Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Börü:Tegin üzerinde 25 Ağustos 2015, 01:16:13Konu Başlığı: kürtler Hatay'a Yığılacak!
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 25 Ağustos 2015, 01:16:13
Hainlerin son tuzağı Amanos Dağları!

Artvin ve Kesep’ten denize ulaşması planlanan Büyük Kürdistan için alternatif kapı olarak Hatay’ın seçildiği, bu amaçla bölgeye Kürt akışının sağlandığı açıklandı
ABD planı devrede

Büyük Orta Doğu Projesi’nin birinci ayağı Hopa’dan Karadeniz, ikinci ayağı Kesep’ten Akdeniz’e uzanan NATO Koridoru projelerini çekmeceye koyan ABD kuklası PKK, Amanoslar’dan batıya uzanmayı amaçlayan 3. planı devreye sokuyor.

PKK’nın yeni üssü

Sınırları, ABD eski Dışişleri Bakanı Rice’ın, 12 yıl önce açıkladığı 22 ülkeli yeni Orta Doğu haritasıyla çizilen, Sevr’de Türkiye’den koparılmaya çalışılan Hatay, terör örgütünün yeni üssü oldu. Amanoslar’da yuvalanan PKK, Hatay’ı buradan vuracak.

Kürtler yığılacak

Bölgedeki tehlikeye dikkat çeken CHP’li eski vekil M. Ali Ediboğlu, “Hatay’ı Kürtleştirme projesi uzun süredir var. Amanoslar, Kandil’in alternatif yapılmak isteniyor. Kel dağında ABD üssü bulunuyor. Afrin’de çıkacak çatışmalar sonucu Kürtler buraya yığılacak” dedi.
 

 Hainlerin son tuzağı Amanos Dağları!

Büyük Kürdistan için Artvin’den Karadeniz’e, Suriye’deki Afrin kantonundan İdlib ve Lazkiye üzerinden Akdeniz’e ulaşma planları suya düşünce denizle buluşmak için şimdi Hatay’daki Amanos Dağları hedef alındı.

Irak’ın kuzeyindeki zengin petrol ve doğal gaz kaynaklarını Türkiye’yi ve Suriye’yi devre dışı bırakarak aracısız bir şekilde dünya pazarlarına ulaştırmak isteyen güçler plan üzerine plan yapıyor. Planın temelinde Türkiye, Irak, Suriye ve İran topraklarında kurulmak istenen Free (Özgür) Kürdistan bulunuyor. Free Kürdistan’ın yaşaması için de denizle bağlantı kurulması gerekiyor. Böylece dünya devi petrol şirketlerinin Irak’ın kuzeyinde çıkardığı zengin petrol ve doğal gaz, aracısız bir şekilde Kürdistan topraklarında yapılacak boru hatları ile denize ulaştırılarak Avrupa’ya satılacak.

Yüz yıllık rüya

Emperyalistlerin yüz yıllık rüyası olan bu proje son yıllarda ilk önce Büyük Orta Doğu Projesi (BOP) olarak güncellendi. Sonra daha da kapsamlı hale getirilerek Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi (GOP) adını aldı. Büyük Ortadoğu Projesi ile ilgili en çarpıcı açıklama ABD’nin güvenlikten sorumlu danışmanı (daha sonra Dışişleri Bakanı) Condoleezza Rice’ın 7 Ağustos 2003 Washington Post gazetesinde yayınlanan yazısında görülmektedir. “Transforming the Middle East-Orta Doğu’yu dönüştürmek.” Rice bu yazısında Fas’tan Basra Körfezi’ne kadar Orta Doğu’da bulunan 22 devletin rejiminin, sınır ve haritalarının değiştirileceğini, Türkiye’nin de bunların içinde olduğunu vurgulamıştı.

İlk hedef Karadeniz’di

GOP haritasında, Suriye’nin Akdeniz ile bağlantısı kesiliyor. Sahil şeridi boyunca uzanan Beyrut diye bir ülke oluşturuluyor. Irak Sünni, Şii ve Free Kürdistan olmak üzere üçe bölünüyor. Türkiye, İran, Irak ve Suriye topraklarında kurulan Free Kürdistan’ın Kuzey’de Artvin’in Hopa İlçesi’nden Karadeniz’e bağlandığı görülüyor. Böylece Irak’ın zengin petrol ve doğalgaz kaynaklarının kurulacak bir boru hattı ile Karadeniz’den dünyaya pazarlanması hedefleniyor. Ayrıca İran, Rusya ile Hazar havzasının petrol ve doğalgaz kaynaklarının bu yoldan pazarlanmasının önüne geçiliyor. Ancak Rusya ve Türkiye’nin yaptığı çıkışlar ve aldıkları bir dizi önlemler, başını ABD’nin çektiği emperyalist bloğa bunun olmayacağını gösterdi. Bunun üzerine bir başka plan devreye sokuldu. Bu planda Kürdistan’a “NATO’nun Stratejik Koridoru” adı verildi. Kürdistan gene Türkiye, İran, Irak ve Suriye olmak üzere dört ülke üzerinde kuruluyor. Kürdistan için NATO güçlerinin sürekli olarak konuşlandığı yer tanımı yapılıyor. Planlanan Kürdistan İran’ın zengin doğal gaz ve petrol kaynaklarının bulunduğu Pars bölgesini de kapsıyor.

Afrin-Lazkiye hattı

Türkiye’de Karadeniz’le arasında ise Artvin bölgesi kalıyor. Güney ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin tamamını kapsayan Kürdistan Batı’da ise Akdeniz’e ulaşıyor. Bu doğrultuda Kuzey Suriye’de Akdeniz’e en yakın Kürt kantonu olan Afrin’in İdlip üzerinden Lazkiye’ye uzanması ve Keseb bölgesinden Akdeniz’e bağlantılandırılması planı da suya düştü.

Hatay’dan Akdeniz’e

Şimdi ise üçüncü bir plan ortaya atıldı. Afrin’in Suriye’de uzun mesafeler katederek Hatay’ın altından Lazkiye’de Akdeniz’e bağlayamayınca hedefe Hatay kondu. TSK’nın Kandil’e düzenlediği operasyonların ardından, terör örgütü gözünü Amanoslara dikti. CHP eski Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu son zamanlarda Hatay’ın Kürtleşmesinin en büyük sorunlardan biri olarak Türkiye’nin karşısında durduğunu belirterek, “Hatay’ı Kürtleştirme projesi uzun zamandan beri var. Son günlerde en çok duyduğumuz sözlerden biri de Amanos Dağları, Kandil’in alternatif yapılmak istenmesi. Suriye’deki gelişmelere bağlı olarak Amanoslara yüklenebilecektir terör örgütü. Sonuçta ABD’nin bu bölgede üsleri var” dedi.

ABD desteği

Terör örgütü PKK’ya son dönemde çok taviz verildiğini kaydeden Ediboğlu, şunları söyledi: “Her şey mümkün. 4-5 seneden bu yana o kadar çok taviz verdiler ki. Hatay’ı Kürtleştirmek istiyorlar. Gördüğümüz kadarıyla yavaş yavaş Hatay’a yoğunlaşıyorlar. Kandil’e alternatif olarak Amanoslardan söz ediliyor. Her şey olabilir bu saatten sonra. Amanoslara sığınak yapmak isterlerse yaparlar. Özellikle ABD’lilerden destek alırlar.” Kel Dağı’nda ABD’nin radar üssü olduğunu hatırlatan Ediboğlu, “Bir başka radar üssü daha var. Burada bunları hep ABD’liler yönetiyor. Oralardan da yani ABD’lilerden de destek alırlar. Düne kadar ’Çözüm’ diye bağırıyorlardı. Şimdi mücadeleye döndüler. AKP’nin çizgisini anlamak mümkün değil. PKK ile mücadele başladı hâl⠒Çözüm bitti’ de demiyorlar. Ne yaptıkları da belli değil” diye konuştu.

Hatay’a Kürt yığılacak

Hatay’a Kürt yığmaya çalışılacağına vurgu yapan Ediboğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Afrin’de çıkacak çatışmalar sonucunda Kürtler gelecek, yığılacak. Sonuç ortaya çıkmaya başladı. Biz de bundan korkuyoruz. Böyle bir şey olursa Kürt akını olursa Amanoslarda mevzilenmiş olabilirler. Bunlar hep ihtimal dahilinde. Destek de görebilecekler.”


Alıntı: Yeniçağ http://www.yenicaggazetesi.com.tr/hainlerin-son-tuzagi-amanos-daglari-120004h.htm