İŞİD - TALİBAN ve SELEFİLİK
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Nisan 2020, 08:05:42


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: İŞİD - TALİBAN ve SELEFİLİK  (Okunma Sayısı 6630 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #10 : 26 Şubat 2015, 14:34:55 »

Onlar islami ser'i kaynaklara ve yonetim sistemine dayali olmayan butun devletleri tagut olarak gorurler.
Islamda belli bir yonetim sekli yoktur halifelik dini bir kurum degildir peygamberden sonra onun halifesi dedikleri kisi islam toplumunun islerini yonetendir. yoksa onun peygamberin devamcisi oldugu anlaminana gelmez.

Bayrak anca biz Turkler icin kutsaldir onun degerini bir biz biliriz . Kimi bayragi masaa bezi yapar kimi kilot don ama onun kutsalligi al renginden dolayidir.

Atatürke gelince kuyruk acilari var biliyorsun zaten.

Bu akimlar müslümanligi Türk gibi yasayanlara bir zarar vermez. Türk müslümanligini nasil yasarsin bak orneklere Yesevi, Haci Bektas Veli, Kasgarli Mahmud bunlar gibi ne fazla yobaz nede dinsiz hayat ortada yasarsin benim anladigim kadar. Yoksa kisinin din tercihi ne olursa olsun saygi duyarim.

Bende gencligimde islamci tarihcileri okumuslugum var, hatta Kuran'i Turkceye cevirmeden okuyup anliyorum, yani arapcam var sana bir sir vereyim vahabi ve suud hanedanliklarini arastir bak bakalim yahudiye dayanmiyor mu ?.

ATSIZ'IN YOLUNDAYIZ.

Doğru konuştun...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2015, 14:42:30 »

Vahhabi (SELEFİ ) ele baslarini İstanbul'a getirtip ip'te sallayan Padişah 2.Mahmud ve Padişah Abdülmecid . Ayrıca Vahhabiler Yemen'den Halep'e kadar isyan ettiler Sultan Abdulhamid'e karsi .. Gök Sultan'İn ümmetçilik politikasina rağmen Osmanlı'ya isyan ettiler. Mehmetciklerimizi şehit ettiler....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Buga Yaktu
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 4.160


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2015, 14:45:13 »

Vahhabiligi zaten ingilizler kurdurmustu, hedefleri Osmanli imparatorlugunu yikmakti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Buga Yaktu
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 4.160


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2015, 14:50:51 »

Vehhabilik ile Suudi ailesi arasında doğrudan bir bağ vardır. Vehhabilerin bağlandığı mezhebin yayılmasında bu mezhebe giren Necid’in kuvvetli emirlerinden Deriye Şeyhi Muhammed bin Suud önemli rol oynadı. Muhammed bin Suud ölünce yerine oğlu Abdülaziz geçti. Onun devrinde Vehhabilik bütün Arap yarımadasında kılıç zoruyla yayıldı. Vehhabi terör dalgasında Sünni ulemadan birçok kimse öldürüldü. Muhammed bin Abdülvehhab’ın teşvikiyle Abdülaziz, halifeliğini ilan etti.

Mekke şerifi Galib, kardeşini, Vehhabileri dağıtmakla görevlendirdi; kendisi de Deriye’yi kuşattı, fakat alamadı (1792). Vehhabiler, çok ziyaret edilen Hz. Hüseyin’in kabrini yıkmak amacıyla Kerbela’ya saldırınca İran Şahı Bağdat’a yürüyeceğini bildirdi (1802) ve bu saldırıyı engelledi.

Taif kalesini alan Vehhabiler, bütün Müslüman halkı öldürdüler; dini, tarihi ve edebi eserleri parçaladılar. Kuran’ın delil olarak gösterilmesi üzerine onu bile devre dışı bıraktılar. Din büyüklerinin mezarlarını yıktılar. Abdülaziz’in oğlu Suud, Mekke’ye girerek İslam büyüklerinin mezarlarını yıktırdı. 1803’te Abdülaziz, bir Şii tarafından öldürülünce, yerine oğlu Suud geçti.

“VEHHABİLİK KAFİRLİKTİR” Suud, oğlu Abdullah’ı ordularının kumandanlığına getirdi. Abdullah, Medine’yi kuşattı. Medinelilere Vehhabiyenin esaslarını kabul ederlerse aman vereceğini bildirdi. Suud bin Abdülaziz, kendini Necid hükümdarı ilan etti. Yemen halkından, Vehhabiliği kabul etmelerini istedi; Yemen kadısı bu teklifi reddetti ve Vehhabiliği de kafirlik olarak ilan etti. Suud da buna karşılık, Medine’deki bütün ashap mezarlarını yıktırdı; yalnız Hz. Muhammed’in mezarına dokunmadı.

Osmanlı padişahı 2. Mahmut Mısır Valisi Mehmed Ali Paşa’ya, Mekke ve Medine’yi ele geçiren ve hac yolunu kapayan Vehhabileri sindirme görevi verdi. YARGILANIP İDAM EDİLDİLER Suud ölünce, yerine oğlu Abdullah bin Suud geçti. Mehmed Ali Paşa’nın oğlu İbrahim Paşa Medine’ye, oradan Deriye’ye geldi ve kaleyi kuşattı (1816). Deriye alındı (1818). Abdullah esir edildi. Mekke ve Medine’de Vehhabilerin yağmaladığı mallar ele geçirildi. Abdullah, oğulları ve ileri gelen adamlarıyla birlikte İstanbul’a gönderildi.

Suudiler İstanbul’da şeriat mahkemesinde yargılandılar; haklarında idam kararı verildi ve İstanbul’da asıldılar. Bu yüzden Suudi ailesi, Türk düşmanlığını miras olarak aldı; hep yaşattı.

Suudiler; 1. Dünya Savaşı’nda da İngilizlerle işbirliği yapıp Türkleri arkadan vurdular. Osmanlılar Hicaz’dan çekilince Vehhabi Emiri Abdülaziz, Şerif Hüseyin’i ülkeden çıkardı; Mekke, Medine ve Cidde’yi alarak Necid-Hicaz krallığını kurdu (1923).

Bugünkü Suudi Arabistan kralları onun soyundan gelmektedir. Suudilerin Türk düşmanlığının son örneği de Mekke’de Osmanlılardan kalma 300 yıldan fazla tarihi olan Ecyad Kalesi’ni yıktırmaları olmuştur. Kral Abdullah, burada Usame bin Ladin ailesine 31 katlı 11 adet gökdelen inşa ettirdi. Türkiye’nin ve milletinin ebediliği için üstün feragat ve fedakarlık gösterdiği iddia edilerek madalya verilecek olan Suudi kralının çizgisi ve inanışı işte budur.

KÖKTENDİNCİLİĞİN ÜSSÜ Suudi Ailesi, Birleşik Amerika ile sıkı işbirliği içindedir. Bu aile, ABD’nin sosyalist sisteme karşı oluşturduğu Hıristiyan kuşağın İslam halkasını temsil görevini üstlenmiştir. Suudiler bu yüzden diğer İslam ülkelerine Vehhabici anlayışa sahip din adamlarını yollayarak oralarda militan yetiştirmeye büyük önem vermişlerdir.

Afganistan’da Ruslara karşı başlatılan gerilla savaşını da CIA güdümündeki Vehhabiler üstlenmişlerdir. Bugün Türk devletler dünyasına katılan Asya Cumhuriyetlerinde, özellikle Fergana Vadisi’nde, Çeçenya’da Vehhabi militanlar mücadele vermektedirler. Usame bin Ladin; Vehhabi mezhebinin yarattığı bir militandır. Türkiye’de de Vehhabi anlayıştaki hücrelerin oluştuğunu söylemek mümkün hale gelmiştir. Bu durumun kanıtı olarak da 2003 yılında İstanbul’da meydana gelen sinagog ve HSBC binalarının bombalanmasını, İngiliz Konsolosluğu’nun dış duvarının havaya uçurulmasını gösterebiliriz.

Vehhabi militanlar bugün Suudi devletin denetiminden çıkmış gibi gözükseler de Suudi Arabistan yönetimi bu mezhebi ayakta tutabilmek için çok kuvvetli bir kolluk kuvvetini çalıştırmaktadır. Vehhabi Suudiler, İslam dünyası içinde Sünniliğin lideri imiş gibi hareket etmekteler ve Türkleri de Hanefi mezhebinden oldukları için Müslüman saymamaktadırlar.

KABE İŞGAL ALTINDA Vehhabi Suudi ailesi, İslam dünyasının halifesi pozunda kabile hayat tarzını sarayda sürdürmektedir. Bin cariye edinerek kadının köleliğini devam ettiren bu zihniyet; Müslüman geçinmekte kimseye fırsat vermez. Buna karşın; Peygamberimizin doğduğu evin yerini pislik içinde bıraktıktan sonra buraya uyduruk bir kütüphane koyarak ziyaretini de engellediler. Bugün Peygamber’in mezarını ziyaret edip dua okumak da bu Vehhabiler tarafından yasaklanmıştır.

Fakat; Vehhabi Suudiler Kabe’nin çevresini lüks gökdelenlerle doldurarak burasını bir iş merkezine çevirmiş bulunuyorlar. Kral Abdullah; sarayının kapısını Kabe’nin girişine kadar uzattırmış; Kabe’ye de yer altından yol açtırarak kendisi özel olarak buradan ziyarete gitmiştir.

FİKİRLER İSTANBUL’DAN 18. yüzyılın ortalarında Arabistan’da hortlayan Vehhabiliğin bir benzeri onlardan yüz yıl kadar önce İstanbul’da ortaya çıkmıştı. Kadızadeliler veya Fakılar adı verilen bu zümre, hayatın peygamber zamanında olduğu gibi yürütülmesini istiyordu.

Zamanla ortaya çıkan değişim ve gelişimi bidat diye küfür sayan Kadızadeliler diyorlardı ki: Camilerde tek minare olmalı, diğerleri yıkılmalı. Peygamber zamanındaki gibi yemek elle yenilmeli; kaşık kullanılmamalı. Mezar ziyareti yasaklanmalı, tekkeler yıkılmalı... Olgucu bilimler ve matematik medreselerde öğretilmemeli. Ezan, mevlit makamla okunmamalı. Kahve ve tütün yasaklanmalı. Hazreti Hüseyin’i öldüren Yezit’e lanet edilmemeli. Rüşvet yasağı kaldırılmalı. Kadızadeliler işi ileri götürüp ayaklanmaya vardırınca Köprülü Mehmet Paşa bunları ele geçirip İstanbul’dan sürerek fesada son vermişti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Buga Yaktu
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 4.160


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #14 : 26 Şubat 2015, 14:54:38 »

Vehhabiliğin ana ilkeleri aşağıdaki maddelerde toplanabilir:

*Tevhide, yani Allah’ın birliğine inanmayanın malı, canı helaldir.

*İbadet imanın içinde gizlidir, ibadet yapılmaz ya da eksik yapılırsa iman olamaz.

*İbadet etmeyen veya eksik ibadet edenin kestiği yenmez. Bu kişinin canı da malı da helaldir. Bu kişilere karşı cihad ilan edilir.

*Kuran kesin delildir. Kuran ayetlerini yorumlamak küfürdür.

*Allah'a aracısız ibadet şarttır. Mürşid, şeyh, veli, aracı, hoca, evliya ve dervişlik küfürdür.

*Dört hak mezhep; Hanefi, Maliki, Şafii, Hanbeli dışındaki mezhepler; kelam, tasavvuf, tarikat yasaktır.

*Kur'an ve hadisten başka her şey hurafedir, batıl inançtır.

*Mezar, türbe yapmak, adak adamak, kabir ziyareti puta tapmakla eştir.

*Namazı cemaatle kılmak şarttır.

*Sigara, nargile, içki ve kahve içene kırk değnek vurulur.

*Vakıf kurmak batıldır. Vakıf kuranlar servetlerini kaçıranlardır.

*Muska, tespih, zikir, sünnet ve nafile namaz batıldır.

*El öpmek, boyun kırmak, evliya kabri ve sakalı şerif ziyareti, mevlit ve kaside okumak, çalgı dinlemek, eğlenmek yasaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #15 : 26 Şubat 2015, 15:01:56 »

İste arap bedevi muslumanliginin gerçekleri ....

Birde Veysel ağabey'in Türk müslümanliği hakkında güzel makalesi var. Herkes okumali... Türk kültürüyle yoğurduğumuz inanç...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.081


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #16 : 26 Şubat 2015, 15:15:45 »

Hanefi inancinda olsalar intihar saldirilari yapmazlardi...


Hanefi mezhebine sokim, daha doğrusu arap piçlerinin icat ettiği ne varsa.

Bizim ictimai mezhebimiz Türkçülüktür!!!

İnancı bölümlere ayırmışlar, ayrılan bölümleri başka bölümlere bölmüşler, sanki on ayrı allahlarıvar da onlarca da kitap inmiş gibi. Bunların inançlarının tamamı sapıklıktır..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #17 : 26 Şubat 2015, 15:22:08 »

Ağabey burda en önemli konu Türk gençlerine bulastirdiklari Tekfircilik selefilik islamcilik üzerinden Türk dusmanligi Türk kültürüne yaptıklari akil almaz dusmanlik....

Yoksa hanefi şöyledir sünni alevi böyledir diye benim bir övgüm yok. Cihatci sapiklara karsi Türk İrki önlem almali..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Buga Yaktu
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 4.160


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #18 : 26 Şubat 2015, 15:48:08 »

Arabin mezhebleri bizi bağlamaz.

Bizim ictimai mezhebimiz Türkçülüktür!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.081


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #19 : 27 Şubat 2015, 11:41:52 »

Sana sçzüm Yok Emrah ve dediğide de çok haklısın hani hanefi olsa yapmazlardı falan demiş sin ya bunların hepsi aynı bok demek istedim  Peynir

Türk gençlerini dincilerin elinden kesinlikle kopartmamız gerekiyor ki ırkımızın geleceği hakkında bir düşünce yapısına sahip olalım aksi taktirde bin yılı aşkındır başımıza musallat olan din daha bin yıllarca da olmaya devam edecektir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: 1 [2] 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.207 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.037s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.