MECLİSTEKİ SESİMİZ ARITMAN
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Eylül 2020, 07:26:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: MECLİSTEKİ SESİMİZ ARITMAN  (Okunma Sayısı 1363 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
orkunalp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 380« : 17 Ekim 2009, 17:18:24 »

TAYİP İN ABD ZİYARETİNE MUHALEFETTEN TEPKİ YAĞDI:


Hazmettirmek istiyorlar
CHP İzmir Milltevekili Canan Arıtman, yakın zamanda ABD Başkanı Obama ile Başbakan Erdoğan’ın ilişkilerinin iyice arttığını söyledi. Obama’nın Başbakan’ı hazmettirmek için ayağına çağırdığını savunan Arıtman, “Yakın zamanda Obama ile Erdoğan, iyice sıkı fıkı oldu. Birbirlerini çok sık görme ihtiyacı duyuyorlar. Acaba bu ihtiyaç ABD’nin çıkarlarının bir an önce gerçekleşmesinden doğan bir ihtiyaç mıdır?” diye sordu. Obama’nın Türkiye ziyaretinde, TBMM’de milletvekillerinin gözüne baka baka “Ermenistan’a arka çıkarak tarihinizle yüzleşin”, “Kuzey Irak’taki yönetimle anlaşın” talimatları yağdırdığını hatırlatan Arıtman, şunları kaydetti:

Yol bulamadılar
“Ondan sonra ardı ardına açılımlar başladı. Cumhurbaşkanı ve Başbakan verilen görevleri yapmak çabasındalar. Başbakan’ın aniden ABD’ye çağrılmasının nedeni, hazmettirmenin yolunu bulamadılar. Herhalde hazmettirme reçetelerini yeniden Başbakan’ın eline verecekler.
Başbakan’dan tekrar bir baskı altına alınmak üzere verilen görevleri, verilen takvimde, süratle yapması istenecektir.”Türkiye açısından sakıncalı
MHP Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu da, ABD Başkanı seçildikten sonra ilk ziyaretini Türkiye’ye yapan Barack Obama’nın, Türkiye’ye yağdırdığı direktiflerin bugün de devam ettiğini söyledi. Ziyaretir ardından Türkiye’de demokratik açılım adı altında bazı açılımların tartışıldığına dikkat çeken Yunusoğlu, bu açılımların hızlandırılması için Obama’nın Başbakan’a yeni stratejiler vereceğini kaydetti. Yunusoğlu, şunları söyledi: “Biz her zaman şunu savunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletini yöneten TBMM’dir. Onun yürütme organı hükümettir, Başbakan’dır. Dolayısıyla kendisi ve komşuları ile ilgili bütün kararları kendi iradesiyle almak zorundadır. Bunu başka devletlerin, hele hele süper devletlerin bir takım baskılarıyla icra safhasına konulmasını Türkiye’nin geleceği açısından sakıncalı görüyorum.”


Yeni açılım ödevleri verecek
Emekli Büyükelçi İnal Batu, ABD Başkanı Barack Obama’nın, Başbakan Erdoğan’a yeni ödevler vereceğini kaydetti. Batu, şunları söyledi: “Mahmur kampının boşaltılması ve özellikle Ermeni açılımını konuşacaklardır. Başbakan, Obama’ya ’Ben bu protokolleri Meclis’ten geçiremem, Ermenistan’a baskı yapın, Ermeniler ve Ruslar Dağlık Karabağ’dan çekilsin’ diyecek. Bunlar Türkiye açısından önemli konular. AKP iktidarı komşularla sıfır sorun diye bir slogan attılar ortaya. Daha sonra Azerbaycan’la neredeyse birbirimize giriyorduk ve İsrail ile ilişkilerimiz fevkalade bozuldu. Öyle sanıyorum ki ABD Başkanı, Erdoğan’a İsrail konusunda daha dikkatli olması yönünde uyaracak ve yeni açılımlara yönelik ödevini verecektir.”
ABD’nin PKK’nın elebaşlarını Türkiye’ye iade etmeye yanaşmayacağını belirten Batu, “Onları bir İskandinav ülkesine gönderecekler” dedi.
   
NOT.TBMM deki vekillerin içinde onun yeri ayrı .Canan Arıtman siyasi partisi ne olursa olsun söylemleri ve eylemi ile taktirimizi kazanmaya devam ediyor umarım önümüzdeki seçimlerde yeniden Baykal efendi onu listeye koyar pek sanmıyorum koyacagını sivri söylemleri Baykal ve chp nin çok önünde .

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.237 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.