Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: KÜR-AÇİNA üzerinde 27 Ağustos 2009, 01:46:47Konu Başlığı: k.rt yazarın ilginç rejim yorumu
Gönderen: KÜR-AÇİNA üzerinde 27 Ağustos 2009, 01:46:47
    k.rt yazarın ilginç rejim yorumu

  k.rt yazar Fırat, rejimi daha önce toprak kaybeden ve Türkiye'de yaşamayanlar tarafından kurulduğunu iddia etti.
 
  Açılım tartışmaları sürerken k.rt yazar Ümit Fırat, Türkiyelilik kavramıyla ilgili çok ilginç açıklamalarda bulundu. Fırat'a göre k.rtler, Türklere göre daha Türkiyeli! İşte o çok ilginç sözler;
TVNET'te Demokratik Açılımın k.rt tarafında nasıl yankı bulduğu konusu masaya yatırıldı. Veyis Ateş'in hazırlayıp sunduğu programda, dtp Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, AK Parti ve muhalefeti suçlarken, iktidarın mevcut statükoyu korumakla suçladı.

  k.rt yazar Melik Fırat ile Cizre eski Belediye Başkanı ve 20. dönem Diyarbakır milletvekili Haşim Haşili katılırken, dtp Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş da programa telefonla bağlandı.

    dtp'den MHP'YE SUÇLAMA
  AK Parti’nin Genelkurmay’ın Demokratik açılım konusundaki mesajına sahip çıkmasını eleştiren dtp Gurup başkanvekili Selahattin Demirtaş, AK Parti’yi mevcut statükoya sahip çıkmakla ve MHP ile idam polemiğine girmekle suçladı.

  Açılım sürecinde konjonktürü soğukkanlı biri biçimde götürecek iki partinin AK Parti ve dtp olduğunu söyleyen Haşimi ise, her iki partinin süreci olumsuz etkileyecek beyanatlardan kaçınması gerektiğini söyledi.

    "k.rtler TÜRKLERE GÖRE DAHA TÜRKİYELİ"

  dtp ve Abdullah Öcalan’ın k.rt kamuoyundaki yeri, asker ve muhalefetin açılım karşısındaki tavrı ve demokratik açılımın geleceği konularının tartışıldığı programda en ilginç çıkış, k.rt yazar Ümit Fırat’tan geldi.

  “Cumhuriyet, bugünkü Türkiye coğrafyasının dışında doğanların kurduğu bir rejimdir” ve bugünkü açılıma karşı duran kadronun takındığı tavır toprak kaybetme korkusudur. “ diyen Fırat, “k.rtler’in T.C.’yi kuranlara göre daha Türkiyeli” olduğu yönünde konuştu.

  ALINTIDIR.