Kürtçü akademisyenler, Türkçüler hakkında suç duyurusunda bulundu
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Ağustos 2020, 23:56:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kürtçü akademisyenler, Türkçüler hakkında suç duyurusunda bulundu  (Okunma Sayısı 1755 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 18 Ocak 2016, 22:56:02 »

‘Barış bildirisi’ adı verdikleri PKK propagandası sebebiyle ifşa edilen PKK sempatizanı akademisyenler; Sedat Peker, Osmangazi Üniversiteli Türkçüler ve Genç Atsızlar teşkilatı üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.Barış İçin Akademisyenler’ isimli  terörist insiyatifin yayınladığı ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı bildiriye Anadolu Üniversitesi’nden 15, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden de 4  terör yandaşı akademisyen imza attı. Bu 19 PKK sempatizanı akademisyen hakkında 2 üniversite tarafından idari soruşturma başlatıldı. Bildiriye imza atan terör sempatizanı akademisyenler ve kendilerine destek veren Eğitim Sen üyeleri bugün Eskişehir adliye binası önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Uğur Kara şöyle dedi:

“Bizler, Eskişehir akademisyenler olarak Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi tarafından kaleme alınan metne imzamızı attık. İmzalarımız, uzunca bir süredir yaşanan temel insan hakları ihlallerinin, anti-demokratik uygulamaların ve yaşanan ölümlerin son bulması amacıyla yapılan barış çağrısına destek anlamını taşımaktadır. Bu desteği vermeyi ise Türkiye halklarına karşı bir borç ve akademisyenliğin doğasında olan sorgulama ve eleştirme refleksinin gereği olarak görmekteyiz. Metnin kamuoyunda yarattığı etkiden sonra başlatılan itibarsızlaştırma ve hedef gösterme çabaları, Sedat Peker’in kanımızla duş alma tehdidine kadar varmıştır. Bu açık tehdidin, bir hukuk devleti olduğuna hala inanmak istediğimiz ülkemizde cezasız kalmaması umuduyla suç duyurusunda bulunacağız. Bununla birlikte, kendilerini Osmangazi Üniversiteli Türkçüler ve Genç Atsızlar olarak adlandıran, metne imza atan hocalarımızı tehdit eden gruba karşı suç duyurusunda bulunacağız. Yine hakkımızda açılan soruşturmaya ilişkin savunmalarımızı yapacağız. Bu linç ve itibarsızlaştırma kampanyalarına karşı verdiğimiz mücadelede bizlerden desteğini esirgemeyen tüm sendikalara, hukukçulara, sivil toplum örgütlerine, inisiyatiflere teşekkür ederiz. Barış çağrımızı yineliyor, ülkenin içinde bulunduğu şiddet sarmalından bir an önce çıkılması ve barışın inşası için bize düşen görevi yerine getireceğimizi buradan beyan ediyoruz.”

İFADE İSTEKLERİ KABUL EDİLMEDİ

Basın açıklamasının ardından savcılığa Sedat Peker ile Osmangazi Üniversiteli Türkçüler ve Genç Atsızlar teşkilatı hakkında suç duyurusunda bulunan PKK sempatizanı akademisyenler, bildiriye imza atmaları nedeniyle savcılığa ifade vermek istedi ancak savcılık kabul etmedi. Savcılığın Eskişehirli akademisyenler hakkında herhangi bir gözaltı kararının bulunmadığını, ifade almaları yönünde de ne İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ne de başka savcılığının kendilerinden herhangi bir talebin olmadığını belirttiği öğrenildi.

kaynak: dirlig
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
motun-noyan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 25« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2016, 23:03:36 »

Hakan Peker ve ülkücüler hakkında ceza verilir mi bilmem ama kandaşlarımızın astığı afişlerde tehdit unsuru yoktur. Savcı iddanamede yer vermeden takipsizlik verecektir. Çünkü akademisyeni istemiyoruz demek tehdit suçunun unsuruna girmez. Kandaşlarımızın pankartlarında ve açıklamalarında akademisyen olmak hain olmayı gerektirmez gibi ifadeler vardı. Türk hakanı ünvanı verilen Peker gibi kanlarında bıcı bıcı yapacağız gibi saçmalamadılar..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk'ü korumayacaksa Dünya'yı Bizden KORUSUN!!!
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.475


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2016, 23:29:10 »

Anneciklerinin vajinusmuslarından bebe gibi değil de sıçmık misali dünyaya gelmiş bu AKADEMİSYENLERİN vatana ihanet içerisinde olmaları dolayısıyla bizim gibi Vatanperver şahsiyetlerin karşı eylem olarak bunların kanalizasyonlarına boru döşeme hakkımız doğmaktadır diye düşünüyorum.

İmzacı Ahkademisyenlere yönelik yukarda ki yazıda  bir küfür terimi bulunmadığından silinmemesini talep ediyorum!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.937


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2016, 04:29:34 »

Anneciklerinin vajinusmuslarından bebe gibi değil de sıçmık misali dünyaya gelmiş bu AKADEMİSYENLERİN vatana ihanet içerisinde olmaları dolayısıyla bizim gibi Vatanperver şahsiyetlerin karşı eylem olarak bunların kanalizasyonlarına boru döşeme hakkımız doğmaktadır
Anneciklerinin vajinusmuslarından bebe gibi değil de sıçmık misali dünyaya gelmiş bu AKADEMİSYENLERİN vatana ihanet içerisinde olmaları dolayısıyla bizim gibi Vatanperver şahsiyetlerin karşı eylem olarak bunların kanalizasyonlarına boru döşeme hakkımız doğmaktadır diye düşünüyorum.

İmzacı Ahkademisyenlere yönelik yukarda ki yazıda  bir küfür terimi bulunmadığından silinmemesini talep ediyorum!
Ağabey bakıyorumda, sövmen bile kibarlaşmış artık. Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.255 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.