MHP'NİN HEDEFİ TEK BAŞINA İKTİDAR
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Haziran 2020, 08:46:37


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: MHP'NİN HEDEFİ TEK BAŞINA İKTİDAR  (Okunma Sayısı 859 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Duva Sohor
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 248« : 22 Mayıs 2015, 01:14:26 »

MHP'nin, hem parti programında hem de seçim beyannamesinde yer aldığı şekilde tek başına iktidarı hedeflediğini bildiren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, seçim sonrası ne olacağıyla ilgili sorulara sağlıklı yanıtlar verebilmek için öncelikle milletin iradesinin ortaya çıkması gerektiğini kaydeden Vural, MHP'nin ilkelerinden taviz vermeyen bir parti olduğunu söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, seçim sonucunda partisinin AKP ile koalisyon yapma olasılığına ilişkin, "Korku devleti oluşturan bir partiyle koalisyon yapmamız mümkün gözükmüyor" dedi.
 
Vural, İstanbul'da 126. Bab-ı Ali Toplantıları'nda yaptığı konuşmada, AKP ile koalisyon konusunda Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin gerekli açıklamayı yaptığını hatırlatarak, MHP'nin, hem parti programında hem de seçim beyannamesinde yer aldığı şekilde tek başına iktidarı hedeflediğini bildirdi. Seçim sonrası ne olacağıyla ilgili sorulara sağlıklı yanıtlar
verebilmek için öncelikle milletin iradesinin ortaya çıkması gerektiğini kaydeden Vural, MHP'nin ilkelerinden taviz vermeyen bir parti olduğunu söyledi.
 
 
YÜRÜTME, YARGIYA, YASAMAYA MÜDAHALE EDİYOR
Oktay Vural, Ulaştırma Bakanlığı yaptığını anımsatarak, "Marmaray'ın kredisini bulan ve ihalesini yapan benim. Bizim dönemimizde yapıldı. Bununla ilgili koalisyon döneminde epey mücadele ettik, Bakanlar Kurulu'nda sunum yaptık. İstanbul-Ankara hızlı treninde de Ankara-Eskişehir arasını ihale ettik, Eskişehir-İstanbul arasında projelendirme çalışmasını yaptık" diye konuştu.
 
Seçim arifesinde Türkiye'de "milli kimlik" tartışmalarının yaşandığına değinen Vural, MHP dışındaki partilerin seçim beyannamelerinde egemenliğini istediği milletin adının bulunmadığını dile getirdi.
 
Türkiye'de yasama, yürütme ve yargı kurumlarının sağlıklı işlemediğini ifade eden Vural, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 "Şimdi bugün tabloya bakalım; yürütme, yargıya, yasamaya müdahale ediyor. Yürütme, yasamaya hesap vermekten kaçıyor. Medya, yasama, yürütme ve yargıyı sorgulamaktan kaçıyor. Peki bu demokrasimizi nasıl yöneteceğiz? Bu kurumlar, bu değerler olmazsa nasıl yöneteceğiz? Türkiye'de yargıya kim güvenebiliyor? Polis savcıyı dinlemiyor, savcı mahkemeyi, mahkeme kanunu dinlemiyor. Hukuk güvencesi, hukukun üstünlüğü diye bir şey kalmadı. Türkiye'de
toplumsal ve ekonomik anlamda istikrarsızlık var. AKP ve HDP, demokrasimiz, Anayasamız, milli kimliğimiz, vatanımız, vatandaşlıkla ilgili hususlarımızda bir araya gelerek anlaşma yapabiliyorsa bu fiili bir koalisyondur."
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "AKP ile koalisyon yapar mısınız?" sorusuna, "Korku devleti oluşturan bir partiyle koalisyon yapmamız mümkün gözükmüyor" yanıtını verdi. 

(AA)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 5.347 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.028s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.