KIZ-ERKEK ÖĞRENCİ YURTLARI, EVLERİ MESELESİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Ağustos 2020, 23:34:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: KIZ-ERKEK ÖĞRENCİ YURTLARI, EVLERİ MESELESİ  (Okunma Sayısı 12598 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« : 05 Kasım 2013, 21:25:14 »

   Resmi temaslarda bulunmak için Finlandiya'ya giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havaalanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Erdoğan öğrenci evleriyle ilgili soruya, "Bir defa kız erkek karışık yurt dönemini kapattık, yüzde 75 düzenlemeyi yapmış vaziyetteyiz. Kızlarla erkeklerin aynı kampüsü paylaştıkları yurtlar olmayacak. Ev olayına gelince, bununla ilgili pek çok şikayet oldu, aynı daireyi kız erkek paylaşıyor diye. Bu konuyu sizlerin takdirine bırakıyorum ve muhafazakar demokrat bir iktidar olarak da ne gibi düzenleme yapılabilir, bunun psikolojik; sosyolojik neticeleri nedir ne değildir bu çalışmaları yapıp bu şikayetleri değerlendireceğiz" dedi.

   Erdoğan, bir gazetecinin evlere nasıl denetim yapılacağıyla ilgili soruya "Kişinin müstakil özel evlerinde bir kız ya da bir erkeğin aynı evde kalması ne denli uygun olabilir? Siz böyle bir şeyi hoş karşılar mısınız? Eğer siz kızınızla ilgili böyle bir şeyi uygun buluyorsanız, size hayırlı olsun. Eğer bir yasal düzenleme gerekiyorsa biz yasal düzenlemeyi yaparız. Valiliklerin yapması gerekiyorsa bunu yaparız" şeklinde yanıt verdi.


    Şahsen anlamadığım şu ayrıntı var. Bu adamlar nasıl bir sapkın ruh halime mensup ki, karşı cinsi sadece ahlaksızlık ve cinsellik nesnesi olarak görüyorlar. Biz de öğrenci evinde yaşadık. Bize de karşı cins arkadaşlarımız misafirliğe geldi. Şimdi aynı çatı altında nefes aldık diye, hemen günah mı işledik anlamına geliyor. Yeri geldi ülke sorunlarını tartıştık, yeri geldi nargilemizi kendimiz yaptık kafayı dağıttık, yeri geldi ders çalıştık. Zaman oldu, yurda son giriş saatini kaçıran bir kız, evimde misafirlikte kaldı. Ve ben onu evimde misafir ederken, kumpas kurup ırzına geçmek zerre kadar aklımdan geçmedi. Bizde mi bir acayiplik var acaba diye düşünmeden edemiyorum. Karşı cinsle aynı metrekareyi paylaşınca, hemen cinselliği mi düşünmek gerekiyor? Onun üzerinde fanteziler mi kurmak gerekiyor? Biz erkek değil miyiz? Bize kızını veya karşı cins yeğenini emanet eden adam, geniş mezhepli mi olmuş oluyor?
   Ne günlere geldik, arap ahlakını şiar edinmiş kimselerden ahlak dersi alır olduk da bize ahlak abideliği yapıyorlar, bizi de geniş mezhepli, batı özentisi, yozlaşmış, ahlaksız olmakla itham ediyorlar?
  Demek ki bunların kendi kızlarına güvenleri bu kadarmış. Ben bu işten bunu anlarım. Eğer başbakan, vatandaşın uçkurunu korumak için, yasal düzenleme yapmak ihtiyacı hissediyorsa, ben şöyle düşünürüm, demek ki sümeyye erdoğan, bir karşı cinsle başbaşa kaldığı bir ortamda, hiç affı olmaz işi pişirir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2013, 21:33:43 »

 Yasalarla, devletin, insanların özel yaşamına karışmaya yetkisi olamaz. Terbiyeyi aile verir, eğitimini devlet verir, ondan sonra tek kalan şey vatandaşına güvenmek kalır.
 kılıçdaroğlunu hiç sevmem ama son atışmasında başbakana koyduğu şu laf yerine oturmuştu, öğrenci yurtlarıyla ilgili düzenleme yapıyor da, hayatında öğrenci yurdunun önünden mi geçtin diyordu. Çok doğru söylemiş, üniversitenin kapısından geçmemiş adamlar şimdi üniversitelilerin üzerinde aklı sıra baskı uygulayıp, hep eleştirdiği tek tipleştirmeyi kendileri oluşturuyor, yaşam tarzı dayatıyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Hun53
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 597


Gökyüzü bayrağımız olsun, yeryüzü otağımız!


« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2013, 21:36:33 »

Alphun kardeşime katılıyorum ama bu işler kanunla, polisle çözülmez Milli Ahlakla çözülür. Her şeyden önce kadınlarımızın ve Erkeklerimizın Namuslarına sahip çıkması gerekir. Türkün ayırt edici özelliği namus ve iffeti değil midir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2013, 21:42:19 »

Alphun kardeşime katılıyorum ama bu işler kanunla, polisle çözülmez Milli Ahlakla çözülür. Her şeyden önce kadınlarımızın ve Erkeklerimizın Namuslarına sahip çıkması gerekir. Türkün ayırt edici özelliği namus ve iffeti değil midir?

 Kandaş ben de bu ayrıntıyı vurgulamak istedim işte. Ahlak işi Türk'ün özünde olan bir şey. Türk'ün uçkurunun kontrolünün devletin güvenlik güçlerinden sorulması bana göre Türk'e hakarettir. İran tipi, arap ülkeleri tipi baskıcı, sözde dindar bir rejim olacak ama kapalı kapılar ardında olanlar?Ha? O ülkelerde zina oranı KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE avrupa ülkelerinden daha fazladır.
 Benim zoruma giden, arap ideolojisinden gelen birilerinin bize ahlak dersi vermeye çalışması.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Hun53
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 597


Gökyüzü bayrağımız olsun, yeryüzü otağımız!


« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2013, 21:42:32 »Tayyip'e esas bunu anlatmak lazım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2013, 00:48:27 »

Ben Hollanda'da okudum, mesafeler zaten uzak olmadığı için yurtta kalma sorunu yoktu, lakin evinden yuvasından
ayrı bir şehirde erkeklerle kalan kız öğrencilerin neler yaşayabileceklerini iyi bilebiliyorum.
Ortaokul'dan itibaren her sene yurt dışına tatiller organize edilir burda okul tarafından.
Kendimizin daha 13-15 yaşlarında yaptıklarımızı bilince, 20'li yaşlarda olan kız öğrencilerin durumu bence vahim.

Kabul edelim ki, bu bir memleket sorunudur. Milletin ortak derdidir.
Az mı duydunuz veya bizzat gördünüz maddi imkansızlıktan veya keyiften, kimi kızlarımızın adeta fahişelik yaptığını.
Elbette iyileri tenzih ediyoruz, iyi heryerde iyidir, gurbetteyken de iyidir, kendi evinde ailesi ile otururken de.
Lakin modernlik diye, bilmem ne diye erkek ve kız öğrencilerin dost hayatı yaşıyor gibi birlikte oturmaları, bana bizim
toplum baz alındığında normal gelmiyor.
Kabul edelimki temizinden 20 senedir bir "üni'li kızlar" sektörü türedi resmen.
Ne kızlar?......... "üni'li kızlar".........Ne yaparlar?  Bir akşam onun gezmesine tozmasına sponsorluk edenle yatarlar.
Kodamanlar seviyor, ver 2 bin tl, bakire üni'li kız bulursun.
Maddi sorunlar veya keyiften, neden "üni'li kızlar" sektörü türedi farketmez, bu sorun milletin ortak derdidir, memleket sorunudur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2013, 01:19:19 »

Konunun ahlaki boyutunu bir kenara bırakıyorum çünkü ahlaki boyutu ile Başbakanın bahsettiği konu farklı. Ahlaki açıdan bende bu tip durumlara karşıyım ama burada başka bir mesele var.

Başbakan çocukları şehir dışında üniversitelere giden aileler üzerinden psikolojik bir yönlendirme yapmış oldu bu sayede. Birçokk aile kız veya erkek farketmez çocuğunun karşı cins ile aynı evi paylaşmasını istemez. Başbakan ve diğer siyasiler de bu konu üzerinde durursa ve gündeme getirirlerse çocuğu şehir dışında olan aileler ister istemez rahatsızlık hissedecekler ve ana-babalık içgüdüsüyle duruma el atmaya çalışacaklardır. Bu süreç içinde hükümette eminim ki kendine has dizayn edilmiş yurtlar kuracaktır. Malum cemaatin yurtlarına ise dolaylı yoldan bir övgü olduğunu ve bu övgülerin artarak devam edeceğini hepiniz anlamışsınızdır. Artı bu konu hükümet için yeni bir siyasi kazanç kapısı olacaktır.

Birde olaya devlet-birey ilişkisi açısından bakarsak, başbakanın yaşı 18 üstü olan kişilerin evlerini kimlerle paylaştığına karışma hakkı yoktur.

Bu yazdıklarımın dışında, eğer ki "üniversitelerde ahlak" gibisinden bir ayrı başlık açarsanız ahlaki durumu oradan konuşuruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 06 Kasım 2013, 18:18:30 »

Türk devlet geleneğinde, devletin ahlak ve namusu denetlemesine rastlanır. Yalnız Osmanlı ve Selçuklular için de değil, örneğin Çingiz yasalarında bile "livata, zina, tecavüz" gibi konular mühim bir nispettedir. Öyle ki Çingiz Kanunlarındaki kadar sert bir yaptırıma dinler tarihinde bile rastlamak güçtür.

Türkiye Cumhuriyeti ise batılı toplumların etkisi ve modern yaşam yüzünden ahlaki sorunlar yaşamaktadır. Evlilik dışı ilişkilerin, gayri meşru çocukların, zevk cinayetlerinin haddi hesabı yoktur. Buna engel olmaya ne din ne kanun yetecektir.

Modern yaşamın sağlıklı ilerlemesi için özel yaşamın gizliliği ve ahlakin korunması, ikisi birden şart olduğuna göre ne yapmak gerekir?

Tunçyürekli andamızın verdiği örnekteki gibi olmak!


Evet, hem özgürlüğü hem de ahlaki korumanın biricik yolu Türkçülüktür. Tunçyürekli andamız bir din onu kısıtladiği veya polisten korktuğu için mi ahlaksızlık etmemiştir? Tabii ki hayır! O, Türkçü olduğu için Türk ahlakına sahiptir ve bu yüzden o şartlar altında ahlaki koruyabilmiştir.

Farklı zeminlerde tartışmaya gerek yok! Türk'e Türkçülük yeter!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yüce Türk Milleti
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 60« Yanıtla #8 : 06 Kasım 2013, 18:22:52 »

Türk'ün namusu kendi kontrolündedir devletin değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Her şey Türk'e göre Türk için Türk tarafından."
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #9 : 06 Kasım 2013, 18:36:14 »

Türk'ün namusu kendi kontrolündedir devletin değil.

Kandaş bak senden bir evvelki iletiye, Türk devletleri tarihte toplum ahlakına herdaim karışmışlardır. (en azından zaruret halinde diyelim)
Sen akp'ye tepkilisin, hepimiz gibi ve o yüzden mi bu iletiyi kaydettin, yoksa bizi bilgilendirecek başka husus var mı?

Türk devlet geleneğinde, devletin ahlak ve namusu denetlemesine rastlanır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.232 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.