Mankurtlar
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Mayıs 2020, 16:53:29


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Mankurtlar  (Okunma Sayısı 9818 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 795


« : 03 Ocak 2012, 02:52:50 »

Hepimizin kabul ettiği ve en büyük dertlerimizin başında gelen bir konu da Mankurtlardır.

Sizce Türk çocuklarının mankurtlaşmasına sebep olan şeyler nelerdir?

Mankurtlaşmanın temelinde yatan gerçeklerr nelerdir? vs..

Bu konudaki fikir ve düşüncelerinizi yazmanızın Türkçülük konusunda faydalı olacağını düşünmekteyim.

Bu konu otağımızı dışarıdan takip eden genç kandaşlarımız için de küçük bir aydınlanma olacaktır
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2012, 03:05:00 »

Bu Başlığın direk Din'e dayanacağı hakkında en ufak kuşkum yok Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
börtug
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2012, 05:41:11 »

Okumamak, herşeyi birilerinden beklemek, hazıra konmak, nasılsa bir düşünen var deyip beyinleri süresiz tatile çıkarmak, başkalarının fikirlerini kopyala yapıştır mantıgıyla benimsemek, kendi derdimiz yerine bihterin derdine, fatmagülün psikolojisine, feridenin içinde bulundugu çıkmamızı dert edinmek, kendi tarihinden ve bulunduğu konumdan utanarak aşagılık piskolojisine sahip olmak, moda diyip neydüü belirsiz şeyleri giyip, kulak zarını patlatacak derecede gürültü maksadıyla yapılmış müzikleri dinlemek, sadece günümüzü kurtarmak tabiri caizse anı yaşamak... Bunlar ve daha fazlası bizden istenen insan tipi düşünme, aç kalmayacak kadar kazan, sorgulama araştırma... VE MUTLU YAŞA(bize dokunma 60 yaşa kadar yaşa)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.017


IRKÇI


« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2012, 06:01:57 »

Bu cok önemli konu ile ilgili yarin bir makale yazacagim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.017


IRKÇI


« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2012, 06:03:30 »

Bu Başlığın direk Din'e dayanacağı hakkında en ufak kuşkum yok Peynir

Bu konu sadece din ile sinirli degil agabey...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2012, 13:45:52 »

                   Mankurtluk, Türk olmaktan vazgeçme, Türklük bilincini yok etme olarak tanımlanabilir. Bunun bir çok nedeni vardır ve bu nedenlerle guruplara ayrılırlar;
1- Popüler kültür: Sadece kendini düşünen, anlık yaşayan, okumayan, bananeci, sorgulamayan, Vatan sevgisini atıp, dünya insanı olmayı amaçlayan, yurtsuz, kimliksiz, kafası boş insan grubu
2-Din olgusu:bağlı bulunduğu dine ve mezhebe körü körüne bağlanma ve Ait olduğu kimliği reddetme. Bu gruptaki insanlar din olgusu nedeni ile aynı dine bağlı insanları kardeş görür, dil, ırk gibi kimlikleri reddeder. Bu insanlar ırkı ne olursa olsun aynı dine mensupsa onları kardeş görür ve ırkçılığı reddeder.
3-Siyasi akımlar: bu gruptakilerin başını koministler ve sosyalistle çeker. Bu gibi insanlara göre tüm dünya insanları kardeştir. Irkçılık bağnaz, geri kafalı, faşist bir yaklaşımdır.

                  Ne yazıkki, seçim sonuçlarından da anlayacağımız gibi, bu 3 grup da ülkemizde bolca mevcuttur.  Yapılan istatistiklere ve seçim sonuçlarına dayanarak söyleyebilirimki, ülkemizin %70- 80 İ nini bu gruptan insanlar oluşturuyor. Yani MANKURTLAR. Bunda eğitim sistemimizin milli olmaktan çıkması, medyanın insanlarımızı tek tip yapmak için yaptığı beyin yıkama programları ve dışa bağımlılık en büyük etken.
                İşte herzaman dediğimiz, "bu ülkede ottan çok hain yetişiyor" cümlesinin altında yatan gerçekler bunlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.863« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2012, 15:11:25 »

Mankurtlaşmanın önüne geçilebilmesi için ilk şart eğitimdir. Bu hükümet veya diğer hükümet adayları buna el atar mı? Asla. Çünkü mankurtlaşmış beyinleri yaratan onlardır ve onlar kullanmaktadır. Su nereye akarsa oraya hemen akıveren beyinlerdir bu mankurtlar. Vatan kavramı, ahlak kavramı ve ırk kavramının olmadığı kişilerdir bu mankurtlar. Hele bir de, dini yönden kullanabilirsen bu düşünmeyen ve sorgulamayanları tadından yenmezler. Büyük bir ihtilal olmadan düzelmeyecek bir durumdur, bu mankurtların durumu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.017


IRKÇI


« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2012, 20:13:06 »

Mankurt, Cengiz Aytmatov'un 1980 yılında yazdığı Gün Uzar Yüzyıl Olur adlı eserinde Kırgız destanlarından yararlanarak güncelleştirdigi bir kişiliktir. Mankurt bazı işlemler sonucu öz benliğini yitirerek kendisini kimliksizleştiren düşmanının kuklası haline gelmiş bir zavallı insan tipidir.
Aytmatov'un "Gün Uzar Yüzyıl Olur" adlı eseri pek çok Batı diline ve Türk lehçelerine çevrilip yaygınlaşırken "mankurt" kavramı da kabul görerek literatüre girmiş ve “mankurt” ve “mankurtlaştırma” temaları yaygınlaşmıştır. Fransa'da V. Lackhine tarafından "yılın kitabı" olarak gösterilen Aytmatov'un "Gün Uzar Yüzyıl Olur" eserinden yapılan iktibasla " Mankurtizm " "sosyal kimlik değiştirme ve öz köküne yabancılaşma" temalarını karşılayan bir terim olarak sosyal psikoloji literatüründe yerini almıştır.
Çağdaş Sovyet Kazak şairlerinden Muhtar Şahanov "Ye­nilen Galip ya da Cengiz Hanın Halası" konulu Otrar manzumesi’nin doğuşunu anlatırken şunları söylemekte­dir: "Eserimizde kültür tarihimize derin kökler salmanın bizler için pek önemli olduğunu anlatmak istiyordum. Her insanın doğduğu yere sıkı sıkıya bağlı olması gere­kir. Bunsuz büyük çaplı yazar olmaz. Köksüz insanlar ortaya çıkınca "mankurtizm" hali olur."
Nasıl Mankurt Yapılır?

Eski Türk Kazak ve Kırgız destanlarından edinilen bilgi ve Orta Asya Mitlerine göre "Mankurt" dönemin Orta Asya halkları arasında çok yaygın bir İşkence ve Zihin Kontrol yöntemiydi.
Bir insanı mankurt yapmak istediklerinde:
O kişinin kafası (saçları) iyice kazınır,
Kafasına devenin boyun derisi iyice gerdirilirek geçirilir,
Kafasında deve derisi bulunan Mankurt adayı sıcak çölde güneş altında birkaç gün bırakılırdı.
Böylece sıcağın etkisiyle deve derisi büzülür ve kafaya iyice yapışır. Deve derisinin artık kafa derisiyle bütünleşmeye başlamasıyla kazınan saçlarda yeniden uzamaya başlar. Fakat deri kafaya o kadar yapışır ki zaten sert olan deve derisi sıcağın etkisiyle iyice sertleşir ve uzayan saçlar deriyi delip uzamasına devam edemez. Bu nedenle saçlar uzamaya vücudun dışı yönünde değil de kafanın içine doğru uzamaya başlar. Sıcaktan büzüşen deve derisinin kafatasına yaptığı baskı ve kafanın içinde ters yönde uzayan saçların kafatasını delip beyne doğru ilerlemesiyle mankurt büyük acılar çeker. Bu acılara dayanamayan mankurt bir müddet sonra kuklaya döner. Hafızasını yitirir, anne-babasını dahi tanımaz. Aklını çalıştırıp düşünemez hale gelir. Bu nedenle sahibi ne söylerse ona itaat eder.

(Bun/Ban/Man) kökünden türemiştir. Bun sözcüğü akıl yoksunluğunu ifade eder. Moğolca Munu/Mung (Türkçe Bunu/Bung) fiilleri aklını yitirmeyi, Munah (Türkçe Bunak) sözcükleri yaşlılık nedeniyle aklını yitirmiş olan kişileri anlatır. Eski Altaycada Manu, Tunguz ve Mançu dillerinde Mana sözcüğü akıl yitimini ve kullanılmaz hale gelmeyi belirtir.
----------------------------------------------------------------------------------------------

Yukarda "Mankurtlukla" ilgili alinti yaptigim kisa bilgiden sonra günümüzde "kisiliksizlestirme/kimliksizlestirme" yönteminin nasil uygulandigina kisaca deginmek istiyorum.

Gecmiste esirlerin kafasi kazinarak deri gecirilip mankurtlastirilirmis bugün ise "beyin yikama" yöntemleri ile mankurtlastirma uygulanmaktadir. Peki günümüzde bu beyin yikama yöntemi nasil uygulaniyor ?

1- Türk milletini mankurtlastirmak isteyenlerin en büyük silahi olan görsel medya vasitasiyla Türklere yirmi dört saat yanlis olan seyleri dogruymus gibi göstererek günü büyük bölümünde beyin yikamaktadirlar. Özellikle genc nesiller hedef kitleleridir. Bir milletin gelecegi olan genc nesilleri amerikanvari, bati tarzi ahlaksiz yasama özendirerek köklerinden kopartmaktadirlar. Kültürümüzü, degerlerimizi, örfümüzü, adetlerimizi yozlastirarak bir milletin gelecegine bu sekilde dinamit koymaktadirlar. Ve bunu büyük ölcüde basarmislardir.

2- Insan psikolojisi yaratilis itibariyla inancsiz olamaz, yanlis veya dogru kendince mutlaka birseye inanir ve yasamini buna göre sekillendirir. Tam bu nokta da bir milleti mankurtlastirmak isteyen düsmanlarin en büyük silahlarindan biriside inanc faktörüdür.
Bu silahla mankurtlastirdiklari milyonlarca Türk ya asimile olmustur ya da benligini yitirmistir. Türklerin hangi dinden olduklari fark etmiyor buna Islam dini, Musevilik, Hiristiyanlik, Mani dini, gibi dinler dahildir. Bu dinlerden her hangi birisini kabul etmis bazi Türkler ya asimile olmuslar ya da benliklerini kaybetmisler.
Örnek olarak tarihte Tabgac'lar, Tuna Bulgarlari, Misir'da Kipcaklar, Afganistan'da dillerini kaybeden Turan soylu Hazara'lar, Iran'da Sia inanci ile benliklerini yitiren milyonlarca Iran Türk'ü, yine din faktöründen ötürü benliklerini yitirip kürtler arasinda asimile olmus Türkmenler, Irak'ta mezhep farkliligi yüzünden bölük parca olan Türkmenler, yine Avrupada ki ücüncü dördüncü kusak Türk nesli (burda din faktörü etkili olmasada Alman kültürünün bir parcasi olan Hiristiyanligin etkiside göz önünde bulundurulmalidir ve nitekim bir cok misyoner kurulus Türk cocuklarina yönelik yogun probaganda yapmaktadirlar), ve yine bir ara Cinlilerin inancini benimseyen Uygurlar bu tehlike ile karsi karsiya kalmislardi.

Tarihte ve günümüzde "inanc" faktörü ile kendilerine en büyük rakip gördükleri Türkleri etkisiz hale getirmisler, mankurtlastirmislar. Yukarda belirttigim gibi hangi din'in oldugu fark etmiyor, hemen hemen kabul ettirdikleri bütün dinler ile Türkleri kendilerine yakin cografyalarda mankurtlastirmislardir.


3- Kumar'a, lüks'e, israf'a, fuhus'a yönlendirerek yine bir milleti degerlerinden uzaklastirip mankurtlastirmaktadirlar. Bugün tek gayeleri lüks, israf, kumar, fuhus olan milyonlarca Türk soylu mankurtlastirilmistir. Bunlarin Türklük diye bir meselesi yoktur. Yasamlarinin merkezinde olan alan birilerinin kendilerini hapsettikleri bu alanlardir.Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Aksaraylı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 93


« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2012, 20:24:17 »

 GökTürk Yazdıklarına sonsuz saygı duyuyorum canım kardeşim AMA anlamadığım husus şu ; islamiyet veya herhangi bir inancı benimsemiş Türkler kesinlikle milli benliğini kaybediyor ya da mankurtlaşıyor mu ? bence bu konuda şöyle bir tespitte bulunsak olmaz mı ? herhangi bir dini diyeceğimize mesela islamiyet söz konusu oldugumda ''arabın islamiyetini'' yaşyan kendi örf, adetleriyle bir din sentezi yaratamayanları kastetsek daha iyi olmaz mı ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2012, 20:26:22 »


Mankurt ; idraksız Türk’tür, kimliğinin değerini bilemeyen, bunu tam olarak anlamamış olan Türk’tür. Günümüzde Mankurt’un bizim için anlamını özetlersek: Kendindeki Türk millî kimliği yerine başka bir kimliğin gururunu gönlünde taşıyan, dış görünüşte ise şeklen ve zoraki Türklüğünü hissedendir. Arapçıdır, Rusçudur, Amerikancıdır, Avrupa Birliğicidir. Ama bir türlü Türkçü değildir. Bunlar kendisine Stalini, Lenini, Ulu Hakan Abdulhamit hanın Tımarhaneye attığı Said-i Kürdi 'yi örnek alırlar. Ama Avrupa 'yı yıllarca titretmiş ,Doğu Roma İmparatoruna ''KÖLEM'' diye başlayan mektup yazmış Atilla 'yı , 250 yıl Rus topraklarını hakimiyeti altına almış Batu Han 'ı, 40 Bin kişiyle 150 Bin kişilik Rus ordusunu durduran Gazi Osman Paşa 'yı tanımazlar...

Mankurtların Sonu Ne Olur? Mankurt hizmet ettiği dış güçlere yalnızca onun istediği zaman diliminde lâzımdır. İş bitince işbirlikçinin de işi biter. Mankurt’a güvenilmez. Çünkü kendi milletine ihanet edene hiç kimse güvenmez. Daha önce de belirttiğimiz gibi işbirlikçinin işi iş bitene kadardır.Tarihte bazı Mankurtlar vardır ki; Türk’e karşı Ruslarla birlik olup kılıç sallamış, ok atmıştır. Kendi milletini Ruslarla bir olup öldürmüştür. Günümüzde de kimi Mankurtlar vardır ki Avrupalılık kimliğini kendi millî kimliğinden üstün gören sömürge aydınlarıdır. Kimi Mankurtlar ise, Amerikalı kimliğini öyle benimsemiştir .Arapçı Mankurtlar, bizleri sırtımızdan vuran Arap Şerif 'in torunları Araplar için herşeyi yaparlar.Filistin 'de ölen 10 bin Arap için hertürlü yardımı yaparlar ama Doğu Türkistan 'da ölen 15 Milyon Türk için hiçbir yardımı yapmazlar.Azerbaycan ve Kerkük Türklerinin ölmesi onlar için önemli değildir. Bunca Türk 'ün kanını dökmüş Kürt Şeyh Sait 'in din kisvesi altında Kürdistanı kurmak için İngiliz desteğiyle ayaklanmasını savunurlar. Kendi cebinden para verip Kuran mealini Elmalı Hamdi Yazır 'a yazdıran M.Kemal Atatürk 'ü din düşmanı gösterirlerMankurt’un ne yazık ki günümüzde örneği çoktur ama ortak özellikleri incelersek görürüz ki ruhlarında, kişiliklerinde Türklük dışında her duyguya açıktırlar. Mankurtlar her şey olabilirler, kendilerini her milletten sayabilirler ama asla Türklüklerini gönüllerinde hissedemezler. Bu kişilik zafiyetleri onların ortak ve en belirgin özellikleridir.

Mankurt Nasıl Olunur? Dış güçlerin uzun dönemdeki menfaatleri açısından onlara çok faydalı olan fakat bizce millî olmayan eğitim sayesinde Mankurt olunur. Bugün yurdumuzda yanlış eğitimin olması yabancı güçler tarafından çok iyi plânlanmış ve uygulanmış çok başarılı misyonerlik çalışmalarının sonucudur. Tabiî ki Mankurt’lara verilen yanlış eğitim imkânını öncelikle içinde bulundukları çevre onlara sağlar. Üstelik günümüzde eğitim yalnız evde ve okulda verilmez. Bilhassa TV, radyo, gazete, dergi çok etkili birer eğitim aracıdır ve ne yazık ki ev ve okulda alınan eğitimden çok daha etkili olabilmektedir. Çünkü; geleneksel eğitimden daha yaygındır, daha uzun sürelidir. İnsanın 24 saatini kuşatır, diyebiliriz ki nefes dahi aldırmaz. İnsan için eğitimin önemini en iyi bilen ve değerlendiren batı dünyası bundan dolayıdır ki 1830’lardan beri Türk yurdunda yabancı eğitime yatırım yapmaktadır. Son yıllarda bu yabancı sermayeli ve dilli eğitimcilere bazı yerli holdingler, vakıflar ve şahıslar da kurdukları kolejler ve özel üniversiteler ile Türk gençlerini küreselleşme adı altında kendi kültür değerlerinden koparmaya yardımcı olmaktadırlar.

Arapçı bir mankurt.Günümüz Türkiyesinde milletimize doğru haber vermek amacıyla kurulmuş basın yayın organlarının bir çoğu kuruluş amaçlarının aksine çalışmaktadırlar. Basın yayının bir çoğunun Türk insanını Mankurt yapabilmek için iki önemli aracı kullandığını görüyoruz. Bunlar kısaca özetleyeceğimiz adları ile “pop” ve “top” adlı iki uyuşturucudur. Bu uyuşturucular vücuda göz ve kulak yardımıyla alınır, her an alınabilir ve ayrıca bu uyuşturuculara ilâve para ödenmez. İnsanlar “pop” ve “top” bağımlısı olduğunu da asla anlayamazlar. Çünkü bu hastalığın belirtisi vücutta gözle görülmez, elle tutulmaz, etkisi beyindedir, ruhtadır, gönüllerdedir ve davranışlardadır. İnsanımızı kendi önemli millî meselelerinden ayırıp da uyutmaya yerli pop ve top miktarı ve cinsi yeterli olmadığı hâllerde ithâl malı ürünler bol boy ortaya sürülüyor. Örnek vermek icap ederse yerli futbol maçları ile TV’ler eğer haftanın 7 gününü dolduramıyorsa Avrupa liglerinde, iki kasaba arasındaki maçlar ve onların yorumları ile insanlar ekranların önünde gecenin geç saatlerine kadar esir alınmaya devam edilir. Pop konusunda da batılı birçok şarkıcı kendi ülkesinden çok, Türkiye’de tanıtılır ve meşhur edilmeye çalışılır. Günümüzde bazı insanlarımızda görülen kendini bilmezliğe, Mankurtluğa bir örnek verelim: Batının misyonerlik çalışmalarının en üst noktaya çıktığı 2001 Türkiyesinde bazı Mankurtlar Türk ailesinin evine, çocuğunun odasına, yatak odasına kadar basın yoluyla serbestçe girebilmektedir. Basının Türk aile yapısına ve millî değerlerimize saygılı olması canı isterse uyacağı bir keyfiyet değil, mutlak bir kural olmalıdır.Mankurtluktan Nasıl Kurtulunur? Aldığı yanlış ve yanlı eğitimle üzerine yapışmış bu kişilik bozukluğundan yani Mankurtluktan kurtulmanın tek yolu Türk için sadece kendisine dönmesidir. Tarihî ve millî değerlerine dönmek onu gerçek kişiliği ile kolayca buluşturacaktır. Çünkü Türkün tarihinden gelen kültür genleri güçlüdür ve zengindir. Milletimizin sahip olduğu bu kültür genleri bizi dün nasıl güçlü yaptıysa yarınlarda da güçlü yapacaktır.

Yanlız Günümüz Teknolojisini kullanmak Mankurtlaşmak değildir. Bunlar insanlığın ortak malıdır

(Yazılar Alıntıdır)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.101 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.