Mecliste ermeni kökenli bdp'li sirri sakik atalarini andi.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Temmuz 2020, 22:59:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Mecliste ermeni kökenli bdp'li sirri sakik atalarini andi.  (Okunma Sayısı 8659 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bayrağın Kanı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 65


« : 19 Aralık 2011, 23:20:46 »

TBMM Genel Kurulu’nda 2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısının görüşülmesine devam edildi.

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın madde üzerindeki konuşması tartışmaya neden oldu.

19 Aralık'ta ''iki katliama tanıklık edildiğini'' ifade eden Sakık'ın, ''Biri 1978'de Kahramanmaraş'ta başlayan ve yüzlerce insanı katleden...Geçmişimizde de zaten bu katliam kültürü var; 1915'te Ermeni'lere ve sonra Yahudilere, Kürtlere uygulanan o zalimane politikalar...'' demesi, tartışmalara yol açtı.


AK Parti Grup Bakanvekili Nurettin Canikli, oturduğu yerden kalkarak, Sakık'a itiraz etti.

Canikli'nin, ''Katliam kültürü'' ifadesinin yanlış olduğunu belirtmesi üzerine Sakık, ''O zaman tarihi bilmiyorsunuz, siz tarihle yüzleşin'' dedi.

Birleşimi yöneten Başkanvekili Güldal Mumcu, Sakık'ı uyararak, ''Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir şey yoktur. Ermenilere, Yahudilere yönelik soykırım olarak ifade ettiniz. Lütfen...'' dedi.

Sakık, ''Bunu ben değil, tarih söylüyor. Gerçek tarihten neden rahatsız oluyorsunuz. Yalan yanlış tarihtir sizi buraya getiren. Kürtlere karşı siz bu politikaları uygulamadınız mı? Kahramanmaraş'ta 'Allahu ekber, Bismillahirrahmanirrahim' sloganlarıyla orada Aleviler katledilmedi mi? Sivas'ta, Çorum'da, Gazi'de yakılmadı mı?'' dedi.

Mumcu, “Yahudilere ve Ermenilere yönelik bir katliam dediniz. Böyle bir şey sözkonusu değildir. Lütfen bunu düzeltirseniz sevineceğim'' demesi üzerine Sakık, ''konuşmamı lütfen başa alınız'' dedi.

‘DEMEK Kİ SİZ BU KADAR DEMOKRATSINIZ’
Sakık, Kahramanmaraş'ta Alevilere karşı bir katliam projesi yapıldığını iddia ederek, ''Bunu herkes bilir, niye inkar ediyorsunuz, tepki gösteriyorsunuz. Bunlar olmadı mı? Hala o insanların yaraları sarılmadı. O katliamı yapanları niye savunuyorsunuz? Hani geçmişimizle yüzleyecektik. Demek ki siz o bu kadar demokratsınız'' dedi.

AK Parti'li Canikli'nin itirazlarını sürdürmesi üzerine Sakık, ''Dinleyeceksiniz, dinlemesini öğrenin'' karşılığını verdi.

Geçmişle yüzleşmeden geleceğin inşa edilemeyeceğini ifade eden Sakık, Kahramanmaraş olaylarının CHP'nin iktidarı, Ecevit'in Başbakanlığı sırasında olduğunu, o tarihte yaşananlara seyirci kalındığını ileri sürdü.

Sakık, 2000 yılında 20 cezaevinde operasyon düzenlendiğini, 30'a yakın insanını bu olaylarda yaşamını yitirdiğini belirterek, ''O dönem siyasi aktörleri, askeri yetkilileri ve bürokratlarının hiçbiri bu işten yargılanmıyor. O dönem Ceza ve Tutukevleri Genel Müdürü Ali Suat Ertosun'u yargılamıyorsunuz, tam tersine makamlar mevkiler veriliyor'' dedi.

MUMCU: OLAY ÇIKARMAYIN
Sakık, konuşma süresini uzatmadığı için Mumcu'ya tepki göstererek “5 dakika konuşamadım'' dedi.

Mumcu, Sakık'a, ''Olay çıkarmayın, diyeceklerinizi dediniz'' karşılığını verirken, MHP'li ve AK Parti'li bazı milletvekilleri de Sakık'a tepki gösterdi.

ŞİMŞEK: VİCDANLI KİMSE BÖYLE DİYEMEZ
Söz alan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise ''Geçmişimizle yüzleşmek demek, vicdanımızla da yüzleşmek demektir. Hiçbir vicdanlı kimse, 'Türkiye' Ermenilere ve Yahudilere katliam yaptı' diyemez. Böyle bir şey sözkonusu değildir'' dedi.


Umarim kendi sonuda atalari gibi olur. Atalarina, Ittihat ve Terakki hümanist davranmis sadece tehcir etmisti. Bunun gibi Türk'e düsman olanlarin cezasini bugünkü iktidar vermese de Türk'ün adalet mahkemesi bir gün mutlaka verir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2011, 23:32:56 »

     Fransaya kükreyen Tayyip emmi nerelerde acaba? Kıçının dibinde olanlara ses çıkaramıyor mu? Bu serseriyi orada konuşturan meclis bizi mi temsil edecek?  tabi ki, %50 yi temsil edecek. Çıksa da şu dünya savaşı, yanacak sak, yakarak bari yansak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Bayrağın Kanı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 65


« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2011, 23:51:45 »

Akp iktidari secime kadar BDP ve kürtcülerle el ele yürüdü bir cok seye ses cikarmadilar, bunlarin simarmalarinin en büyük nedeni akp iktidarinin gecmiste uyguladigi kürtsever politikalaridir. Fakat son dönemde bir seyler oluyor kuzu sarmasi AKP ile pkk'nin arasina kara kedi girdi bunun en büyük nedeni güneydogu'da ayni tabana hitap etmelerinden kaynaklaniyor. Akp'yi sevmesekte son dönem kck operasyonu terör örgütünün sehir kadrosunun belini kirdi. Kürtcüler gecmiste övgüler yagdirdiklari Tayyip ve AKP'ye simdi nefret duyuyorlar.
Bizim liberal liboslar eskiden AKP ve pkk'lilari beraber savunuyordu simdi ya AKP ya pkk'yi savunmak zorunda kalacaklar. AKP, pkk ve kürtcülerin gözünde devleti temsil ediyor, güneydogu'da Chp ve Mhp'nin olmayisi sadece AKP'nin olmasi BDP'yi rahatsiz eden etkenlerden birisi, ne demisti BDP'liler secim öncesi bize oy veren kürt AKP'ye oy veren Türklesmis kürtlerdir. Akp siyasi arenada herkesi Ergenekon diye iceri tikti (iclerinde cok serefli insanlarla beraber Dogu Perincek gibi Cin'ciler, kütsever komunistler ve Yalcin Kücük gibi apo'nun kankalarida var ) simdi sirada kürtcüler var bakalim ne olacak. AKP; kck operasyonu ile girdigi yolu sürdürecekmi yoksa yine kürtcülere zeytin dalini mi uzatacak ??
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2011, 00:35:47 »

Bir ağız burun giremediler gitti  şu dingile kendini de delikanlı adam sanıyor külhanbeyi gibi Bir tane  Adam yokmu yav şu mecliste  tühhh hepinize yazıklar olsun!!! biri bardak kırar biri polise tekme tokat girer biri Halkın temsil edildiği yerde küfrü basar.  Meclisin göbeginde soykırım suçlaması yapar  ne biçim vekiller seçilmiş. Alayınız korkakmışsınız. Eskiden kükreyen mhp lilerle kardeş olmaları gözden kaçmıyor chp zaten kolkola akp yi söylemeye gerek yok ürür işte böyle yavşaklar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2011, 02:10:55 »

Bunların TV karşısında böyle birbirlerine dayılanıyormuş gibi yaptıklarına bakmayın. Hepsi kendi tabanına şirin gözükmekten başka bir şey değil.

Mecliste  görevli gazeteci iki yakın akrabam var. Anlattıklarına göre, meclis salonunda kanlı bıçaklı olanlar kulislerde, yemek salonunda can ciğer dost oluyorlar. Kendim de bir kaç sefer gittim gözümle gördüm. İşleri güçleri ihale takibi, eş dost işleri ...Vatan millet edebiyatı sadece sade vatandaşın gözüne girmek için.

Bir milletvekilin üç yardımcısı olmuş. Bütün akrabalarını meclise doldurmuşlar. Temizlik görevlisi  3.500 TL,  milletvekili sekreterleri 4000-4500 TL, danışman 5500 TL...Ellerindeki araç-otomobil listesini gördüm. Tahsisli araç sayılarını tahmin edemezsiniz.

Yani sonuçta  herkes kendi çıkarının peşinde.  Öyle olmasaydı ortalıkta son yıllarda birden bire  mantar gibi türeyen 4 çekerli  lüks BMW Jeep' lere binen sıkmabaş hatunlar olurmuydu?  Nasıl oldu da bunlar  birden bu muhteşem zenginliğe sahip oldular? Benim garip anamında baş örtüsü var ama  babamdan kalan 600 TL ye muhtaç. Biz çocukları olmasa kombiye gaz alamayacak.

Kısacası...Gelen ağam , giden paşam..vay benim Anadolum.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2011, 02:13:08 »

Şunu da ekleyim. Ülke kalkınıyorsa eğer bu siyasetçilerin sayesinde değil, bizim şerefli Türk  iş adamlarımız ve onların yaptığı ihracatlar ve üretimler  sayesindedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2011, 11:28:26 »

Yüce Türk milletinin yaslisiyla cocuguyla, kadiniyla erkegiyle yurdun her bir karis topraginda oluk oluk kanini akitarak düsman postallarindan temizledigi kutsal vatanimizin bagimsizligini temsil etmesi gereken TBMM´sinde artik ne zamandir Türkün menfaatine kararlar cikmamaktadir, tam tersi Türkün zararina kararlar alinmaktadir  !...
Halbuki TBMM´si kurulurken esaret zincirleri vurulmak istenen bir milletin bagimsizligini sembolize ediyordu degilmi ?...

Ya bugün böylemidir artik ? Bagimsizligimizimi sembolize ediyor gercekten ?

Türklügü her alanda temsil etmesi gereken o mecliste, Türkten baska emvai cesidinden soysuz böcek cirit atmaktadir, hergün ordan Türklüge karsi kinlerini kusmaktadirlar...! Türklügün menfaatine degil zararina hatta gelecegine göz koyanlarin sesleri daha gür cikmaktadir...!

Artik Türk irki icin islevini görmeyen, ayni Osmanli´nin son dönemlerinde gayritürklerin istila ettigi meclise dönen, o gün oldugu gibi bugünde Türk düsmanlarinin cirit atip hergün Türklüge ve degerlerine saldirdiklari bir meclise dönen TBMM´si altindaki ibneleri, menfaatcileri, emvai cesidinden bok böceklerini oraya secen davar oglu davarlari ve tüm kurumlari A-Z´ye Türkcü yönetimle hizaya getirmedikce ne ülke düze cikar ne de Türklük hak ettigi yere gelir !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kassar
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 53« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2011, 20:54:57 »

Batılıların köpekliğine devam ediyorlar ve şunuda unutmasınlarki Türk katliam, soykırım yapsa soysuz ermeniden eser kalmazdı bu dünyada..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.246 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.