Karadenize Yapılan Zulümler!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Ağustos 2020, 13:31:41


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Karadenize Yapılan Zulümler!  (Okunma Sayısı 1544 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Daçxiri
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 35« : 01 Ağustos 2012, 14:39:02 »

DİREN KARADENİZ
Doğu Karadeniz ağırlıklı Karadeniz'in bir çok yerinde santraller yapılmak isteniyor.Doğa ve halka karşı yapılan bu şeyler Karadeniz ve çevreciler tarafından protesto ediliyor.

Vatan Satılıyor!
Santralleri engellemek isteyen halka yapılan zulümler çığ gibi büyüyor.Doğa kirletiyor,çay ve fındıklar yokediliyor,derelerimiz kurutuluyor,Karadeniz katediliyor.Karadeniz giderse Karadenizli gider.

YA HES GİDER YA KARADENİZ!
Doğaya,kültürümüzde dil uzatılıyor!

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Diren Karadeniz..!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Daçxiri
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 35« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2012, 15:03:36 »

Türkiye’nin en nadide ekosistemlerine ev sahipliği yapan Karadeniz bölgesinde AKP hükümeti halihazırda 54 olan hidroelektrik santrallerinin (HES) sayısını 516’ya çıkarmayı planlıyor. Planlanan ve onaylanan projelerin sonunda Karadeniz bölgesi hidrolelektrik santralleriyle adeta işgal edilecek.

Uzun yıllardan bu yana Karadeniz’de yapılan barajlar tartışma konusu olageldi. Türkiye’nin en yeşil ve en nadide ekosistemlerine ev sahipliği yapan bölgede baraj inşaatları evlerinden edilmesi planlanan halkı isyan ettirdi. Bölge sık sık HES proteto eylemlerine sahne olurken zaman zaman bu nedenle polis ve jandarmayla köylüler arasında çatışmalar yaşanıyor.

Ancak ne artan kamuoyu baskısı ne de çevrecilerin çağrıları AKP hükümetini planlarından vazgeçirmedi. Vazgeçirmediği gibi AKP bölgedeki 54 olan HES sayısını neredeyse 10 kat kadar arttırarak 516’ya çıkaracak.

Meclise sunulan bir soru önergesine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun verdiği yanıta göre Karadeniz’de şu an 54 HES işletilirken, lisans verilen 115 HES projesi ise inşaat halinde bulunuyor. Bunun yanı sıra bakanlık tarafından 67 HES projesine de gerekli olan lisanslar verilerek inşaat aşamasına hazır halde.

Karadeniz için öngörülen doğa tahribatı bunlarla da sınırlı değil. Karadeniz Bölgesi’nde işletilen, inşaat halinde olan ve lisans süreci tamamlanan 236 HES’in yanında Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci tamamlanan 290 HES projesi de bakanlığın gündeminde bulunuyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çağrı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 61« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2012, 21:37:47 »

Hidroelektrik santrali yapılmasın, nükleer santral yapılmasın peki bu enerjiyi bu ülke nereden elde edecek? Şu an hala ithal ediyor muyuz tam emin değilim kıç kadar Bulgaristan yıllarca Türkiye'ye elektrik sattı milyarlarca dolar para ödedik. Bu bizi yıllarca yöneten güruhun ayıbıdır aslında... Velhasıl öyle istemezük demeyle olmuyor. Şu an kullandığımız bilgisayarın bile çalışırken harcadığı enerjiyi bir yerden temin etmemiz gerekiyor. Kıçımızda don yokken onu yapmayalım bunu yapmayalım demek gibi bir lüksümüzde olamaz, biraz kafası çalışan adamın da buna itirazı olamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Iztırap çek, inleme...
Ses çıkarmadan aşın.
Bir damlacık aksa da, bir acizdir göz yaşın;
Yarı yolda ölse de en yürekten yoldaşın
Tek başına dileğe doğru at salmalısın.
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2012, 21:42:48 »

Bir savaş esnasında Elektriği suyu kesseler anamızın hörekesini görürüz. Adamlar doğal gazı kesiyorlar istanbulun götü donuyor.

Her ne olursa olsun bize yetecek gücü kendi içimizden halletmeliyiz, insaniyetlik ırkçılığa tersdir. Bazı güçleri elimizde tutmak istiyorsak onun yanlarına katlanmalıyız.

Güçlü olduğunda buradaki doğa bozuluyorsa kendine daha güzellerini bulursun, bkz. Amerika, İngiltere, Fransa, Rusya
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.25 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.