Kıbrıs'ta AKP Destekli Tek Devlet Planı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Temmuz 2020, 03:27:53


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kıbrıs'ta AKP Destekli Tek Devlet Planı  (Okunma Sayısı 1696 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« : 22 Eylül 2009, 00:54:43 »

Kıbrıs Cumhuriyeti tek bir devlet olacak
Rum lider Hristofyas, Türkiye’ye dil uzattı.
AKP’nin teslimiyetçi tavrı, yeni taviz istekleri ve saldırıların önünü açıyor. Açılımlardan yüz bulan Rum lider Hristofyas da Londra’dan modaya uydu: Davutoğlu bizi tehdit ediyor. Ancak işgalci Türkiye, Kıbrıs’ın tek devlet olmasını engelleyemez!

Küstah, Türkiye’ye saldırdı
Londra’da “yasa dışı işgalci” diyerek Türkiye’yi eleştiren Hristofyas, “Davutoğlu ve diğer Türk yetkililer Kıbrıs Cumhuriyeti aleyhine tehditlerde bulunuyorlar” dedi
Haber: Süymera YILMAZ
Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas, Londra’da Kıbrıs Toplum Merkezi’nin 30. kuruluş yıl dönümünde Türkiye’yi eleştiren bir konuşma yaptı. Dimitris Hristofyas, Londra’da faaliyet gösteren Kıbrıslı Türk ve Rumlar’ın üyesi olduğu, Kıbrıs Toplum Merkezi’nin, 30. kuruluş yıl dönümü nedeni ile düzenlenen etkinliğe katıldı. Hristofyas, davete katılanlara yönelik yaptığı konuşmada, göreve geldiği ilk günden itibaren, Kıbrıs’ın “bölünmüşlüğü” nü sona erdirmek ve Kıbrıs’ı barışçıl bir biçimde, yeniden birleştirmek için adımlar attığını söyledi. Rum lider sözlerini şöyle sürdürdü:

Ankara çelişkili
 “Birleşik Federal Kıbrıs Cumhuriyeti, tek ve bölünmez egemenliği, tek uluslararası kimliği ve tek vatandaşlığı olan bir devlet olacaktır. Çözüm işgal askerlerinin adadan ayrılmasını sağlayacak, yasa dışı bir şekilde nüfus taşınmasına son verecek, toplumu, kurumları ve ekonomiyi yeniden birleştirecek ve son olarak Kıbrıslıların tümünün, insan haklarını ve temel özgürlüklerini sağlayacak ve güvence altına alacaktır.” İkili görüşmeler sonucunda ilerleme sağlandığını, ancak belli konularda farklılıklar olmasına rağmen uğraşıyı terk etmeyeceklerini belirten Hristofyas, Türkiye’nin, müzakereler sürecine yardımcı olmadığını ve çözümün anahtarı olduğunu iddia ettiği açıklamasında, Ankara’nın tavrının çelişkili olduğunu öne sürdü. Dimitris Hristofyas şöyle konuştu: “Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı gibi, Türk yetkililer, Türkiye’nin çözüm istediği açıklamalarından çok uzak davranışlarda ve Kıbrıs Cumhuriyeti aleyhine tehditlerde bulunuyorlar. Bu tavır çelişkilidir ve zarar vericidir. Türkiye’nin, Kıbrıs’ta Avrupa Birliği topraklarını yasa dışı işgalinin, Avrupa iddiası ve tam üyelik hedefiyle uyuşmadığının bilincine varması gerekmektedir.”

Liman açıklamasını duymamış
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun “Türk limanlarını Rum kesimi gemilerine açmayacak-larını” söylediği hatırlatılan Hristofyas, bu konudan haberi olmadığını söyledi.

Gittiği her yerde Türkiye aleyhine konuşuyor
Londra’da Kıbrıs Toplum Merkezi’nin 30. Kuruluş yıl dönümünde gerçekleştirilen etkinliğe katılan Dimitris Hristofyas, derneğe uzun yıllardır hizmet etmiş olan Hasan Raif  (ortada) için
düzenlenen hediye törenine de KTM Başkanı Suzi Constantinides ile birlikte katıldı.

   Alıntıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
umut1
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 85« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2009, 19:08:14 »

Önüne gelen soysuz Türk Devleti'ne dil uzatıyor, akp li hükümet duymazdan gelip onursuzca batılı doslarımız ve müttefikimiz diyor.Asıl amaçları batıcılık demokrasi ab ye girmek deyil bunların maksat başka ama bölme yada rejimi degiştirme konusunda ortak paydaları var batılılar ile aynı kaptan yemeleri doğal .Düşman belli Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İNADINA TÜRKÜZ
İNADINA TURANCI!!!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.217 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.