KKTC kurtlar sofrasında!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Aralık 2019, 07:09:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: KKTC kurtlar sofrasında!  (Okunma Sayısı 3692 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.091


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 21 Mayıs 2014, 08:11:34 »

Doğu Akdeniz’deki enerji rezervlerine sahip olmak adına ABD Başkan Yardımcısı Biden’la yürütülen’ortak operasyon’a karşı Almanya da devreye girdi

Petrol-doğal gaz savaşı
Kıbrıs sorununun çözümü bahanesiyle dayatılan yeni plan uyarınca ABD-İngiltere-İsrail-Rum Kesimi ortaklığının Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarına sahip olma planı, AB’nin doğal lideri pozisyonundaki Almanya’yı rahatsız etti. ABD Başkan Yardımcısı Biden’ın bugün başlayacak ada ziyareti öncesi harekete geçen Almanya, ilk hamleyi ‘AİHM kararı’yla yaptı. 

Hukuku yönlendiren siyaset
Gelişmeleri yorumlayan 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Balkanlar ve Kıbrıs Araştırmaları Merkezi  Başkanı Gözde Kılıç Yaşın, çarpıcı değerlendirmeler yaptı: Türkiye’yi Kıbrıs Barış Harekatı nedeniyle tazminata mahkum eden AİHM siyaseten yönlendirilebilir. Dolayısıyla hem sonucu hem de zamanlaması açısından bakılınca verilen kararda Alman etkisi açık!

 

DOĞU AKDENİZ’DE DOĞAL GAZ SAVAŞI
Rum doğal gazının Türkiye’den pazarlanması için Kıbrıs’ta ABD’nin baskısıyla başlatılan
müzakereler Berlin’i rahatsız etti

Doğu Akdeniz’de İsrail ve Kıbrıs Rum kesimi tarafından bulunan doğal gazdan pay kapma kavgası ABD ve Almanya’yı karşı karşıya getirdi. Doğu Akdeniz’de özellikle de AB üyesi Güney Kıbrıs’ta doğal gaz bulunması, başta Almanya olmak üzere kullanıcı konumundaki Avrupa ülkelerinin iştahını kabarttı ve harekete geçirdi. 2011’de Almanya Başbakanı Angela Merkel, girişimlerde bulunmak üzere Güney Kıbrıs’a gitti. Burada yaptığı açıklamalarda Kıbrıs’ta çözüm konusunda Rumların tezlerine tam destek verip, Türkiye’yi ağır ifadelerle suçladı.

Alman-Rum ortaklığı
Merkel, 2013’te Güney Kıbrıs’a günü birlik bir ziyaret yaparak Demokratik Seferberlik Partisi’nin düzenlediği ve AB üyesi ülkelerdeki muhafazakar parti liderlerinin davet edildiği konferansa katıldı. Rum lideri Nikos Anastasiadis de 6 Mayıs’ta Berlin’de Merkel ile görüştü. Ortak basın toplantısında, “Almanya, oluşturmak istediğimiz stratejik ittifakın içinde yer alıyor” diyen Anastasiadis, Kıbrıs’taki yeraltı kaynaklarının kullanılması konusunda da Almanya ile ortak imkanları değerlendirmek istediklerini belirterek, “Kıbrıs’ın bir enerji merkezine dönüşmesini istiyoruz. Böyle bir merkez bağımlılığın azaltılmasına yardımcı olabilir. Böylece enerji tedarikinde üçüncü bir yol oluşturabiliriz. Bu Almanya’nın da büyük ilgisini çekebilir” demişti.
İngiltere’nin de desteği ile başta İsrail ve Rumlar üzerinde ağırlığını kullanan ABD de baskıları arttırdı. ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya’dan Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland,  Şubat ayı başında. önce Atina ardından Lefkoşa’ya giderek müzakerelerin bir an önce başlamasını istediklerini net bir dille iletti.  Rum lider Anastasiadis ve KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile görüşen Nuland, ABD Başkanı Barack Obama’nın müzakereleri desteklediğini ve başlamasını istediğini söyledi. Nuland, yazılı açıklamasında ise her iki liderden de bu yönde olumlu yaklaşım aldığını duyurdu.

Biden gidiyor
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Kıbrıs müzakerelerine katkıda bulunmak amacıyla bugün Rum kesimine gidiyor. Biden’in ziyareti ABD’den 52 yıl aradan sonra en üst düzeyde ziyaret olacak.

Kerry, Maraş ve gaz
Biden’in ardından ise ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’de Atina ve Kıbrıs’ı ziyaret edecek. Kerry, 15 Mayıs’ta Washington’da Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis ile görüşmesinin ardından adada antlaşmaya varmak için şartların uygun olduğunu vurguladı. Kerry, adada iki bölgeli, iki toplumlu bir federasyon kurulması çalışmalarını desteklediklerini kaydetti. “Sürece yardımcı olmaya çalışıyoruz” diyen Kerry, Maraş’ın, müzakere öncesi Rum tarafına verilmesi, AİHM’in Türkiye hakkındaki tazminat kararı ve Kıbrıs’ın Avrupa’ya yeni bir enerji koridoru olması konularının konuşulduğu açıklandı.

AİHM kararı manidar
 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü  Balkanlar ve Kıbrıs Araştırmaları Merkezi  Başkanı Gözde Kılıç Yaşın, AİHM kararının manidar olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Müzakereler devam ediyor. Bu müzakerelerde tarafların eşit pozisyonda duruşu son derece önemli. Ama bu karar bu eşitliği ciddi anlamda bozuyor. Davutoğlu, ’Biz bunu ödemeyeceğiz’diyor ama kararda mahkeme üç ay içinde ödenmesi gerektiğini söylüyor. Karara göre 60 milyon euro Karpaz’da mahsur Rumlara, 30 milyon euro da yerlerini değiştirmek zorunda kalan ve Güney Kıbrıs’ta yaşayan gruba verilecek. 3 ay sonra bu miktara Avrupa Merkez Bankası’nın faizi işleyecek.”

 

Atina’nın yargı kararları delil
Türkiye’nin Kıbrıs ile ve kayıp Türklerle ilgili tezlerini layıkıyla anlatıp savunamadığını vurgulayan Gözde Kılıç Yaşın, Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun açıklamalarının inandırıcı olmadığını belirterek, “Davutoğlu’nun açıklamasında şu da var; Mahkeme kaybolan Türkler hakkında da karar vermesi gerekiyordu. Ama böyle bir şey söyleyebilmek için bununla ilgili belgelerin çoktan AİHM’e sunulmuş olması gerekiyordu. Veya bugüne kadar hayatını kaybetmiş Türklerle ilgili davaların çoktan açılmış olması gerekiyordu. Bu davalar açılırken de daha önce Yunanistan Yüksek Mahkemesi kararları da delil dosyasına konulmalıydı. Atina’nın kendisi söylüyor. ’Biz buradan asker gönderdik. Oradaki yönetime el koydular.O asi askerler.’Ve ’Türkiye haklı olarak  garantörlük hakkını kullanarak Ada’ya müdahalede bulundu’diyor. Burada Yunan mahkemeleri, Atina hükümetini suçluyor. Biz kendi tezimizi uluslararası hukuk anlamında bugüne kadar adam gibi savunamamışız. Uluslararası hukuk anlamında ciddi eksiğimiz var. Şimdi çıkıp bazı şeylerin eksik yapıldığını bile bile ’Biz bunu ödemiyoruz’demek çok doğru değil” dedi.

Tazminat ödenmemeliydi
Yaşın, değerlendirmesini şöyle tamamladı: “Öte yandan Loizidou ve Arestis davalarını kaybettik. Arestis davası Maraş’la ilgiliydi. Onu ödeme kararı vermekle biz orada Türk askerinin işgalci olduğunu kabul etmiş olduk. Maraş topraklarının yüzde 90’ının Türk Mülhak Vakıf malı olduğu belgeli. O zaman ödenmemesi gerekiyordu. Biz Barış Harekatı’nın haklılığından vaz mı geçtik?”


Sondaj platformu gerilim nedeni
Doğu Akdeniz’de tek yanlı ilan ettiği “Münhasır ekonomik bölge” de doğal gaz arama girişiminden vazgeçmeyen ABD, İsrail ve Yunan destekli Rum kesimi, sondaj çalışması başlatmıştı. İsrail gemileri ve casus uçaklarının eşlik ettiği çalışmaya sert tepki gösteren Türkiye, 1 hafta içinde misilleme yapacağını duyurmuştu. Ardından Ankara, Girne açıklarında hidrokarbon arama çalışmaları için düğmeye basmış, aynı zamanda “Barbaros Hayrettin Paşa” araştırma gemisini Doğu Akdeniz’de araştırma yapmak üzere bölgeye göndermişti. Bunun üzerine bölgede Türk tarafı ile Rum tarafı arasında gerilim yükselmişti. Washington, Ankara’ya “Gerilimi yükseltme” mesajı vermişti. Türkiye’nin misilleme girişimleri bir Rum gazetesinde, “Barbaros, Apostolos Andreas’ta... TPAO’nun gemisi Girne Açıklarında” başlığıyla haber olmuştu. Salim YAVAŞOĞLU
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2014, 00:36:48 »

1963 yılında artan olaylar sonunda adaya gelen Barış Gücü, esasen o günden beri adadadır. Yunanistan'ın 1974 yılında askeri cuntanın yönetiminde bir Rum darbesi ile Türkiye'ye müdahalede bulunması, bunun sonucu olarak da adanın ikiye ayrılması gerçekleşmiştir. 1983 yılında bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurulmuştur. Bu devleti tek tanıyan da Türkiye olmuştur. Kıbrıs Türkiye için çok önemlidir. Orada yaşayan millet ve adanın jeostratejik konumudur. Türkiye, Avrupa Birliği ilişkileri ile Kıbrıs sorunu dedikleri husus arasında direkt bir bağ kurulması 1995 yılında gümrük birliği kararı ile olmuştur. Kıbrıs'ın bu hayati konumu, Türkiye'nin GAP'ı, Bakü Ceyhan petrol hattını korumaya olası Suriye, İran ve İsrail ile silahlı çatışmaya sabit uçak gemisi olarak değerlendirilmeye, doğu Akdeniz ticaret yolunun ve İsrail'in denetlenmesine, Slav Ortodoks birliğinin Akdenizde bulunan harekatını önlemeye son derece elverişli askeri tatbikat alanıdır. 1993 yılı sonrasında daha çok gündeme gelmiştir. Kopenhag kriterlerinin etkisi büyüktür. Kıbrıs Rum kesiminin 1990 Temmuz ayında yaptığı tam üyelik başvurusu Kıbrıs meselesinin Avrupa Birliği içine çekilip, daha da derinleşmesine sebep olmuştur. Kıbrıs Türkiye için milli bir davadır. Kıbrıs Türkiye'nin AB üyeliğinin önündeki en mühim engellerden biri olarak tanımlanmıştır. Ver kurtulcu zihniyet, Denktaş ile ters düşülerek Kıbrıs Türkleri için yok etme plânı olan Annan plânı desteklenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu milli politikasından vazgeçecek değildir. Kıbrıs, onlar için her zaman sorun halini almıştır fakat Kıbrıs, Türkiye için hiçbir zaman sorun değil, milli bir dava, idealdir. Türkiye'nin asla kabul etmeyeceği ortak devlet politikasıdır. Ortada iki eşit, egemen devlet yokken federasyon ya da konfederasyonun konuşulması yersiz uğraşıdır.

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler Kaan Ulas
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Şad
Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 2.650


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2014, 01:31:00 »

1983 yılında bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurulmuştur. Bu devleti tek tanıyan da Türkiye olmuştur.

Hani siyasiler gaz verirler millete, yok çağ atladık, yok süper güç olma yolundayız diye... Kıbrıs'ı tanıtamayacak kadar basiretsiz, pısırık siyasilerin yönettiği; kendimizin anlatıp kendimizin dinlediği etkisiz, silik ve basit bir ülkeyiz. Gelişmekte olan ülke bile değiliz, sömürge devletleri gibi dış politikamızı dahi biz belirlemiyoruz.

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ne yazıklar olsun ki, Kıbrıs'ı bir kaç devlete dahi tanıtamadık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2014, 02:28:48 »

1983 yılında bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurulmuştur. Bu devleti tek tanıyan da Türkiye olmuştur.

Hani siyasiler gaz verirler millete, yok çağ atladık, yok süper güç olma yolundayız diye... Kıbrıs'ı tanıtamayacak kadar basiretsiz, pısırık siyasilerin yönettiği; kendimizin anlatıp kendimizin dinlediği etkisiz, silik ve basit bir ülkeyiz. Gelişmekte olan ülke bile değiliz, sömürge devletleri gibi dış politikamızı dahi biz belirlemiyoruz.

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ne yazıklar olsun ki, Kıbrıs'ı bir kaç devlete dahi tanıtamadık.

Pakistan ve Azerbaycan  KKTC yi tanimis ama ne bakımdan tanindigini bilmiyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ögeday kağan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 118


« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2014, 15:01:52 »

KKTC  yi   Kenan EVRENİN cumhurbaşkanlığı sırasında herhalde Evrenin bir Pakistan ziyareti sırasında tanımışlardı. Oda herhalde ayıp olmasın diye. Azerbaycan da herhalde ELÇİBEY ATAM zamanında tanımıştı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 8.931


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2014, 21:16:05 »

Kıbrıs mevzusu açılmışken ben başka yönden ele almak istiyorum.

Kıbrıs ata mirası vatan parçasıdır!

Lakin Kıbrıs da yaşayanlar bize yabancıdır, onlar kan olarak Türk değiller, onlar osmanlının halayık dediği kişilerdir.

Halayık ( Osmanlıların özellikle afrika veya arap ülkelerinden yanlarına getirmiş olduğu besleme veya köle, cariye) Arap bacı denilen kişilerin yönetim tarafından kıbrısa yerleştirilmeleri ve onların oralarda üremeleri sonucu olan halk topluluğunun oluşmasından kaynaklanan bir guruptur Kıbrıs halkı.

Kıbrısın bizim için olan önemi stratejik konumudur, kıbrısın tanınması bizim gücümüzdür, tanınmıyorsa demek ki güçsüz silik bir ülke konumundayız, benim için  orası tanınmış veya tanınmamış hiç önemli değil, yeter ki o topraklara biz hükmedelim. Zeten tanınmış olsalar hiç kuşkum yok kıçlarını kaldırırlar bize karşı, inancım odur ki halayıklar Türkleri anında satarlar çünkü bizi hiç sevmezler.

Kıbrısa karşı tavrımız osamalıların ki ile benzer olmalı, ne doyuracaksın onları, ne aç bırakacaksın ki senin kapında köpek olsunlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Boran
ATSIZCI

ileti Sayısı: 10.338


« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2014, 21:29:26 »

Cariye olmaları çok umurumda değil, gerekeni yapan vardır mutlak.
Hava ve deniz savunma sahamızdır Kıbrıs.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 8.931


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2014, 21:46:11 »

Bizim milletin içerisinde cahil çok Boran, o kıvırcık afro saçlı,adama benzemeyen kara bellemeleri Türkten sayıyorlar ya bizde buradan radikal bir söylemde bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz, gene bölücülük yapıyorsun diye karşılarına dikecekler ama olsun biz bu duruşu her zaman göstereceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Boran
ATSIZCI

ileti Sayısı: 10.338


« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2014, 21:50:22 »

Dik olmak nasıl bir şeymiş, görür çakallar.
Kaybedecek tek değeri; Türklük olanlarla hala uğraşan mallar var demek.
Biz milli menfaatlerimizi korurken, orada yaşayan etniklerden faydalanmayı bilen, ganimetçi TÜRKLERİZ.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 8.931


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2014, 21:52:29 »

Barbarız diyosun yani Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.049 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.