Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Bozkurt58 üzerinde 26 Ekim 2017, 18:51:34Konu Başlığı: Meb Suriyeli Öğrencilere Özel Mobil Uygulama Hazırladı
Gönderen: Bozkurt58 üzerinde 26 Ekim 2017, 18:51:34
Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Suriyeli geçici koruma altındaki çocukların Türkçe öğrenimine yönelik oyun bazlı “Bil Bakalım” adlı bir mobil uygulama hazırlandı.


“Bil Bakalım” mobil uygulaması, Millî Eğitim Bakanlığınca öncelikle ilkokul çağında bulunan 7-9 yaş arasındaki Suriyeli geçici koruma altındaki çocuklar için geliştirildi. Bu çocukların eğitimi ve Türk toplumuna uyum sağlamaları amacıyla hazırlanan oyunun tasarım, içerik ve yazılım altyapısı dâhil tüm aşamaları Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde görevli öğretmenler ve yazılımcılar tarafından hazırlandı.
Suriyeli geçici koruma altındaki çocuklar, eğlenerek Türkçe öğrenecek
“Bil Bakalım” mobil oyununda, Suriyeli geçici koruma altındaki çocukların günlük yaşamda sıkça karşılaşacakları kavram ve kelimeler bulunuyor. Oyunda çok sayıda ana ve alt kavramdan oluşan sözcükler yer alıyor. Bu sözcükler sayesinde Türkçeyle ilk kez tanışan çocuklar, Türkiye’de hayatlarını kolaylıkla sürdürebilecekler. Oyunda çocukların Türkçe öğrenmeleri ana hedef olurken aynı zamanda eğlenmeleri de göz önüne alındı. Etkileşimli olarak hazırlanan “görsel-işitsel-kavramsal” nitelikli oyun, çoklu zekâya yönelik özellikler taşıyor. Suriyeli geçici koruma altındaki çocuklar için yeni mobil oyunlar hazırlanmaya devam edecek.
Google Play ve EBA Dükkândan erişilebilen oyun, yakın zamanda App Store’da da olacak.


http://www.eba.gov.tr/haber/1507795662


Konu Başlığı: Ynt: Meb Suriyeli Öğrencilere Özel Mobil Uygulama Hazırladı
Gönderen: Şu Tegin üzerinde 26 Ekim 2017, 19:49:47
Öğrenmesin ödlek çocukları! O mide bulandırıcı şiveleriyle Türkçeyi kirletmesinler!