ANCA
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Temmuz 2020, 03:49:29


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ANCA  (Okunma Sayısı 1193 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kam - Şaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 217


Bozkurt


« : 20 Mayıs 2011, 10:07:57 »

Sevgili dostlar;

Bu sefer size Amerika’daki en önemli Ermeni lobisi ANCA’yı (Armenian National Commite of America - Amerikan Ulusal Ermeni Komitesi) tanıtacağım.  ANCA, topraklarımızda terör yaratan Taşnak Ermenileri tarafından oluşturulmuş bir örgüttür. ANCA, Amerika’da toplamda 42 eyalette kabul edilen soykırım yalanının kabul edilmesinde en etkili örgüttür. Esasında 70 milyon Kızılderili olarak nitelendirilen Amerikan yerlilerini hunharca katleden bu sapık Amerikan milletinin şerefli Türk milletine dil uzatma haddini anlamak da mümkün değildir. Neyse konumuz bu olmadığından asıl konumuza dönelim. Milli düşmanımız olan bu örgütü yakından tanımak ve adımlarını bilmek oldukça önemlidir. İçimizdeki özür dileyen hainlerinde bunlar tarafından desteklendiği yönünde ciddi yargılarda mevcuttur. Yani kolları ülkemize kadar uzanmış! Zira bu özür olayının ardından hemen ANCA, yılan dili ile “Bu Türkiye’nin soykırımı tanıması için bir adımdır” yönünde açılamalarda bulunmuşlardı. Aynı zamanda Türkiye’de 300 bin kişiyi hedefleyen bir özür diliyorum imza kampanyası ile yeni başkan Obama’ya giderek soykırım yalanını tanıması için baskı yapmayı da planladığını belirteyim!

Ermeniler mevzusu geçince bir dipnotu da belirtmeden geçmeyeyim. Alparslan Türkeş, 1992’de ölümünden birkaç ay önce Ermenistan Cumhurbaşkanı Ter Petrosyan ile Paris’te görüşmüştü! ANCA, bu görüşmeden ötürü sert tepki göstermiş ve Petrosyan’ı devirmişlerdi. Ama içimizdeki Milliyetçi gözüken kesimden ise en ufak bir eleştiri gelmemişti. Maksat barış görüşmesi yapmakmış. Neyin barışını yapacaksa? Sanki Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı mıydı o zaman, hangi yetkiyle Türk Milleti adına bunu yapma eyleminde hak sahibi görüyordu kendini? Anayasasında bile Türkiye’den toprak talebinde bulunan bu işgalci devlet ile neyin barışı yapılabilirdi ki? Nitekim Abdullah Gül’de barış anlaşması yapabilecek zemin için Erivan’a gitmiş ve Ermeni Cumhurbaşkanı Sarkisyan, onun önünde soykırım yalanını dile getirmişti(Eylül 2008)! Bu konuda Ermeniler duruşunu bozmazken içimizdekilere ne oluyor anlamak mümkün değil, etrafımızın nasıl sarıldığını lütfen artık anlayınız ve etrafınızdakilere de anlatınız.

ANCA’nın Türkiye bağlantıları arasında Taraf gazetesinden Emrullah Uslu ismi telaffuz ediliyor. Tabi en önemlisi CIA’in Türkiye istasyon şefi Graham Füller ile olan ilişkilerine de dikkat çekmek lazım. Graham Füller ilginç bir isim, Fethullah Gülen ile de bağlantıları var. F Tipi örgüt uzantıları olan Abant Platformuna katıldığını ve Fethullah Gülen’e övgüler yağdırdığını da belirtelim!

ANCA’nın başında Kenneth Haçikyan bulunmaktadır. Kendisi, Amerikan iş ve siyaset dünyasında geniş bir çevreye ve iyi bağlantılara sahip. Aynı zamanda World President Organizations üyesidir. Bu kurum dünyada en önde gelen iş adamlarının katıldığı bir oluşumdur.

ANCA’nın hükümet ile arasındaki bağları ise Raffi Hamparyan sağlıyor. Amerikan kongresine sunulan Ermeni tasarısının asıl mimarlarındandır. Kendisi New Jersey senatörü ve Yahudi olan Steve Rothman’ın danışmanlığını da yapıyor ve bu sayede güçlü bir lobicilik faaliyeti yürütüyor. Rothman aynı zamanda Kıbrıs sorununda Rumların lehine sonuç alınması için çaba sarf eden bir senatör!

Kate Nahapetyan. İran Ermenilerinden. Türkiye ile özel ilgilenen bu ANCA ileri geleni, tarih öğretmenidir. Ermeni soykırımı yalanı ile ilgili tonlarca makalesi vardır. Yetiştirdiği öğrencilerine de bu propagandayı yapmakta ve Amerikan neslini bu yalanla yoğurmaktadır. Aynı zamanda Adalet Bakanlığında etnik ve soykırım konusunda bilirkişi olarak görev yapmaktadır.

ANCA, birçok siyasi kişiliğe ve senatöre nüfuz etmiştir. Dick Cheney’den tutun da birçok Amerikan siyasi önde gelenleri onların etkisi altındadır. Ciddi bir organizasyondur. Esasında bunca nüfuzuna rağmen illegal bir lobilicilik faaliyeti yürütmektedir. Geçtiğimiz ay CREW (Washinton’da Sorumluluk ve Etik için Vatandaşlar) hakkında 7 sayfalık bir şikâyet dilekçesi vermiş ve yasadışı faaliyet yürüttüklerini belirtmişlerdir. Bu konuda haklarında bir soruşturma başlatılmıştır. Fakat bu soruşturma sonucunda kapatılmasını ummak fazla iyimser bir tahmin olur sanırım. Ermeni tasarısının 42 eyalette kabul edildiğini de anımsarsak bu durumda artık resmi olarak hükümetin bunu kabul etmesinin oldukça yakın olduğu da bir gerçektir. Tüm bunlara karşın bizim saf insanlarımız hala Ermeni diyaloglarından medet ummaktadır.  Ne diyelim, umarız kısa zamanda akılları başlarına gelir de çevrilen dolapları anlarlar.

Adresi: 1711 N Street NW, Washington, DC 20036
Telefonu: (202) 775 19 18
Faks: (202) 775 56 48

3 Haziran 2009
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün yüreği çelikten kuvvetli, aklı kılıçtan kesindir. Türk orman gibi sessizdir fakat öfkesi ateş gibi yakıcıdır. Türk dağ gibi ağır ve sarsılmazdır fakat saldırışında rüzgâr gibi hızlıdır! Yeryüzünde Türk'ün bir eşi daha görülmemiştir...
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.281 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.