Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: SonOsmanli03 üzerinde 18 Aralık 2010, 14:59:41Konu Başlığı: Kurt Sesli Ordumuz Birilerinin Zoruna Gitmiş
Gönderen: SonOsmanli03 üzerinde 18 Aralık 2010, 14:59:41
Flaş...Ak Parti'den Genelkurmay'a sert tepki

Genelkurmay'ın dün yaptığı ''İki dil ile ilgili gelişmelerden endişe duyuyoruz'' açıklamasına AK Parti’den sert tepki geldi.

AK Partili Hüseyin Çelik, “Asker kendi görevini yapsın. Genelkurmay’ın siyaseti denetlemek gibi bir görevi yok” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Vatan Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Genelkurmay Başkanlığı’nın uyarısı konusunda şunları söyledi:

“Genelkurmay’ın bu tür eskiden gelen bazı yanlış alışkanlarını artık bir tarafa bırakması gerekir. Askerin her meselede pozisyon belirtmesi çok yanlış. Her meselede illa da Genelkurmay olarak siz açıklama yapmak durumunda değilsiniz. Söylenmesi gerekeni siyaset kurumu söyler, yargı kurumu söyler. Bu askerin görevi değil. Asker kendi görevini yapsın. Askerin görevi ülke savunmasıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin de böyle olur olmaz her meselede söyledikleri çok haklı ve doğru da olsa açıklama yapması yanlıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri kendisine anayasa ve yasalarla biçilmiş görev sınırları içinde kalmalıdır, böyle siyasi parti gibi her meselede illa da açıklama yapmak durumunda değildir.”

Çelik, “Ben kurumları vücudun organları gibi görürüm. Organlar uyum ve ahenk içinde çalışırsa vücut sağlamlığı ve sağlığı devam eder. Ama biri diğerinin işini yapmaya kalkarsa orada rahatsızlık başlar” görüşünü dile getirerek şöyle devam etti:

“Genelkurmay, Anayasa’nın 3. maddesini dile getiriyor. Bu onun görevi değildir. Siyasetin denetim mekanizması Anayasa Mahkemesi’dir. Siyasi partilerin Anayasa’ya aykırı bir faaliyeti varsa görev Anayasa Mahkemesi’nin ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının’dır, gerekeni onlar yapar. Burada Genelkurmay’ın görevi de yetkisi de yok.”

“Kışla ismini değiştirsin”

“Askerin kendi görevini yapması gerektiğini” tekrarlayan Çelik, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yapması gereken, kendisini ilgilendiren çok önemli işler var. Örneğin ben daha önce de söyledim, şu Mustafa Muğlalı kışlası meselesi var. Bu kışlanın yerini ve adını hala niye değiştirmezler? Bunu yapsalar, bu bile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin imajını güçlendirir. Genelkurmay bunu yapmıyor ama öte yandan her siyasi meselede bildiri yayınlamaya kalkıyor bu doğru değil.”

Bunu yaptıkları zaman dışarda da Türkiye’nin, Türk demokrasinin imajı bozuluyor. İşte siyasi vesayet denilyiyor, siyasete asker müdahalesi deniyor, imajımıza çok büyük zarar veriliyor.

http://haber.mynet.com/detay/politika/flasak-partiden-genelkurmaya-sert-tepki/546823?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_image
 


Konu Başlığı: Ynt: Kurt Sesli Ordumuz Birilerinin Zoruna Gitmiş
Gönderen: oguz sad üzerinde 18 Aralık 2010, 15:39:33
Esasında Vanlı Hüseyin Çelik'in başka sözler sarf etmesini beklemek hayal olurdu. Mustafa Muğlalı kışlasından rahatsızlık duymasının da nedeni; zamanında eşkıyalık yapan kişileri etkisiz hale getiren kişi olmasındandır. Bu eşkıyaların amaçlarının ne olduğuna değil, sadece kürt olmalarına bakarak savunulması gerektiğini düşünmesi, zaten kendisinin ''kürt milliyetçisi'' olduğunun en açık göstergesidir.

O kendisine yakışan açıklamayı yapmış da, bu halk kendisine yakışan bakanı neden seçmez asıl mesele orada... Yoksa, Türk milletinin töresinde ''ordusu olan devlet değil; devleti olan ordu'' gerçeğini yap boz tahtasına çevirdikleri kanunları bahane ederek; eleştirmeye devam edeceklerdir.


Konu Başlığı: Ynt: Kurt Sesli Ordumuz Birilerinin Zoruna Gitmiş
Gönderen: ERGENEKON GÖKTÜRK üzerinde 18 Aralık 2010, 17:52:44
Vanli Hüso´nun kuyruk acisi olsa gerek. Hüso bunu ilk kez yapmiyor. Bundan birkac sene öncede Mustafa Muglali Pasamizin ismini agzina alma cüreti göstermisti. Demekki merhum Mustafa Muglali bunun kuyruguna saglam basmis. Kimbilir, belkide Mustafa Muglali Pasamiz tarafindan itlaf edilen 33 hainden bir tanesi bu Hüso´nun yakin akrabasidir. Hem kiro olarak bir kuyruk acisi, hemde akrabasinin lesinin intikami acisiyla yaniyordur.

Orgeneral Mustafa Muglali, ruhun sadolsun... Bizler seni her zaman minnetle anacagiz.