KONUŞMAMA ÖZGÜRLÜĞÜ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Ağustos 2020, 00:28:51


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KONUŞMAMA ÖZGÜRLÜĞÜ  (Okunma Sayısı 511 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« : 08 Kasım 2017, 15:01:07 »


Türkçü oldukları iddiası ile her türlü yaygarayı parmaklarını kaydırarak baktıkları sosyal medya ekranı üzerinden koparan serseri takımları bizim de kendileri gibi işkembe kazanında kaynadığımızı zannederek baskı içinde olduklarını iddia ettikleri bir dava içinde baştan yapılandırma gibi kendinden menkul herzevekillikler ile kanaat özgürlüğünün peşine düşmüşlerdir.

Pek tabi demokratik sistemlerde insanlara kanaatlerini ortaya koymama ve konuşmama özgürlüğü de tanınmaktadır.

Konuşmama özgürlüğü üç farklı şekilde kendini ortaya koyabilmektedir;

- İnsanın inanmadığı bir şeyi söylememe hakkı,
- İnsanın inandığı bir şeyi söylememe hakkı,
- İnsanın bildiği bir şeyi söylememe hakkı gibi..

Özgürlük, kişinin inandığı şeyleri açıklamamak hakkını içerdiği gibi, inanmadıklarını söylememe hakkını da içermektedir.

Konuşmama özgürlüğü, kişinin inanmadığı şeyleri söylememe hakkını koruduğu gibi, kişinin inandığı şeyleri söylememe ya da inandığı şeyleri gizli tutma hakkını da korur.

Kanaat özgürlüğü, hem kanaatlerin açıklanmasını tehlikeye sokan şeylere karşı hem de farklı düşüncelere sahip olmaları sebebi ile fertleri rahatsız eden ya da bu farklı fikirlerin benimsenmesini engelleyen etmenlere karşı korunmayı sağlamaktadır.

Dışa vurulmayan kanaatler dışsal dünya üzerinde bir etki doğurmaz ya da doğurmayı amaçlamazlar. Ancak kanaatler çok fazla içeride tutulur ise insanlar karnından konuşmaya ve kıvranmaya meyledebilirler. Başa güreşmek, çevresindekileri etkilemek veya onları taraftar olarak kazanmak için, kıvranma yoluyla bilinçli, sistematik ve organize nitelikli eylemlerde bulunanlar Türkçülerin radarına yakalanırlar.

Sosyal medya çukurunda parmak oynatan ve diş gıcırdatan laiklik havarileri tarafından, Türkçülüğün varlığı bir ikilem olarak servis edilirken, okudukları niyetler üzerinden küçük süslü bir yalana sığınıp, sonra da pek çok hainliklere, uzun bir anlam tarifi yapmayı tercih eden kanaat önderlerine ne demeli?

İstediğiniz, en çok inandırdığı şeye inanan, aldanan kimselerin yabancılığından başka bir şey değilken, Türkçü gençleri zehirlemeye çalışmanız bizler tarafından engellenecek ve sizlerin umutları çok kanaatkâr bir zamanda tamamen yok edilecektir.

Türk milletinin yüksek şeref ve menfaatini müdafaa edecek yegane ülkü Türkçülüktür. Bunun dışında yer alacak düşünceleri ve kanaatleri siyaset yapacağız diye kendimize yamamak en yüksek zavallılık belirtisidir.

Tüm arayışlar, buluşlar ve kayboluşlar içinde gelip geçen, nice insanlara tanıklık eden tarih, kimilerini sessiz sedasız bağrından uğurlamış, kimilerini ise onlarda kaybettiklerine inat hayat bularak kendini onların isimleriyle mühürleyip ölümsüzlüklerini tescil ederek yaşamıştır. Türk tarihinin ölümsüzlüğünü tescil eden isimlerinden en büyüğü olan Türk Irkçılığının önderi Gök Bilge Atsız Atamız’ı saygı ve minnet ile anarım.

Tan Hu
08.11.2017
turkcuturanci.com

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2017, 16:23:27 »


Bazı kimselerin bozuk duyguları vardır. Haset, ihtiras ve fesat gibi kendilerinde bir alışkanlık hâline gelmiş, yerleşmiş, giderilmesi oldukça zor, kişiliklerinin bir parçası olmuş duygulardır. Böyleleri rûyalarından haber sorar gibi sağ yanlarında bulamadıkları rahatı solunda bulmak ister gibi bir yandan bir yana döner birdenbire rûyanın hatırladıkları bazı müphem kısımları ile tereddüte düşer, ruhlarında hâlâ sönmemiş eski bir ateşin ışığını çakmak ister gibi rûyanın aslını yarın buluruz der. Âtilerinden habersiz istikbâllerinden haber beklerler. Muntazam teşrifatlı hep başka başka hisler ve fikirlerle düşünceleri hususîleşir, râbıtaları gevşer.

İlk önce muhabbetli hisler, sonra meraklı alâka, en sonunda hakikî yüzleri istihfaftan (hafifseme) geçer, birden karşılarında gevelediklerinden daha fazlası gevezelikleri olunca şaşar kalırlar. Duyduklarına fazla bir şey ilâve etse ona hakikatin hududu hatırlatılacak anlayınca bir u dönüşü, bir manevra kabiliyeti doğrusu bu ancak yarı uykuda yapılır. Bütün vuslatlar heyecansız bir sabır ve itinanın değil, galeyanlı bir özlemenin mükâfatıdır. Savundukları saçmalıkların Türkçülük ile yakın uzak bir ilgisi olmadığından boş teneke çok ses çıkardığından demek ki lâzım gelen sarsıntılardan hiçbiri hâlâ bu aymazları uyandırmamıştır.

Bozkurtlara baş olamadığından kıvrananların yediği aş ya karın ağrıtır ya baş, ne yapalım ruhumuzda takdis ettiğimiz faziletler bizleri daha zor beğenmeye zorlamaktadır. Karın ağrılarını duyarken ilacını da sunuyoruz.

Dünyadaki menfaat hesapları ile değil, ATSIZCA hissedip, ATSIZCA ilerlemek isteğimizi yineliyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.194 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.