Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: BOZKURT KEMAL üzerinde 24 Haziran 2010, 18:30:47Konu Başlığı: İRAN VURUYOR
Gönderen: BOZKURT KEMAL üzerinde 24 Haziran 2010, 18:30:47
TAHRAN yönetimi, PKK’nın İran’daki uzantısı olan PJAK’ın ‘ateşkes’ tuzağına düşmedi ve cevabını terörün anlayacağı tek dilden verdi! Irak’ın kuzeyindeki terör kamplarını önceki günden itibaren yoğun bir şekilde bombalayan İran ordusu; 7 teröristi öldürürken, çok sayıda haini de yaraladı. Önceden belirlenen silah ve mühimmat depoları da operasyonda tamamen tahrip edildi.
Bataklığı kurutmaya hazırlanıyorlar
TERÖRÜN yuvalandığı Kandil’i bataklığın kaynağı olarak gören Tahran, bölgeye helikopterlerini göndererek keşif uçuşu yaptırdı. PJAK’ı bitirmek için kararlı olan İran, dün sabah erken saatlerde sınırı geçip Irak topraklarına girdi. Hacıümran’da mevzi kazan ordu, kara harekatı hazırlığı yapmaya başladı. İçeride de operasyonları sürdüren İran’ın idam ettiği PJAK’lı sayısı ise 28’e ulaştı.
Türkiye, Suriye, İran ve Avrupa ülkelerinin aralıksız devam eden etkili operasyonları sonrasında giderek daralan askeri ve diplomatik kıskaçtan kurtulabilmek için her yolu deneyen terör örgütü PKK’nın İran’a yönelik yaptığı sözde “ateşkes” çağrısının kabul görmediği bildirildi. İran ordusunun Kandil başta olmak üzere Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarını önceki günden itibaren yoğun şekilde bombaladığı bildirildi. Bombalama sonucunda 7 teröristin öldüğü, çok sayıda teröristin yaralandığı, örgüt tarafından kullanılan silah ve mühimmat depolarının tamamen tahrip edildiği kaydedildi. PKK’nın İran uzantısı olan ve sık sık kendilerine karşı eylem geliştiren PJAK  etkisiz hale getirmek için Kandil Dağı ile çevresini sürekli bombalayan İran güçlerinin dün sabah erken saatlerden itibaren sınırı geçerek Irak topraklarına girdiği bildirildi.
Mevzi kazıyorlar
İran ordu güçlerinin PJAK’lıların etkin olduğu Hacıümran bölgesinde mevziler kazdığı belirtildi. Bu arada, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin lideri olduğu Kürdistan Yurtsever Birliği’nin internet sitesi, İran-Irak savaşının sona erdiği 1988 yılından bu yana ilk kez İran askeri helikopterlerinin Kandil Dağı ile çevresinde uçtuğunu bildirdi. Erbil’e bağlı Çoman kasabasına bağlı Berlocq, Kani Rash, Omar Khayat, Komudallawan, Lise, Anh, Kanispi, Senkorh, Shaki ve Kotosh köyleri üzerinden uçarak Kandil’e giden İran helikopterlerinin ateş açmadan tekrar İran topraklarına döndüğü belirtildi. Bu arada, terör örgütüne yönelik ülke içindeki operasyonlarını aralıksız sürdüren  İran’da “idam” cezasına çarptırılan terör örgütü PKK/PJAK mensubu sayısı 28’e ulaştı. Bir süre önce, Fesih Yasemini, Şirin Alemhuli, Ferzad Kemanger, Ali Haydaryan, Ferhad Vakili ve Mehdi Eslamyan isimli 6 kişi PJAK üyesi olmak ve terör eylemlerine katılmaktan suçlu bulunarak idam edilmişti

kaynak : yeniçağ