Milletvekili yemini
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 11:33:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Milletvekili yemini  (Okunma Sayısı 2893 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 22 Haziran 2011, 11:37:16 »

 Yeni dönemde milletvekilliğine hazırlanan bdp liler Milletvekili yemini için yine saçmaladı. Şerafettin Elçi bakın ne demiş."Parlamentoda yapılacak yemini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu yemin, faşizan bir anlayışla, sadece Türk şoven anlayışıyla hazırlanmış bir yemindir. Hiçbir zaman, bu yemin bizim kabulleneceğimiz, benimseyeceğimiz, bizim siyasi mücadele olarak bağlı kalacağımız bir yemin değildir. Bunu herkes böyle bilsin. Ancak yalnız bu yemini değil, anayasanın tamamını baştan, yeniden değiştirmek istediğimiz gibi bu yeminin de değişmesi için mücadelemizi vereceğiz" dedi. Altan Tan'ın söylemide şu. "Meclisteki yeminle benim sorunum var. Bu yemin yanlış. Dinen de yanlış. Eğer yemin edersem daha sonra da Allah'tan özür talep edeceğim" diyerek tutumunu açıkladı.
   Akp li milletvekillerinden bazılarıda, anayasa değişikliğinde bu metninde değişebileceğini belirtti. CHP bu söylemler karşısında suskun. Malum parti içi karışıklıklarından dış dünyaya kapalılar şuan. Mhp yazılı bir açıklama ile buna karşı çıktı.
   Kendilerini solcu olarak tanımlayıp, Atatürkçü olduklarını iddia edenlerin takiye yaptıkları da marksist org. denen bir sitede ortaya çıktı. Hem solcu hem Atatürkçü olunamayacağının belgisidir bu. Geçmişlerinde marksist ideolijiyi savunanlar bugün asla Atatürkçü olamazlar.Bunların maskeleri elbet günü geldiğinde düşecek.İşte marksist. org da milletvekili yemini ile ilgili açıklamalar. Bu rus uşağı kızıl köpeklerin Atatürk düşmanlığı ve nefretini belgeleyen bir açıklamadır.

  Askeri vesayete ve resmi ideolojiye bağlılık yemini

Yemine bağlı kalmayacaklarını baştan söyleyen bağımsız milletvekilleri son derece haklı. Kenan Evren ve 12 Eylül cuntası tarafından yazılan 1982 Anayasası'nın 3. kısım 1. bölümünde dayatılan "meclis yemini",Kürtleri ve Türk olmayanları inkâr ettiği gibi, resmi ideoloji kemalizme bağlılık sözü:

"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."

Milletvekillerinin 12 Eylül anayasasına bağlılık sözü vermeleri bekleniyor!

Atanmış askerler, seçilmiş milletvekillerinden, Türklerin Kürtler ve diğer uluslar üzerindeki hakimiyetini sürdürmek üzere çalışacaklarına ve bugün ülkedeki bütün dinsel grupların karşı olduğu Kemalist laiklik anlayışını sürdüreceklerine dair söz vermelerini istiyor. Meclis yemini ile Kürt ve Süryani milletvekillerine zorla "Türk'üz" dedirtiliyor. Kendi ulusları inkâr edilirken, onlardan "büyük Türk milletinin" hâkimiyetinde yaşayacaklarını ilan etmeleri isteniyor. Sosyalist milletvekilerinin anayasaya ve devlete bağlı kalacaklarına söz vermeleri bekleniyor.

Milletvekili yemini sembolik, çocukça bir siyasi ritüel olduğu kadar bir tahakküm aracı. Halkın oylarıyla seçilen vekillerden, toplumun değil devletin çıkarları doğrultusunda davranmaları için söz vermeleri isteniyor.

"Andımız" gibi, milletvekili yemini de kaldırılmalı. Kürtleri ve Türk olmayan Türkiyelileri rencide eden, inanç özgürlüğünü yok eden, şoven ve ayrımcı tüm yemin, ant, nutuk, genelge ve yasalar tarihin çöplüğüne atılmalı. Yeni anayasa, resmi ideoloji kemalizmden arındırılmalı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2011, 11:59:44 »

Ben bu adamların yeminimizi etmelerini istemiyorum. Yok mu demokratik bir yolu? Halk oylaması yapılsın ben yeminimizi etmesinler diye rey kullanayım... Acaba o zaman da yemin etme hakkımız elimizden alındı diye dağa çıkarlar mı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2011, 12:05:06 »

Dün açıklamaların tamamını izledim,şerafettin elçi ile özcan yeniçeri tv programında bu konu hakkında tartışılar.hasip kaplan iti sözüm ona sitemkar açıklamalarda bulundu,Ayrıca zafer çağlayan değişim olabileceğinin sinyalini verdi.Bu ülkeyi götürecekleri nokta felakettir.Bu enik yavrularının dillenmesine sebep olan açılım denen zırvalığı ortalığa koyan hükümetin ta kendisidir.Bakalım şimdi ne olacak?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Tuğra Şad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 148


Trabzon Türkiyenin ''T'sidir.


« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2011, 13:18:32 »

Yemin etmesinler bizim halkımıza müstahak olsun. Hatta bunlada kalmasınlar Öcalana ev hapsine koysunlar. Sonra bunlada yetinmesinler , Öcalanı milletvekili yapsınlar. Sonra Öcalanı İçişleri Bakanı yapsınlar. Güneydoğuda kürdistanı ilan etsinler belki halkımız uyanır belki kuvayi milliye dirilir ne dersiniz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.017


IRKÇI


« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2011, 17:38:35 »

Türklügü ilgilendiren, Türk telaffuzunun gectigi ne varsa hepsini kaldirmak istiyorlar. Buna, "Milletvekili Yemini" de dahil.
Yahu adamlar biz Türklere her ortamda düsmanliklarini sergiliyorlar iste, eger ki Türkler bu gidisattan memmun olmasalar bu davar oglu davarlar killarini dahi kimildatamazlar da ortam bu kenelerin yapmak istedikleri her türlü eyleme müsait !

Bizde ki bu vurdumduymazlik, bu uyusukluk, bu milli suur erozyonu, bana dokunmayan yilan bin yasasin zihniyeti aynen böyle devam ederse öyle bir gün gelecektir ki Türkler kendi öz yurdunda evlerinden disari cikamaz hale geleceklerdir, bunu bilmek icin müneccim olmaya gerek yoktur. Persembe´nin gelecegi Carsamba´dan bellidir, zaten gidisatta tüm hizi ile o tarafa dogru..
Evet bu günlerimiz daha iyi günlerimiz yarinlarda binlerce yillik kin´in ürünü olarak belkide dünyanin sahit olmadigi en büyük soykirimlardan birisi Anadolu cografyasinda Türklere karsi tatbik edilecektir.
Aci olani kurunun yaninda yasta yanacaktir, iki capulcuya boyun eğen devletler, milleti alabildigince mankurtlasmis devletler asla uzun ömürlü olamazlar bunun tarihte yüzlerce canli örnegi vardir !

 

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2011, 23:44:02 »

Türkten,Türk ulusundan nefret eden soysuzlarla mücadele eden Ulu Başbuğumuz milli mücadeleyi nasıl verdiyse,bizde öyle mücadele edeceğiz.Kimsenin bundan şüphesi olmaması lazım.Tanrı bizleri bu kutlu yolda koruyacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.072 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.