Milli Eğitim'de Andımız ve İstiklal Marşı zorunlu olmaktan çıkarılıyor.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Ocak 2020, 02:56:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Milli Eğitim'de Andımız ve İstiklal Marşı zorunlu olmaktan çıkarılıyor.  (Okunma Sayısı 4502 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KOCATÜRK
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 80« : 05 Kasım 2010, 18:59:41 »

Milli Eğitim'de Andımız ve İstiklal Marşı zorunlu olmaktan çıkarılıyor.

Milli Eğitim Şûrası’nın 4’üncü gününde, tartışılacak kararlar alındı. 8 yıllık kesintisiz eğitim 13 yıla uzatılırken, öğrencilerin sabahları okuduğu “Andımız” ve “İstiklal Marşı” zorunlu olmaktan çıkarıldı. 8. sınıfta yapılan SBS’nin de uzun vadede kaldırılması için çalışma başlatıldı.

Milli Eğitim Şûrası’ndan, 8 yıllık kesintisiz eğitimi delecek bir karar çıktı. Zorunlu eğitim; 1 yıl okul öncesi eğitim, 4 yıl temel eğitim, 4 yıl yönlendirme ve ortaöğretime hazırlık eğitimi, 4 yıl ortaöğretim olmak üzere 13 yıl olacak şekilde belirlendi. Bu süreçle, kapatılan imam hatip liselerinin ortaokul kısımlarının yeniden açılması sağlandı.

11 YAŞA İMAM HATİP YOLU

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun eğitim sürelerine ilişkin “1 yıl okul öncesi eğitim, 4 yıl temel eğitim, 4 yıl yönlendirme ve ortaöğretime hazırlık eğitimi, 4 yıl ortaöğretim olmak üzere zorunlu eğitim 13 yıl olsun” önerisi alkışlar ile genel kuruldan geçti. Kabul gören öneriye göre aileler, ilköğretim 5. sınıftan mezun olan öğrenciyi ister meslek lisesine, ister genel liseye, ister imam hatip lisesine gönderebilecek.

DİN DERSİ 1. SINIFA İNDİ

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin çoğulcu bir anlayışla tüm öğretim kurumlarında daha etkin olarak okutulması önerisi de kurul gündemine getirildi. Alevilerin din dersinden muaf olma isteği, bu önerinin kabulü ile rafa kalkmış oldu. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun “din dersinin ilk ve ortaöğretimin tüm sınıflarında daha etkin olarak okutulması” önerisi kabul gördü. Böylece ilköğretim 4. sınıfta okutulmaya başlanan din dersinin birinci sınıfa kadar indirilmesi gündemde. “Din dersi seçmeli olsun” önerisi de kabul edildi. Şûrada öğretmenler, törenlerin rutin ve zoraki katılımdan çıkarılmasını önerdi.

‘İSTİKLAL MARŞI KALKSIN’

Kabul gören maddenin oylanarak şûranın raporunda yer alması durumunda, öğrencilerin sabahları okuduğu Andımız ve İstiklal Marşı da zorunlu olmaktan çıkacak. Madde şöyle: “Törenler ve toplantılar; paylaşma, bütünleşme, denetim ve kontrol mekanizmaları olup okul yönetimi tarafından kültürü etkileme, değiştirme ve yeni değerlerin paylaşılması amacıyla rutin ve zoraki katılıma dayalı etkinlikler olmaktan çıkarılıp yoğun olarak ortak duygu ve değerlerin paylaşımını sağlayacak şekilde düzenlenmelidir.”

DİNE BRANŞ ÖĞRETMENİ

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile milli güvenlik derslerine branş öğretmenlerinin girilmesi önerisi kabul edildi. Bazı okullarda imamlar din derslerine giriyordu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KOCATÜRK
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 80« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2010, 19:09:22 »

Bundan  sonra   olacak  işler   şunlardır :

1- BAŞBUĞ'UN  bütün  heykelleri  ve  posterleri   bütün  resmi  dairelerden  kaldırılacak , imha  edilecek..

2- TÜRK  Lirası  yeniden  düzenlenecek , para  üzerindeki  ATATÜRK  resimleri   kaldırılarak  yerine  fetoş'un , apo'nun  resimleri  konacak ,

3- Türban  ŞİMDİLİK   ilkokullarda  serbest  olacak , ama  ilerde   ZORUNLU  olacak.

4- Anayasa  yeniden  değiştirilecek...TÜRK  kelimesi   tamamen  kaldırılacak , yerine  "anadolu  federe   islam  cemahiriyesi "  kurulacak ..

5- Bütün   yargıyı  zaten  eline  geçiren  hükümet , yargıyı  artık  ortadan  kaldırarak  onun  yerine  " şeriat  mahkemeleri"  kuracak ,

6- kadınla  erkeğin   aynı  otobüste , minibüste   seyahat etmesi  , hastanelerde  karşı  cinsten  bir  doktora  muayene olması , okullarda  birlikte  okuması  yasaklanacak ..
( kadınlar  için  ayrı  hastane , ayrı  otobüs  ve  ayrı  okul kurulacak  ve  erkeklerle  beraber  görülen  kadınlara  şeriat  yasaları  gereğince  ceza  verilecek. )

7- şeriat   polis  teşklatı  kurulacak...Bu teşkilat  eski  sovyetler  birliğindeki  KGB  gibi  çalışacak ,  bütün  insanlar  dinlenecek ,  takip  edilecek , uygunsuz  görülenler  derhal  imha  edilecek..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KOCATÜRK
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 80« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2010, 19:15:18 »

Yıllar  önce  şimdi  yaşadıklarımızı  şimdi  forum  bölümü  kapanmış  olan "nihalatsiz  otağı"nda   yazmıştım..

Aradan   yıllar  geçti  ve  yazdıklarım   hergün  teker  teker   gerçekleşti  ve  gerçekleşiyor.

En  fazla   10  sene  sonra , eğer  yaşarsak  yukarda  bahsettiğim  olaylarıda  malesef  yaşayacağız.

Tanrı   bu  kötü  günleri   TÜRK  Irkına  göstermesin..

TÜRK..!!!!

GAFLET   VE  DELALET   UYKUSUNDAN  ARTIK  UYAN...

Önümüzde  seçim  var..

Sana  veya  yakınlarına ,  komşularına  nohut , fasulye , makarna , kömür , kanepe  gibi   seçim  hediyeleri   verilecek...

BUNLARA  KANMA....KANAN  SALAKLARI  AHMAKLARI   UYAR ...   .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
hun_turk58
or-ok-on
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2010, 20:20:42 »

 Namık Kemal demiş ya: ''Düşman dayamış vatanın bağrına hançerini, yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?'' Şuan da aynı durumdayız ve gidişat  çok kötü. Türk adının heryerden kazınmasını seyreder olduk. Millet, neyin elden gittiğini göremediğinden, beyni uyuşturulduğundan bunlara şimdilik tepki vermiyor. Akıl başa geldiğinde, bu seferde çok geç olacak, çünkü yapılan askeri darbe değil siyasi darbedir. Siyasi darbe demek, devletin her anlamda dönüştürülmes demektir ve bunun telafisi, geçiciliği yoktur. Bu sefer millet eskiyi arar olup bazı girişimlere bulunduğunda, bunun adı devlet düzenini bozmaya çalışmka, devlete başkaldırmak, ihanet etmek diye adlandırılıp, bu girişimde bulunanlara büyük cezalar verilebilir. Kısacası herşey tersine dönebilir. Geçmişin isyancıları kahraman, bugünün kahramanları ise bölücü ve yıkıcı hayin olabilir. Tanrı, Türk devletini ve milletini korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
Tugce TK
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 72« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2010, 20:22:57 »

Yaziklar olsun artik ne diyecegimi bilmiyorum... Iran yolunda yürüyoruz resmen, simdi allahin belasi yobaz ümmetciler sevinsinler ve krolar tabiki. Türkiyede Türklerin degil krolarin dedigi oluyor.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hayatın kamçısıyla sızar derinden kanlar,
Senin büyük derdinden başkaları ne anlar?
BugaY
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 397« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2010, 20:28:36 »

Yaziklar olsun artik ne diyecegimi bilmiyorum... Iran yolunda yürüyoruz resmen, simdi allahin belasi yobaz ümmetciler sevinsinler ve krolar tabiki. Türkiyede Türklerin degil krolarin dedigi oluyor.


Maalesef İran'a benzeme yolunda adım adım ilerliyoruz, İranda geçmişte modern bir ülke iken hümeyni sayesinde Şeriat ülkesi olmuştu. Hümeyni-Fethullah Ruh ikizleri varken bizimde geleceğimiz pek parlak gözükmüyor, bunu değiştirmek bizim elimizdedir, yılmadan, üşenmeden bir birlik içinde düşmana karşı savaşmalıyız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2010, 20:34:18 »

                Bazı kandaşlarımız  "İran'a döndürüleceğiz "endişesiyle işin asıl amacını göremiyorlar ne yazık ki?  Bu yapılanlar sadece rejim değişikliği değil. Vatan elden gidiyor. TÜRK kelimesi Türkiye Cumhuriyetinden çıkarılıyor. ATATÜRK VE TÜRK olgusuna dayanamayanlar son sürat, gün bizim günümüzdür diyerek Türkler'i Anadoludan silip atmanın planlarını artık açık açık dile getiriyor."Anadolu sadece Türklerin değil, lazların,çerkezlerin,boşnakların, arnavutların, k.rtlerin dir" diyerek  çok parçalı bir federasyonun hazırlığını yapıyorlar. Türk'ün yurdu olan Türkiye cumhuriyeti parça parça etnik döküntülere peşkeş çekildikten sonra, rejim İslam Cumhuriyeti olsa ne olur? Demokratik Cumhuriyet olsa ne olur??
i
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2010, 21:48:50 »

Referadumda evet oyu verenler kıçlarına kına yaksın! Onun bunun evlatları, hepinizin canı kızıl tamuya... Artık ya sev ya terket demeyeceğiz; çünkü hepiniz bu topraklarda köpek gibi gebereceksiniz.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök Yeleli Asena
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 183


Gök Çeri


« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2010, 21:53:45 »

Referadumda evet oyu verenler kıçlarına kına yaksın! Onun bunun evlatları, hepinizin canı kızıl tamuya... Artık ya sev ya terket demeyeceğiz; çünkü hepiniz bu topraklarda köpek gibi gebereceksiniz.Ekran görüntüsü yazdığınız siteyi bana iletebilir misiniz kandaş ? Bu şerhaneye teknik bir müdahale şart olmuş! Bir göz atayım..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde yabancı duygu ve düşüncelerden gelen bütün engeller yıkılacaktır. - Türkçülük insanlara hiç bir vaatte bulunmuyor, maddi veya manevi bir şeyvermiyor. Yalnız istiyor... Fedakarlık ve feragat istiyor. ATSIZ
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2010, 21:58:12 »

Referadumda evet oyu verenler kıçlarına kına yaksın! Onun bunun evlatları, hepinizin canı kızıl tamuya... Artık ya sev ya terket demeyeceğiz; çünkü hepiniz bu topraklarda köpek gibi gebereceksiniz.Ekran görüntüsü yazdığınız siteyi bana iletebilir misiniz kandaş ? Bu şerhaneye teknik bir müdahale şart olmuş! Bir göz atayım..

Buyur kandaş,

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://haber.mynet.com/yorum/liste/540410/3
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.078 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.038s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.