Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Börü:Tegin üzerinde 06 Haziran 2016, 23:21:19Konu Başlığı: İsrail’i Kürt devletiyle rahatlatmak istiyorlar
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 06 Haziran 2016, 23:21:19
İsrail’i Kürt devletiyle rahatlatmak istiyorlar


 CHP’li Şeker, kuzeyden gelip Rakka’ya girenlerin neredeyse tamamının YPG’li olduğunu dile getirerek “Kürt devleti kurulursa İsrail yanına bir devlet daha alacak” dedi.

 Suriye’nin Rakka kentine yönelik operasyonda, PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’nin silahlı gücü YPG kontrolu kimseye bırakmıyor. Bölgeden gelen bilgilerin de bu yönde olduğunu ifade eden CHP eski Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, YPG’nin Rakka operasyonunda motor güç olduğunu belirtti. Şeker, “YPG şu anda koalisyon güçleri ile birlikte Rakka’nın içinde. Buradan da kolay kolay çıkmaz. ABD ve koalisyon güçlerinin de stratejik hedefi, bölgesel güç gördükleri Türkiye ve İran’ın Arap yarımadası ile ilişkisini kesmekti. Bunu yapıp İsrail’i rahatlattılar. Bunu da Kürt devletinin unsurlarını hayata geçirerek yapıyorlar” dedi. Rakka’ya yönelik operasyonda IŞİD’i, koalisyon güçleri, Esad Ordusu ve YPG’nin vurduğunu kaydeden Şeker, “IŞİD parasal sıkıntılar nedeniyle artık mücadeleyi yürütemiyor. Militan bulamıyor. Irak’ta Felluce’de operasyon başladı. Musul’da da başlayacak operasyon. IŞİD’in artık nefes alacak hali kalmadı” diye konuştu. YPG’nin 20 bin teröristle Rakka civarında olduğunu ifade eden Şeker, ABD’ye bağlı Blackwater komutanları hariç kuzeyden gelip Rakka’ya girenlerin tamamının neredeyse YPG’li olduğunu dile getirdi. Şeker sözlerini şöyle sürdürdü:

“Direksiyonda YPG’liler var.” 

Denge unsuru olacak Türkiye’nin başından beri Suriye’de yaptığı hatalar nedeniyle Kürt devletinin kurulacağını dile getiren Şeker, “İsrail, ABD, Avrupa da buna sıcak bakıyor. Türkiye şu anda yalnızları oynuyor. Zararını çekiyoruz. Mültecilerden dolayı yine zarar gördük. Türkiye’deki yönetim başından beri hatasını göremedi bu işleri bir türlü organize edemedi. Buradaki amaç mevcut Kürt devletinin olmasıydı, maalesef oluyor” şeklinde konuştu. Şeker, sözlerini şöyle tamamladı: “Sünni Araplar savaşmayı bilmiyor. Kürtler ve Türkler dışında savaşmayı bilenler yok. Kürt devleti kurulursa İsrail yanına bir devlet daha alacak. Başından beri hesap buydu. İran ve Türkiye’yi güç görüyorlar. Araya bir Kürt devleti kurarak Türkiye ile Arap yarımadasının irtibatını kesmiş olacaklar. İran’ın irtibatı da kesik. Rakka tarafında Sünni Arap yapısı kuracaklar.


Alıntı: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/israili-kurt-devletiyle-rahatlatmak-istiyorlar-139026h.htm


Konu Başlığı: Ynt: İsrail’i Kürt devletiyle rahatlatmak istiyorlar
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 06 Haziran 2016, 23:22:38
 Işid den kurtarılan bölgelerin muhalif Araplara verileceğinin söylenmesi palavradan başka bir şey değil. Bu bölgelerin tamamı Pyd ye verilecektir.


Konu Başlığı: Ynt: İsrail’i Kürt devletiyle rahatlatmak istiyorlar
Gönderen: Budurgan üzerinde 07 Haziran 2016, 10:14:50
Tekfircilere komşu olmak istemediklerinden olabilir.