Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Börü:Tegin üzerinde 29 Mart 2015, 11:13:23Konu Başlığı: MHP ve Saadet’e ittifak çağrısı
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 29 Mart 2015, 11:13:23
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Milletimiz için MHP ve SP koalisyonuna hazırız.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 7 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan genel seçimlere MHP ve Saadet Partisi (SP) ile ortak koalisyon olarak katılmaya hazır olduklarını söyledi.

Mustafa Destici, DHA muhabirine yaptığı özel açıklamada MHP ve SP koalisyonuna hazır olduklarını söyledi. Destici “Türkiye’de bildiğiniz gibi dünyanın hiçbir tarafından olmayan bir yüzde 10′luk anti demokratik darbe yasası olan bir seçim barajı var. Bu tabi Türkiye’de siyasi partileri işbirliğine sevkediyor. BBP olarak biz 22 yıllık bir siyasi partiyiz. Seçim deneyimi çok yüksek olan bir partiyiz. Dolayısıyla seçime hazır olan partilerin başında geliyoruz tüm yönleriyle seçime hazırız biz. Ama tabi Türkiye’nin önüne de bir iktidar projesi alternatifi koymak istiyoruz. Bunu da seçim işbirlikleriyle yapabileceğimizi kısa vadede biliyoruz. Bunun için de biz bu anlamda yelpazenin sağında olan milletin onayladığı tabanımızın onayladığı partilerle işbirliği yapabiliriz. Bundan bugüne kadar kaçınmadık bundan sonrada kaçınmayız. Bu deneyime sahip olan bir siyasi partiyiz. Yani biz milletimiz için ülkemiz için bunu sonuna kadar kovalamaya devam edeceğiz. Tabi ki Allah neyi takdir edecek bunu da hep birlikte göreceğiz” dedi. (DHA)


Alıntı: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/mhp-ve-saadete-ittifak-cagrisi-786673/