Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Gazan Han üzerinde 20 Şubat 2015, 13:11:47Konu Başlığı: KPSS MEMURLUK SORULARİNİ CALANLAR MÜSLÜMANMİS
Gönderen: Gazan Han üzerinde 20 Şubat 2015, 13:11:47
KPSS MEMURLUK SİNAVİ SORULARİNİ CALMAK MİLYONLARCA İNSANİMİZİN HAKKİNİ GASP ETMEK VE YETİM HAKKİDİR.... EEEEE... BİRDE BUNLAR CEMAAT OLMUŞ Yetim hakkiyla  NAMAZ KİLİYORLAR....

HABERİN DETAYİ

ÖSYM’deki Paralel’e suçüstü

2010 KPSS sorularının paralel devlet yapılanması tarafından çalındığına yönelik soruşturmada şok bilgilere ulaşıldı. Test geliştirme uzmanlarının ÖSYM’ye ait ana bilgisayara defalarca girdikleri tespit edildi.

20 Şubat 2015 Cuma 07:58
ASİL FİRARDA, ÖZDEMİR VE DÜNDAR GÖREVDEN ALINMIŞTI!

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın; idari bilgilere ulaşıldığı gerekçesiyle Ahmet Burak Özdemir, Erkam Dündar ve Mustafa Asil’in yeniden soruşturma yapılması için ÖSYM’den izin talep etti.  

Soruşturma izni istenen ve ÖSYM Test Araştırma Merkezi görevlisi Mustafa Asil’in yurt dışına kaçtığı öğrenildi. Soruşturma izni istenen ÖSYM test geliştirme uzmanları Ahmet Burak Özdemir ve Erkam Dündar Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın ÖSYM Başkanlığı’ndan istifasının ardından görevlerinden alındığı öğrenildi. 

2010 Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) Eğitim Bilimleri, Genel Yetenek ve Genel Kültür Sınavı sorularının paralel devlet yapılanması tarafından çalındığına yönelik soruşturmada şok bilgilere ulaşıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nde (ÖSYM) test geliştirme uzmanı olarak görev yapan Ahmet Burak Özdemir ve Erkam Dündar ile ÖSYMTest Araştırma Merkezi’nde soruları okuyarak dilbilgisi düzeltmelerini yapan Mustafa Asil’in; ÖSYM’de girilmesi yasak olan bilgisayarlara girdikleri ve sınav sorularına defalarca erişimlerinin bulunduğu ortaya çıktı.

SORUŞTURMA İZNİ İSTENDİ!  

2010 KPSS soruşturmasına bakan Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın; idari bilgilere ulaşıldığı gerekçesiyle Ahmet Burak Özdemir, Erkam Dündar ve Mustafa Asil’in yeniden soruşturma yapılması için ÖSYM’den izin talep ettiği öğrenildi.  

ÖZDEMİR, DÜNDAR VE ASİL’İN BİLGİSAYARLARI İNCELENDİ

2010 KPSS soruşturmasına bakan Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü; Ahmet Burak Özdemir, Erkam Dündar ve Mustafa Asil’in, ÖSYM’de kullandığı bilgisayarları inceledi. 

İNTERNETE GİRİLMİŞ, ANA BİLGİSAYARA FLASH BELLEK TAKILMIŞ

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan incelemede; ÖSYM’de kritik görevde bulunan Ahmet Burak Özdemir, Erkam Dündar ve Mustafa Asil’in bilgisayarlarının internete kapalı olmasına rağmen internete girdikleri; ÖSYM’de sınav sorularının bulunduğu ana bilgisayara erişimlerinin bulunmamasına rağmen ana bilgisayara girdiklerini ve sorulara defalarca eriştikleri tespit edildi.  Söz konusu kişilerin bilgisayarlarına flash bellek takılmasının yasak olmasına rağmen flash bellek kullandıkları da belirlendi.

İP ADRESİNDEN TESPİT EDİLDİ

ÖSYM test geliştirme uzmanı Özdemir ve Dündar ile ÖSYM Test Araştırma Merkezi görevlisi Asil’in bilgisayarda ve internette yaptığı işlemleri gösteren İP adresinden sınav sorularına eriştiği bildirildi.

SORUŞTURMA AÇILDI, MUSTAFA ASİL YENİ ZELANDA’YA KAÇTI!

ÖSYM’nin Test Araştırma Merkezi’nde soruları okuyarak dilbilgisi düzeltmelerini yapan Mustafa Asil’in, Temmuz 2010’da yapılan KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı’nı iptal edilmesinin ardından yurt dışına kaçtığı öğrenildi. Mustafa Asil’in, 2010 KPSS skandalının ardından önce Kanada, ardından Yeni Zelanda’ya geçtiği belirlendi.  ÖSYM’nin yılda gerçekleştirdiği 40 sınav sorularını görme yetkisine sahip olan Mustafa Asil’in paralel devlet yapılanması adına çalıştığı ve sınav sorularını paralel devlet yapılanmasına ulaştırdığı tespit edildi. Paralel devlet yapılanması, Mustafa Asil’den aldıkları soruları Fetullah Gülen Grubu’nun içinde bulunan kişilere ulaştırdı ve sınava giren kişiler çalınan sorularla devlet kademelerinde istedikleri bölüme yerleşti.

SORULAR SINAVDAN ÖNCE CEMAAT EVİNDE KALAN ÖĞRETMENE GÖNDERİLDİ

10-11 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleşen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı, Genel Yetenek ve Genel Kültür Sınavı sorularının sınavdan 4 gün önce Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Bilgi İşlem Sorumlusu Berat Koşucu tarafından öğretmen Baki Saçı’ya gönderildiğinin belgelenmesinin ardından soruşturma başladı. 

Soruşturma kapsamında yapılan araştırmada, soruların sızdırıldığı yer olan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği’nin paralel devlet yapılanmasının merkezi olduğu tespit edildi. Soruları dernekte bulunan bilgisayardan sızdıran Berat Koşucu, yurtdışına firar etti.

KPSS sorularını e-mail ile sınav öncesi gönderilen Baki Saçı, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifadede; “Bursa’da 4 yıl boyunca Fetullah Gülen cemaatine ait evlerde benim gibi öğrencilerle bir arada kaldık” dedi. Soruları sızdıran ve alan kişinin, Fetullah Gülen cemaati ile ilişkisinin ardından soruşturma açıldı....


habervaktim


Konu Başlığı: Ynt: KPSS MEMURLUK SORULARİNİ CALANLAR MÜSLÜMANMİS
Gönderen: Gazan Han üzerinde 20 Şubat 2015, 13:13:02
(http://4.bp.blogspot.com/_fRMwQ9ktDL8/TLe0oSwlzwI/AAAAAAAAAA4/HYuKMfL7Ed0/s280/Birgun-Cemaat-Beni-Devlette-Ise-Alacak1.jpg)