Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: BAMSIBEYREK üzerinde 02 Ocak 2010, 23:17:18Konu Başlığı: Kacmayi planlamis
Gönderen: BAMSIBEYREK üzerinde 02 Ocak 2010, 23:17:18
KAÇMAYI PLANLAMIŞ

Saddam Hüseyin'in anılarında ayrıca, Saddam'ın işgal güçleri tarafından alıkonulduğu cezaevinden kaçma planı yaptığı da belirtildi. Iraklı direnişçilerden ve korumalardan oluşan özel bir gücün yardımıyla 2006 yazında uygulanması planlanan kaçışın Saddam Hüseyin'in tutulduğu Bağdat havaalanı yakınlarındaki Cropper kampı cezaevi yakınında meydana gelen silahlı bir olay nedeniyle gerçekleşmediği, bu olayın ardından güvenlik önlemlerinin artırıldığı kaydedildi.

Kitapta, “kaçış planına göre, Iraklı direnişçilerin, cezaevine saldırı düzenlemeden önce, “Yeşil bölge”ye ve havaalanındaki Amerikan askerlerinin karargahına saldırı talimatı alacakları” ifade edildi.


Her şeyi yazarak not ettiğini söyleyen avukat Halil Ed-Duleymi, Saddam Hüseyin'in, El Anbar bölgesine gidip en kısa sürede Irak'taki direniş gruplarını bir araya getirerek Bağdat'a saldırı başlatmayı öngördüğünü” söyledi.


Konu Başlığı: Ynt: Kacmayi planlamis
Gönderen: BAMSIBEYREK üzerinde 02 Ocak 2010, 23:18:34
Rahmetli  saddam efendi. Ordularin seni sattiktan sonra neden bir öahzene gizlendin de , direnis gruplarini bir araya getirip baslarina gecmedin. Hala palavralar sikiyorlar bu irak bölgesinden.Bu bela saddamin basina elbette gelecekti.Cünkü yapmadigi katliam kalamdi.Gereksiz yere irana bulastikendi halkindan 2 milyon kisi öldü.Kuveyte akilsizca girdi, ilk amerikan saldirisi ve ikinci amerikan saldirisinda binlerce halkindan insana öldü. Kendi idam ettirdikleri , kitle halinde yok ettikleri haric. Yani ne taraftan bakarsan bak lider degil sadece bir katil Ve dinsizin hakkindan imansiz gelir misali, öteki kanli katil, yani bush tarafindan irak perisan edildi hemde misonun lehine. Onun arzusuyla. Avrupa cok medenidir canim amerikada cok medenidir ne demezsin.Bunlar saddamdan da beterdi...