LİDERLERİN İLGİNÇ YÖNLERİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Ekim 2020, 19:29:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: LİDERLERİN İLGİNÇ YÖNLERİ  (Okunma Sayısı 5301 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« : 17 Mayıs 2010, 22:38:32 »

NAPOLYON'UN BOYU 1.55 CM İMİŞ! Savaşlar kazanan, Avrupa'ya diz çöktüren Napolyon'un boyunu otopsi yapıldıktan sonra bir metre elli beş santim olduğu ortaya çıktı
ÇULSUZLUKTAN İMPARATORLUK KOLTUĞUNA! Kendini Fransa İmparatoru ilan etmeden 10 yıl önce Napolyon Bonapart Fransız Ordusu'nda beş parasız bir kaptandı!
SOFRADA TIRNAKLARINI YİYORDU 1945 Mayıs tarihli belgelere göre, günlük yaşamında Adolf Hitler`in sofrada tırnaklarını yeme ve sinirlendiğinde işaret parmağıyla bıyığını kaşıma alışkanlığı bulunuyor. Çok hızlı ve mekanik bir şekilde yemek yiyen Hitler`in deli olduğuna ikna olan Nazi subayı, notlarında küçük bir kızın annesine Hitler için `Anne, bu deli bizim halılarımızı da mı yiyecek?` sorusuna yer vermiş. Hitler`in çok fazla kek tükettiğine de notlarda değiniliyor.
Atatürk'ün uşağı Cemal Granda tam 12 yıl boyunca Çankaya Köşkü'nde Atatürk'e hizmet verdi ve daha sonra anılarını kaleme aldı. Granda, bir keresinde Atatürk'ün, tam 28 kadeh 'Napoleon Kokteyl'i içtiğini yazdı. Atatürk'ün uykuyu sevmediği ve günün büyük bir bölümünü uyanık geçirdiği ve bunun da askeri başarısında büyük rol oynadığı yakın çevresinin dikkat çektiği bir başka nokta.
ATATÜRK ”ATA” LAFINI SEVMEZDİ “Atatürk” hitabını ilk kez dönemin Türk Dil Kurumu Başkanı bir konuşmasında kullanmış, Mustafa Kemal de çok beğenerek soyadı olarak almıştı. Ancak, kendisine” Ata” diye hitap edilmesinden hiç hoşlanmazdı.

FASULYESİNE POKER Kumardan hoşlanmaz ama arkadaşlarıyla fasulyesine poker oynardı.Oyun sonunda kazandıklarını iade ederdi.

KABUL SALONUNDAKİ AT YAVRUSU Atlardan sonra en sevdiği hayvan köpekti. “Fox” adını verdiği köpeği, Gazi`nin yatağının ayak ucunda uyurdu. Hayvanlara düşkünlüğü o dereceydi ki bir gün misafirlerinin de görebilmesi için yeni doğmuş bir tayla annesinin Çankaya Köşkü kabul salonuna getirilmesini bile emretmişti.

FATİH EN DONANIMLI OSMANLI PADİŞAHIYDI Arapça ve Farsça olmak üzere 7 dil biliyordu. Latinceyi anadili gibi konuştuğu rivayet edilir. - Şairdi. Mahiyetindeki 185 şairden 30'unu maaşa bağladı. - Ünlü ressam Bellini'yi İstanbul'a getirtip kendi portresini yaptırdı.   
HIZINA KİMSE YETİŞEMEDİ - Otuz yıllık saltanatı süresince, yirmi beş askeri harekata bizzat komuta etti. - 900 bin km. olan Osmanlı topraklarını, 2 milyon 214 bin km.'ye çıkardı. - Venedik Kralı tarafından planlanan on dört suikast girişiminden sağ kurtulmayı başardı. Ölümü hakkında “suikast” şüpheleri halen vardır. - Ölümün ardından Papa, kutlama amacıyla üç gün boyunca gece-gündüz durmaksızın çanlarını çaldırdı.

ROMA'YI YAKTI ÇÜNKÜ... Bir liderin nasıl olup da yönettiği toprakları ateşe verdiği sorusu hep merak edilegelmiştir. Oysa bunun kasıtlı bir eylem olmadığı, o dönemlerde yemeklerin kurşun kaplarda saklandığı ve kurşunun da zehirlenmeye neden olduğu ve insanların delirdiği belirtiliyor. İşte Neron'un da böyle bir delilik anında Roma'yı ateşe verdiğii aktarılıyor.
KADIN GİYSİLERİ GİYERDİ! Aslında Neron'un yaptığı şuydu: Neron kadın giysileri giyen, şarkı söyleyen, müzikle uğraşan ve sürekli alem yapan bir giysi sapığıydı; aynı zamanda annesini öldürttü. Müzik yeteneklerinden son derece gurur duyuyordu; ölürken şunları söyledi: "Dünya benim gibi bir sanatçı kaybediyor!"
KÖPEK KORKUSU VAR! Almanya'nın Şansölyesi Angela Merkel ise köpeklerden korkuyor. Çocukluğunda bir köpek tarafından ısırılan Merkel bu nedenle köpeklere yaklaşamıyor.

OBAMA KOKAİN ÇEKMİŞ! Yakışıklı başkan gençlik yıllarında kokain ve marihuana kullanmış.

ÇANAKKALE ONU BİTİRDİ Churchill başarılı bir politikacı olmasına rağmen alkol sorunu ön plana çıkıyordu. Baskın karakteri ile ön planda kalmayı başaran Churchill, kendi planı olan ve sorumluluğu üzerine kalan Çanakkale felaketi ile kendi kendini bitirdi. İkinci Dünya Savaşı olmasaydı, belki de adı hatırlanmayacaktı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.