KUMANDA İLE YÖNETİLMEK
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Temmuz 2020, 11:15:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KUMANDA İLE YÖNETİLMEK  (Okunma Sayısı 1317 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alaz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 7« : 02 Ekim 2009, 18:07:58 »

KUMANDA İLE YÖNETİLMEK

Asya bozkırlarına sığmayıp taşan Türk ırkı, göçüp yerleştiği devlet kurduğu her toprağa örfünü, kültürünü, dilini de götürmüştür. Bu yüzden Türk kültürünün etkileri çok geniş bir coğrafyaya yayılmış ve izleri günümüze kadar sürmektedir. Bugüne baktığımızda küreselleşme ile birlikte her eve giren kitle iletişim araçlarının milli kimlik üzerindeki olumsuz etkileri gün geçtikçe daha da yükselmektedir. Küreselleşme ile birlikte paralel doğrultuda ilerleyen toplumsal yozlaşma kitle iletişim araçlarının sayesinde bizi kendimize yabancılaştırıp, bizi biz olmaktan çıkarmaktadır. Kendi geçmişini unutan, örf ve adetlerini bilmeyen genç bireylerin ahlâkı daha çabuk bozulmakta ve beyinleri bulanmaktadır.

Bir toplum ahlâkını kaybetmeye başladığı andan itibaren dünya üzerindeki varlığını da yitirmeye başlar.  Bunun farkında olan küresel güçler, biz Türklere karşı tarihten gelen korku ve kin dolu duygularını tatmin etmek ve önlerindeki bu büyük gücü yok etmek için Truva Atı misali ele geçirmeye çalışmaktadırlar. Bu günün tahta atı özellikle televizyondur. Çünkü gelir düzeyi en düşükten zenginine kadar her ailenin evinde mutlaka bir televizyon bulunmaktadır. Hem elde edilmesinin kolay olması hem de radyo, gazete gibi iletişim araçlarının aksine görsel ve işitsel bir araç olduğundan eğlence yönü insanlar tarafından daha rağbet görmektedir.  Dünyayı evimize taşıyan bu küçük eğlence kutusu aslında görünmeyen kelepçelerini beyinlerimize takmakta ve bizleri esir almaktadır.

Prime time olarak adlandırılan günün en çok 20:00 ile 23:00 arası saat dilimi içinde bol bol diziler, eğlence programları yer almaktadır. Bu diziler ve programlar milli kimliğimizi yansıtmadığı gibi yüksek ahlâki değerlerimizi de bozmaktadır.  Dizilerin içeriğini bolca fuhuş, ihanet, şiddet gibi temaların işlendiğini düşünüp ve bir haftada 60 küsur dizininde Türk kanallarında yayınlandığını göz önüne aldığımızda çok vahim bir durum ile karşı karşıya olduğumuzu görmekteyiz.  Yurtdışından ülkemize uyarlanan eğlence programları ayrıca bir tehlike unsurudur. Kişilerin büyük ödül için ve ya şöhret olabilmek adına kişiliklerini satmaları genç bireylerde heves uyandırmakta cezp etmektedir. 

Televizyonun etkilediği kitlenin büyüklüğüne baktığımızda çok büyük ve iştah kabartıcı bir rakamla karşılaşıyoruz. Bu yüzden iş adamları ve siyasetçiler medyayı asla başıboş bırakmazlar.  Bizler ve geleceğin sancağını ellerinde tutan gençlerimiz reklam ve propaganda yüklü enformasyon bombardımanına maruz kalmaktayız. Başta kendimizi ve milletimizi bilinçli birer izleyici olarak geliştirmeliyiz. Biz ne izlediğimizin farkında olursak çocuklarımız için neyin faydalı olabileceğine daha sağlıklı karar veririz. Özellikle uluslararası yayın yapan televizyon kanalları kendi iktidarlarının ideolojilerini, politikalarını, dillerini, yaşam biçimini zehirli bir iğne gibi tüm toplumlara enjekte etmektedirler. Ancak kanallar üzerinde denetim uygulanırsa bu zararlar en az seviyeye kadar geriler. Maalesef ülkemizde bu denetim yeterince uygulanmamaktadır. Bu denetim eksikliğinden en çok zararı çocuklar görmektedir. Eğitim seviyesi düşük olan ailelerde bu olumsuz etkilenme fark edilmemektedir. Bu şekilde devam edersek ileride özünü yitirmiş, ülküsünü unutmuş bir Türk toplumu ile karşı karşıya kalacağız.

Biz Türklerin yüksek ahlâka sahip olmamızın en büyük sebebi soyumuzdur. Soyumuzu nasıl koruduysak şimdide dış etkilerden yaşam alanlarımızı korumalıyız. Hiç olmadığı kadar töremize, örflerimize, geleneklerimize sahip çıkmalıyız. Bugünkü düşmanlarımız artık bize gülerek yaklaşmaktadır bunu unutmamalıyız.


Alaz TUNA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.227 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.