Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Hun_Kurt üzerinde 17 Mayıs 2011, 15:57:57Konu Başlığı: KERIZ FENERI.
Gönderen: Hun_Kurt üzerinde 17 Mayıs 2011, 15:57:57
 Keriz feneri
Deniz Feneri Hakimi: '2. davayı açmayabiliriz' Almanya Deniz Feneri Hakimi Horst Zimmermann, “2. davayı açar açmaz Karaman ve Akman’ın tutuklanması lazım ama Türkiye onları bize vermeyeceği için dava açıp açmama konusunda henüz bir karar vermedik” dedi.

Almanya Deniz Feneri davasının birincisi, 3 kişinin mahkumiyeti ile sonuçlanmış, ancak kararı açıklayan mahkeme asıl faillerin Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman ve RTÜK eski başkanı Zahit Akman olduğunu karar kayıtlarına geçmişti. Daha sonra ise, Frankfurt Savcılığı Karaman ve Akman’ın asıl failler olmakla suçlandığı 2. bir soruşturma daha açmış, soruşturmayı tamamladıktan sonra dava açılması talebiyle Frankfurt 29. Ceza Mahkemesi’ne yollamıştı. Ancak henüz dava açılmadı.

Davanın akıbeti ile ilgili olarak en net açıklama ise, dün Frankfurt 29. Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Horst Zimmermann’dan geldi. Zimmermann şu çok önemli bilgileri verdi:

BİR SONRAKİ ADIM KARAMAN VE AKMAN’IN TUTUKLANMASI OLMALI

“Frankfurt Savcılığı’nın soruşturma dosyası bize dava açılması talebiyle geldi. Ancak şöyle bir sorun var. Biz eğer davayı açarsak bundan sonraki ilk adım sanıkların tutuklanması olmalı. Yoksa dava açılmasının bir anlamı olmaz."

ULUSLARARASI BÜLTEN ÇIKARMAMIZ VE HEMEN YAKALANMALARI LAZIM

"Sanıkların yakalanması için de uluslararası yakalama bülteni çıkarmamız lazım. Bunu yapmak kolay ama sorun şurda; biz yakalama ve tutuklama kararı çıkarsak bile Türkiye failleri bize vermeyecek."

TÜRKİYE VERMEYİ KABUL ETMEZ

"Türkiye bize, ‘biz sanıkları size teslim edemeyiz, gerekirse biz yaparız yargılamayı.’ diyecek. Bu durumda da sanıkları yakalaması imkan dahilinde olmayan bizim bir dava açmamız anlamsız hale gelecek. Sanıkları tutuklamadan artık ilerleme kaydedemeyiz çünkü."

Dava açıp, açmamaya henüz tam karar vermedik, tartışmaya devam ediyoruz.

FRANKFURT SAVCILIĞI BİZİ ŞİKAYET EDEBİLİR

Şu da var tabii, biz 29. Ceza Mahkemesi olarak dava açmazsak Frankfurt Savcılığı bizi üst mahkemeye şikayet edebilir. Buna hakları var. Dediğim gibi ama; henüz karar vermedik dava açıp açmamaya.”(Gazeteport)Konu Başlığı: Ynt: KERIZ FENERI.
Gönderen: Hun_Kurt üzerinde 17 Mayıs 2011, 16:20:50
 Alamanyali irktaslarimiz bizzat büyük müslüman Irecep teyyip Kördogan tarafindan kerizlendi. Zahit akmanla Zekeriya Karaman (dikkat edin biri akman biri karaman) keriz vatandaslarimizin ,alman pisligi temizliyerek cukkaladigi birikimini Allah rizasi icin AKP´ye transfer ettiler. Gel zaman git zaman,karamanin koyunu,sonra cikti oyunu. Bundan bir sene önce medyada bu iki ak ve karamanin RTE ile almanyada bir saatlik cekilmis videosu oldugu,videonun alman hükümetinde oldugu yazildi.Alman mahkemesi bu iki masa yerine onlari kullanan asil suclu RTE´yi yargilasa cok daha adaletli bir is yapmis olurdu. Alman mahkemesi eger mertse yüregi yetiyorsa ciksin gercek suclunun hirsiz tayyip erdogan oldugunu dünyaya aciklasin. RTE bir ara almanyaya geldi,konusma sirasinda,kerizlenen bir vatandasin dolandirildigini söylemesi üzerine,küplere bindi ve su aciklamayi yapti. Sahtekar,parayi verirken banami sordun diyerek magdur keriz vatandasimizi ,yavuz hirsiz ev sahibini bastirir sözünü dogrulayarak feci sekilde azarladi. Bütün medyanin üzerlerine gitmesine ragmen isbirligi yaptigi hirsizlarin yargilanmasini engelledi. Simdi soruyorum size. Alamanyada böyle bir hirsizlik cetesini kuran yöneten RTE acaba Türkiyede ne gibi hirsizliklara dolandiriciliklara namussuzluklara serefsizliklere imza atmistir?


Konu Başlığı: Ynt: KERIZ FENERI.
Gönderen: Orkun_Ulug üzerinde 17 Mayıs 2011, 16:39:21
Zimmermann'da bu işin başını tayyibin çektiğinin farkında.Yakalama kararı alınsa dahi tayyibin bir şekilde manların Türkiye'de yargılanmalarını sağlayarak aklanacaklarını biliyor.Boşa kürek çektiğinin farkında ve büyük ihtimal dava açmayacaklar.Herzaman olduğu gibi yine yanlarında kar olarak kalacaktır.

Gurbetçilerimizi zamanında yimpaş,kombasanla dolandıranlar, halde deniz feneri ile dolandırıyor ve yanlarına kar kalıyor.Ama dahada kötüsü bizim kerizler hala akıllanmıyor.


Konu Başlığı: Ynt: KERIZ FENERI.
Gönderen: isenbike üzerinde 17 Mayıs 2011, 17:14:32
Bindiği ağacı keserler mi hiç?

T.T.K


Konu Başlığı: Ynt: KERIZ FENERI.
Gönderen: açina üzerinde 17 Mayıs 2011, 17:42:21
Tayyip ve ekibi tutuklanırlarsa AB ve ABD nin işbirlikçisi kim olacak? Bunu düşünerek ağırdan alıyorlar. Ancak yeni bir işbirlikçi ile anlaştılar. Kılıçdaroğlunu iktidara getirebilirlerse elbirliği ile Tayyibi ve ekibini tutuklamak için harekete geçerler.