIYOR BU ŞEREFSİZ MÜTEFİKLER  ABD KENDİ İKBALİ VE ÇIKARI İÇİN KÖRÜKLEDİGİ BESLEDİGİ BU ÜMMETÇİ ÇAPULCU SÜRÜSÜNÜN İKTİDARI İÇİN  BU ÜLKEDE HER TÜRLÜ KALLEŞ VE HAİN PİLANI UYGULAMAKTAN GERİ DURMADI  GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KADAR BU ÜLKEDE YAŞANAN HER KAOS VE İSTİKRARSIZLIGIN ARKASINDA İŞTE BU EMELİ VARDI O HEDEFE ULAŞTILAR ŞİMDİ HASAT TOPLAMA ZAMANI TABİ BİR AKSİLİK ÇIKMAZ BU MİLLET UYANMAZ DİN DİYE BU ÇAPULCULARIN  HER YAPTIHINI ONAYLAMAZLARSA .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!!
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2009, 13:31:11 »

           Aman ne güzel Kandaşım!.. Demek güzel biçimde büyük ortadoğu projesi saygıdeğer başbakanımızla !.. Üzgün birlikte işlemeye başlamış. Herşeyi anladım da neyi anlamadım biliyormusunuz ? Acaba başbakan burada malum kişilerin piyonumu yoksa etken bir ortağımı ?..  Sinirli

                                                                                  TTKY
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2009, 14:35:49 »

 Cumhuriyetin yikilmasi karsiliginda,hiristiyan ve yahudilerle isbirligi yapip,islamda revizyonist tutuma gitmeyi resmen kabul ediyorlar.Ne demek ilimli islam? Bin dörtyüz senelik dinin kurallarinin,Tanri (allah) tarafindan kati kurallari olduguna iman etmis olacaklarki,hafifletmeyi teklif ediyorlar.Demekki Tanrinin bile dusunemedigi,kolayliklari,AKP iktidari hayata gecirmeyi tasarlayip,türbana özgürlük karsiliginda,ayetlerin yeniden yazilip,modern ve hafif islam seklinde,millete hazmettirilmesine gayret gösteriyorlar.Magara devri prototipi AKP secmeni,sadece vatanin degil,dinlerininde tehdit altinda oldugunun farkinda degiller
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.269 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.