Kızılderililerin Türklüğü ispatlandı!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 03:13:53


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kızılderililerin Türklüğü ispatlandı!  (Okunma Sayısı 6839 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Attila H
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 63« : 27 Ocak 2012, 15:35:15 »

Amerikalı ve Rus antropologların araştırmasında, Kuzey Amerika kıtasının ilk sakinleriningenetik beşiğinin Sibirya'nın güneyindeki dağlık Altay bölgesi olduğu ortaya çıktı.

ASYA'DAN AMERİKA'YA
ABD'deki İnsan Genetiği dergisinde yayımlanan araştırmayı yapanlardan Pennsylvania Üniversitesi Antropoloji bölümü Doçenti Theodore Schurr, Rusya, Moğolistan, Çin ve Kazakistan'ın kesiştiği Altay bölgesinin onbinlerce yıldır çok sayıda halkın gelip gittiği kilit bir yer olduğunu belirtti.

Araştırmaya göre, Amerika kıtasındaki ilk insanların ataları bu halklardan biriydi ve bugün Rusya Federasyonu'nun bir parçası olan Altay'dan 20 bin ila 25 bin yıl önce gelmişlerdi.

HER İKİ GRUPTA DA AYNI GENETİK
Asyalılara ait genetik özelliklere sahip bu insanlar, o dönemde sular altında olmayan Bering boğazını geçmeden önce tüm Sibirya'yı katettiler.

Araştırmalarında, Amerikalı kızılderililerin ve Güney Altay bölgesinde yaşayan yerli kavimlerin DNA'larında Y kromozumunu (babadan geçen) analiz eden bilim adamları, iki grubun paylaştığı ve bunlara özgü genetik mutasyonu bulmaya çalıştılar.

Araştırmanın sonucunda, Amerikalı ve Rus antropologlar, her iki grupta da, anneden miras mitokondriyal genlerde de aynı genetik özellikleri buldular.

Çalışmalarında bu mutasyonların ortaya çıkması için ne kadar zaman geçmesi gerektiğini hesaplayan bilim adamları, Altay genlerinin 13 bin ila 14 bin yıl önce Amerikalı yerlilerinkinden ayrıldığını tahmin ediyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı


                                    
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2012, 15:51:16 »

Bu konunun temcit pilavi gibi gündeme getirilmesine gerek yok . Kizilderilier konusunu Tengiz andamiz en ince ayrintilarina kadar anlatti . Aralarinda az miktarda Türk olsa bile kizilderili vahsiler Türk degil . Kizilderililer öyle imrenilecek özenilecek bir milletde degil . 50 milyon kizilderili avrulali isgalcilere karsi vatanlarini savunamadilar . Avrupalilarin hilesine kanip ates suyuna (Alkol) teslim oldular . Batililarin kizilderilileri böyle kahraman göstermekteki amaclari kendilerini yüceltmek icin olsa gerek . Iste dünya görsün böyle kahraman bir irkin mirasi üzerinde oturuyoruz ! Amerika kitasinda kizilderili 50 milyon vahsi ve ilkel kabile yerinde 20 milyon Türk yasasaydi kitayi böyle kolayina istila edebilirlermiydi ? Madem amerika kitasini istila ettiler buyursun gelip asya kitasinida istila etsinlerde görelim . Kizilderililere hayranlik duymaktan vaz gecin . Hayranlik duyulacak bir millet varsa yüce Türk irkidir Bu gercek tarihlede cografyaylada sabittir Degismez .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2012, 16:26:19 »

Sümerliler, Hititliler, Kızılderililer... Bunların Türk (!) olduğunu kanıtlamak yerine Orta Asya'da ki kandaşlarımıza Türklük propagandası yapsaydık şimdi bu halde olmazdık... Mesela Türkmen (!) cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, Türkler arkanızdan vururlar, gibi sözler söylemeye cesaret edemezdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2012, 16:35:34 »

 Evet Gümüş Kurt çok haklısın.  Ama ben Türkmen cumhurbaşkanının sözlerine fazla takılmıyorum.  Çünki aynısını kendi ülkemin başbakanı, cumhurbaşkanı yaparken Türkmenistan Başkanına niye kızayım ki?  Ne yazık ki, başta Türkiye olmak üzere çoğu Türk ülkesinde Türk bilinci olan Türkler tarafından yönetilmiyoruz. İşte Tayyip, işte Abdullah Gül, İşte Aliyevler. Eh buna birde şimdi Türkmenistan başkanı eklendi. Hayrını görsünler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Altay Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 287


« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2012, 18:25:02 »

Asıl soru, onların Türk olup olmadıkları değil, bugün bildiğimiz yerli amerikanların (kizilderililerin) kökenin asıl kaynaği neresidir sorusudur. Yukarda ki yazıda söylendiği gibi, araştırmalar yapılmış ve orta asya'da Altay bölgesinde yaşayanlar ile bilimsel üzere bir bağlantı var olduğu anıklaşmış (tespit edilmiş). Onlarda da atcılık, okculuk ve kamcılık inancı yaygındır, bence onların ön Türkler ile bir çok benzerlikleri var olduğunu düşünüyorum, ön Türkler gibi yurtlarda yaşarlar, kurt'u inanclarında bir uluğ simgesi olarak görerler. Kızılderilileri bugün ki Türkiye Türk yurdunda yaşayan ümmetçi capulcu araplaşmış Türkler ile karşılaştırır isen, kanımca Kızılderililer Türk'tür ama bu soysuzlaşmış ümmetçi capulcu araplaşmış varlıklar Türk değildir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2012, 20:23:31 »

“Güney-Atlantik Yerlileri: Esas itibariyle büyük Brezilya ormanını işgal ederler. Boyları ortalamanın altındadır. Bu yerliler birçok kabileleri meydana getirirler. Bunların çoğu Avrupalıların etkisinden tamamiyle uzak kalmışlardır ;bazıları bugün bile az bilinmektedirler. En yalıtılmış olanlarından biri Ekvator’un Amazon yamacındaki kelle avcıları yani Jivaro’lardır”.Jivarolar beyaz yağmacıların katliamlarından Amazon’un derinliklerine kaçarak kurtulmuşlar ve bölgelerine kimsenin girmesine izin vermemişler ,bunu deneyenlere de çok acımasızca davranmışlardır. Kelle avcıları denmesinin sebebi budur. Bu küçük kabileler beyazlarla melezleşmemişlerdir, fakat eski esirlerin soylarından olan Boni zencileriyle bazı melezleşmeler olmuştur


                  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Pusat38
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 226


Tanrı Türk'ü Korusun!


Site
« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2012, 21:51:34 »

Tengiz kandaşım, bana göre kızıldereliler Türk'tür. Her yıl düzenlenen Türkçe konuşan milletler bilgi şölenine  bir kızıldereli atası da katılır.
Fonetik(ses bilimi) açıdan benzerlikler oldukça fazladır konuştukları dille Türkçemiz.Kültürel olarak o kadar çok benzerlik var ki. Kangısını saysam?Bana göre bu olasılık oldukça güçlü.Tarihsel boyutuna bakarsak:
Kavimler göçü sırasında Batıya(Türkistan'a göre Doğu) göç eden Özbek Türkleri, Asya'yı Amerika'ya bağlayan Bering Boğaz'ından Amerika'ya geçtikleri görüşündeyim.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

O sarayda bulunca tanrılaşan erleri
Artık gözüm arkaya bir daha dönmeyecek.
Hepsi sussa da "Kür Şad" uzatarak elini;
"Hoş geldin oğlum ATSIZ, kutlu olsun!" diyecek.
Pusat38
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 226


Tanrı Türk'ü Korusun!


Site
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2012, 22:09:08 »

Kandaşım, söylediklerine katılıyorum. Dillerimiz farklı olabilir. Motifler aynı,efsaneler,inanışlar aynı temele dayanıyor. Yeniden bir ulus yaratma gayesinde değiliz elbet. Fakat kandaşlarımız olabilir. Bugün Anatolu'da yaşayan Türklerin kaçı Gagavuz Türklerini biliyor? Bilen olsa bile onlar Hıristiyan diye dışlıyor. Büyük şeyler küçük ayrıntılarda gizlidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

O sarayda bulunca tanrılaşan erleri
Artık gözüm arkaya bir daha dönmeyecek.
Hepsi sussa da "Kür Şad" uzatarak elini;
"Hoş geldin oğlum ATSIZ, kutlu olsun!" diyecek.
Gök Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 119


« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2012, 00:40:47 »

Kızılderililer meselesinde ben de Tengiz'e katılıyorum. Öncelikle şunu belirteyim ki Kızılderililer homojen bir grup değildir. Çeşit çeşit türleri vardır; ve bunların çoğu kültürel, dini, dilsel, coğrafi ve daha birçok başka sebeplerle taban taban zıt özellikler barındırabilir. Bunlardan bazıları hiç de hoş karşılanmayacak şeylerdir. Bazı Kızılderili toplulukların ne kadar vahşi, ilkel ve kültürsüz bir şekilde yaşadıklarını görseniz bırakın Türklüğü, insanlığa bile almazsınız.

Kızılderililerin Türklüğü ile Reha Oğuz Türkkan'ın yazdığı kitabı okudum. herkesi Türk yapmaya hevesli olan Reha Oğuz bile orada en fazla çok öncesine dayanan bir ortak kökenden ve dil, dini inanış, sanat eserlerindeki motif benzerliği vs. şeylerden bahseder ve maalesef çoğunun altını dolduramaz. Bunun dışında hevesimden dolayı azımsanmayacak miktarda antropoloji kitabı okumuşumdur. Konuyu görünce Atsız'ın makalelerini de araştırdım. Atsız'ın Türk olmayan Turanlı milletleri (Fin, Macar vs.) övdüğünü okudum fakat Kızılderililere ait bir cümlesine rastlamadım. Gerçi Atsız döneminde böyle iddialar olduğu sanmam ama makalelerinde birçok konuya yer veren Atsız'ın olası böyle bir gerçekliği es geçeceğini hiç sanmam.

Bu arada belirteyim, Kızılderililer arasında istisnalar olmakla beraber çoğunluğu Avrupalı istilacılara karşı savaşmıştır ve onları yıkan kendi korkaklıkları veya Avrupalıların gücü değil, Avrupalıların teknolojisi ve daha önemlisi getirdikleri bulaşıcı hastalıklar olmuştur. Daha ayrıntılı bilgi isteyenler Ronald Wright'ın "Çalıntı Kıtalar" ve Jared Diamond'un "Tüfek, Mikrop ve Çelik" adlı kitaplarını okuyabilir.

Özellikle kuzeyde yaşayan bazı Amerikan yerli Kızılderili halkın özellikle Sibirya'da yaşayan Türk veya Turanlı halklarla olan çoğunlukla yaşayış ve ekonomik faaliyet olarak benzerliği tespit edilmiştir ki bunun Türklük için inandırıcı bir sav olduğunu düşünmüyorum. Bu, doğanın zorluğuna karşı yapılmış ortak bir yaşam tarzıdır, bunun örnekleri Dünyanın birçok farklı yerinde vardır. Bu benzerliğin (iddia edildiği gibi genetik veya dilsel) bir diğer nedeni de büyük olasılıkla 15 bin yıl önceki buzul çağı sırasında Bering Boğazı sayesinde bu toplulukların atalarının Asya'dan Amerika'ya yaptıkları göçtür (Cengiz Han dönemindeki Uygur göçleri teorisine inanmıyorum). Tekrar edeyim, Kızılderililer genelleme yapılamayacak kadar karmaşık ve çeşitli topluluklardır. Bu topluluğun hepsini bırakın, bize en yakın olduğu söylenenlerin bile bu kadar zaman, tarih, coğrafya, kültür, dil vb. özellikleriyle bizden olduğu ya da olmadığı malumdur. O yüzden Kızılderililerin Türklüğünü geçtim, Turanlı olmaları bile bana ihtimal dışı geliyor. Daha fazla bilgi isteyenler Calvin Wells'in "İnsan ve Dünyası", dini inanışları için Alice Marriott ve Carol K.Rachlin "Kızılderili Mitolojisi" adlı kitaba bakabilirler ve buradaki örneklerde daha rahat görebilirler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Adakutay
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 42


« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2012, 10:48:21 »

Avrupalılar Amerika'yı fethederken böl parçala yönet taktiğini izlemişlerdir,bu taktik bizim üzerimizde uygulandığında da işe yaramıştır ne yazık ki.Bu açıdan kızılderilileri suçlayamayız.Kaldı ki kızılderililer çok erken dönemde göçtükleri için bırakın tüfeği,demir silah,zırk işlemeyi ve at sürmeyi bile bilmiyorlardırdı,ihtiyaç duymamışlardı.Fakat buna rağmen maya ve inka uygarlıkları tarımda ve tıpta(4000 yıl önce beyin ameliyatı yapacak kadar) gelişmişlerdi.Kaldı ki ellerine modern silahları geçirdiklerinde Amerikalıların ünlü ve güçlü komutanlarından General Custer'ı yenip öldürmüşlerdir.(Little Bighorn Savaşı,burada Oturan Boğa'nın şamanlık yetenekleriyle kabilesini ruhsal olarak hazırlaması da etkilidir)

Kızılderililer genel olarak Türk olmamakla beraber,Orta Asya kökenli Turanlı bir ulusdur.Ayrıca Macar'ların Turan kurultayına da katılıyorlar diye biliyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.