İran-Kürt Savaşına Doğru Türkiye - MUTLAKA OKUYUN ÇOK ÖNEMLİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Ağustos 2020, 12:01:29


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İran-Kürt Savaşına Doğru Türkiye - MUTLAKA OKUYUN ÇOK ÖNEMLİ  (Okunma Sayısı 4796 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOĞAÇHAN.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 522« : 27 Temmuz 2011, 20:48:51 »

    D. İzzet Erdoğan


     
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.acikistihbarat.com
   

18.07.201

İran, ABD ve batı dünyasının orta doğuda ve hatta denilebilir ki yeryüzü üzerinde en ciddi düşmanlık beslediği ülkedir. 30 yıldır devam eden bu düşmanlık, İran’daki katı rejimin her türlü soruna rağmen ayakta kalmayı başarması nedeniyle halen devam etmekte ve nükleer teknoloji alanında önemli gelişmeler kaydetmesine bağlı olarak  daha da şiddetlenmektedir.

Batı için, İran’daki rejimin çökmesi ve yerine Türkiye, Pakistan yada Suudi Arabistan’daki gibi adeta doğuştan kukla yönetimlerin gelmesi gereklidir. Lakin, İran rejiminin etnik kışkırtmalarla,  ekonomik ambargolarla, halk ayaklanmalarıyla yada seçimler yoluyla çökmeyeceği tecrübe edilerek çok net olarak anlaşılmıştır.

İran, Irak ( Saddam ) ile yaşadığı 8 yıllık savaşın sonunda da ayakta kalmayı başarmış, fakat Saddam, daha sonra ,savaş yıllarında bariz destek aldığı batının saldırısı sonucunda yok edilmiştir.

Zaman zaman ABD’nin  İran’la çatışmaya gireceği yada İran’ın nükleer tesislerine yönelik bir saldırı düzenleyeceği düşüncesi öne sürülse de bu ihtimal çoktan sıfır seviyesine gerilemiş durumdadır.  ABD’nin planlayıcıları  sonunu göremedikleri bir maceraya atılmayacak kadar akıllı ve mantıklıdır.

Bazen İran ile Türkiye’nin savaştırılacağı da ileri sürülmektedir. Fakat bu teorinin de gerçekleşme ihtimali sıfırdır. Çünkü, Türk milletinde İran’a karşı herhangi olumsuz bir duygu yoktur, dolayısıyla halk desteği olmadan girilecek bir savaş sadece iktidarın hükümetten düşürülmesiyle sonuçlanır. İsrail’in İran’a yönelik bir saldırı düzenleyeceği  yönündeki düşünceler ise tamamen mantık dışıdır. Bu konuda teori üretenler genellikle şu hatayı yapıyorlar:  Pentagon’un istediği şey İran’da herhangi bir noktayı vurmak değil, mevcut rejimin çökmesi ve yerine kuklaların gelmesidir. Eğer yönetim kukla olursa , Pakistan’ın sahip olduğu gibi, İran’ın da doksan adet nükleer silaha sahip olmasında hiçbir sorun yoktur.

Öyleyse İran sorunu nasıl çözülebilir ? Rejim nasıl değiştirilip yerine ABD bağımlısı kuklalar getirilebilir ?

Bu öylesine kritik bir durum ki, İsrail’in orta doğuda huzur ve genişleme alanı bulması da buna bağlı…

ABD’nin, Türkiye’nin yada İsrail’in  İran ile açıktan çatışmaya girmesi mümkün değil, elimizde eskisi gibi tek parça bir Irak ta kalmadı. Öyleyse kim İran ile çatışmaya girmeyi kabul edecek ?

Sorunun cevabı çok basit :

Tabii ki Kürtler…

Eğer Kürtler, İran ile üç yıl sürecek , orta şiddette ve 300 bin insan kaybı verecekleri bir çatışmaya girerlerse, karşılığında İran da mecburen 200 bin asker kaybı verecektir ve ortaya çıkacak ekonomik, psikolojik ve sosyal çöküntü rejim muhaliflerinin iktidara gelmesi için gerekli ortamı sağlayacaktır.

Kürtleri kullanarak ABD, kesinlikle İran ile karşı karşıya kalmadan, kendi halkına bir açıklama yapma mecburiyetine girmeden, hiç asker kaybetmeden ve işin en güzel tarafı beş sent harcamadan İran gibi en ciddi düşmanlık beslediği bir ülkenin rejimini tamemen çökertmeyi başaracaktır. Ayrıca bu yöntemle İsrail de tehdit altına atılmamış olacaktır.
 

Halihazırda yaşadığımız süreç Kürtlerin İran ile savaştırılmaya hazırlanması sürecidir.

Batı dünyası PKK terör örgütünü her koşulda destekledi ve korudu.  Anadolu’da ırkçı düşüncenin geliştirilip yerleştirilmesi için her türlü fırsat itinayla değerlendirildi.  Demokrasi ve insan hakları gibi kavramlar üzerinden yıllarca medya baskısı topluma dayatıldı. Türkiye başbakanı her fırsatta Anadolu’da yaşayan insanlara yönelik etnik etiketleme yaptı. Milletin bağışıklık sisteminin baskılanması için,  ergenekon, balyoz, vs adında olağanüstü komplike operasyonlar gerçekleştirildi. Ayrıca milletin efsunlanması ve afyonlanması için, dinler bahçesi, diyalog ve hoşgürü, yeni osmanlı , AB’ye gireceğiz , komşularla sıfır sorun vs adı altında etkili çalışmalar yapıldı.AKP dışarıdan para pompalanarak iktidarda tutuldu.

Zira, kuzey Irak’ta teşekkül ettirilen Kürt oluşumunun İran’la girilecek bir çatışmayı yıllarca finanse edecek kaynakları vardır ama bu çatışmayı sürdürecek insan kaynağı yeterli değildir. İran’la yapılacak bir savaşın asıl insan kaynağını Anadolu topraklarında yaşayan Kürtlerin sağlaması gerekmektedir.

Şimdi, bu konunun mutlaka anlaşılması gereken kritik noktası şudur:

Eğer, Anadolu üzerinde bağımsız bir Kürt oluşumu gerçekleştirilirse bu durum hiç kimseye bir fayda getirmez. İran karşısında da hiçbir başarı sağlayamaz. Zira,  bağımsız bir oluşumun hayatta kalma şansı neredeyse hiç yoktur. Açık hedef durumuna geleceği için Türkiye başaramazsa İran rahatlıkla başarır ve bağımsız! Kürdistan’ı birkaç saat içerisinde taş devrine geri gönderir.

İkincisi, İran’la çatışmaya girecek bir oluşumun lojistik ikmalini yapmak için Türkiye dışında başka bir şansı bulunmamaktadır. Lojistik destek almadan İran ile çatışmak imkansızdır.

Bu kritik noktanın nasıl çözüldüğünü PKK ve BDP temsilcileri basitçe şöyle ifade ediyorlar: Demokratik özerklik.

Eğer, AKP’nin gerçekleştirmek için çok kıvrandığı yeni anayasa düzenlemesi başarılır ise, ve anadilde eğitim , özerk bölge teşekkülü, aponun serbest kalması gibi projeler hayata geçirilirse Kürtlerin İran ile çatışmaya girmesi için önümüzde hiçbir engel kalmamış olacaktır. Çünkü bu şartlar sağlandıktan sonra Kürtler 300 bin ölü vermeyi kabullenecek şekilde kolayca motive edilebilirler ve Türkiye Cumhuriyeti de utanmadan Kürtlere lojistik destek sağlayabilir. Hatta ancak bu şartlarda bir Kürt oluşumu muhtelif çılgınların saldırısından T.C. polisi ve jandarması ve yargı sistemi marifetiyle korunabilir.

Şu an, Pentagon ve yerli taşeronların bütün amacı ve gittikleri rota budur. Türkiye’nin mutlak bölünmesi ancak ve ancak İran’daki rejimin çökertilmesine bağlıdır. İran’da kukla hükümetler yönetime getirilmeden  Anadolu toprakları üzerinde bağımsız bir oluşumun yaşama şansı hiç bulunmamaktadır.

ABD ve batının ortadoğuya ilgisinin merkezinde petrol yatmamaktadır. Petrol, belki de son sıradaki bir konu olabilir. Çünkü, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Rusya gibi büyük petrol satıcıları ile batının aradında herhangi bir sorun yoktur. Öte yandan Irak’ın da elindeki petrolü satmamak yada satmakta nazlanmak gibi bir şansı bulunmamaktadır. Ya satar, ya da aç gezer…

Batının ortadoğuya ilgisini Çin faktörüyle açıklamaya çalışmanın ciddi bir anlamı olmasa gerekir. Zira, Çin’in döviz rezervi 3 trilyon doları geçti ve şu ana kadar ABD’nin ortadoğudaki hareketlerini  Çin üzerinden açıklayan teoriler iflas tamamen etti.

ABD ve Batının ortadoğuya olan ilgisinin merkezinde sadece iki ülke başrolü oynuyor: İran ve İsrail.

İsrail’in huzuru bulması için İran’daki rejimin yıkılması ve yerine kuklaların gelmesi gereklidir.

Böylesine mukaddes bir amaç için 300 bin Kürdün hayatının  Batı için herhangi bir değer taşımayacağı çok açıktır.

Kürtler ‘’ büyük kürdistan ‘’ havucunun peşinden koşturuldukça, en nihayetinde varacakları yer İran’ın sınırları ve doğal olarak kendi mezar taşlarıdır.Çünkü emperyalizm için halkların hiçbir değeri yoktur.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2011, 23:27:54 »

Yazının mantıksız tarafları var bence. İrana karşı kürtleri kullanacak demiş, peki nasıl olacak? Demokratik özerklik bile almış olsalar İran'a karşı bir savaş başladığında T.C. sınırlarını işgal olacağından İran ve Türkiye karşı karşıya gelir. Türkiye ve İran karşı karşıya asla gelmez çünkü yaklaşık 500 yıldır herhangi ters düştüğümüz ve çıkarlarımızın çakıştığı bir konu yok . Yok eğer bağımsızlıklarını ilan ettikten sonra kullanılacak olsalar Türkiye sizce lojistik destek sağlarmı? Kürt devleti 2 cephede birden savaşmayı bütün yönleri ile kaldırabilirmi? İsrailin rahat bulması için böyle bir senaryo düşünmüş İzzet Erdoğan ama atladığı noktalar var. İsrail yeterince rahat hareket ediyor ortadoğuda herhangi bir konuda köşeye sıkıştığını gördünüz mü? Ben çok ağır şartlarda kaldıklarını görmedim en uzunu 1-2 ay sürüyor onuda atlatıyorlar. Araplar petrolü ssatmazsa aç kalır demiş bu doğru ancak petrolü veya herhangi bir hammaddeyi almak başka yönetmek başkadır. Kısacası bu senaryo tamamen peri masalı bence. Keşke olsa İran kürtleri kırsa geçirse bizde elimizde çekirdek maç izler gibi izlemeye gitsek, sınırı zorla geçmeye çalışanları avlasak Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2011, 01:25:57 »

Komplo teorilerini kimileri saçma da olsa olaylara bütün bakış açılarından bakabilmeyi sağladığı, farklı düşünebilmeyi tetiklediği için severim. Fakat, bu yazıyı yazan gerçekten uçmuş gitmiş, tabir-i caizse ayakları yerden kesilmiş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2011, 02:05:29 »

Yazı da mantıksız nokta çok fazla var ama detayları bir kenara bırakacak olursak kürtlerin kullanıma son derece müsait bir yapıda olduklarını görürüz.

Bazı topluluklar vardır mesela. Bunlar ya rusya çin hattını tercih etmek zorunda kalır ya da batı veya daha doğrusu abd'yi. Oysa kürtlerin belirgin bir, dini, veyahut etnik karakteri yoktur. Kemiği kim bol verirse o kullanabilir. Bundan dolayı kürtler her türlü kullanıma açıktır ve bence kürtler kendisini pazarlama konusunda dünyadaki diğer topluluklara göre en yeteneklisidir. Bu konuda kürtlerin hakkını yiyemeyiz ( bkz: yiğidi ödür hakkını yeme, demişler) Bu yetenek onlara Tanrı tarafından verilmiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Bozca
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 122


Çün biz var idik,çün biz varız !


« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2011, 04:11:39 »

Son cümle ile resmen nokta atışı yapmışssın kandaş
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2011, 12:33:47 »

Sevindiğimiz şeye bakın  28 Temmuz 2011 Perşembe 11:52Murat Karayılan, İran’ın PJAK’a saldırılarının devam etmesi halinde İran’a saldırabileceklerini açıkladı.
Radikal Gazetesinin haberine göre PKK tepe yöneticisi Murat Karayılan, İran'ın PJAK'a saldırılarının devamı halinde Türkiye'ye karşı savaşı durdurup İran'a saldırıcaklarını açıkladı.

Karayılan, İran ve Türkiye'nin Kürtlere yönelik bir istila projesi olduklarını ileri sürerek İran'ın Kandil merkezini ele geçirmek istediğini söyledi.

Fırat Haber Ajansı'nın haberine göre Karayılan, İran'ın 30 km boyunca 30 bin askeri bölgeye yığdığını ve şiddetli bir savaşın olduğunu iddia etti.

Karayılan,' PJAK'ın karargahını ele geçirdik diyorlar fakat daha sınırı bile geçemediler' dedi.

Karayılan özetle şunları ifade etti: “İran Kürdistan Bölge Hükümeti’nin de bu palana dahil olmasını istedi. Eğer Bölge Hükümeti katılsaydı ne olurdu? İran’ın planı Kürtler arasında dinamit patlatmak ve birbirleriyle savaştırmaktır. Bölge Hükümeti yetkililerinin bu projeyi reddetmesi gerekirdi. Sadece katılamayacaklarını, şartların buna müsait olmadığını, askeri olarak yer alamayacaklarını, ancak Kandil’in etrafını tutacaklarını söylemişler. Bu da onaylama anlamına geliyor. İşte bu eleştiri konusudur. Ancak sonra Kürdistan Bölge Hükümeti yanaşmadı ve projeyi yürürlüğe koymadı. Bölge Hükümeti bu projeyi yürürlüğe koymaması nedeniyle İran’ın tepkisiyle karşılaştı. Örneğin Hacı Ümran bölgesi bombalandı. Özellikle de bölgede KDP’nin gözetimindeki alanları top atışına tuttu, saldırıları arttırdı. Hatta Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani top saldırısına karşı açıklamada bulundu. Onu da tehdit ettiler. Onu da suçladılar ve terörü ağırladığını söylediler. İran’ın amacı onları da katmaktı. Ancak katılmayınca onlar da İran’ın hedefi oldu. Bu şekilde Kandil’i ele geçirmek, bize ve PJAK’a darbe vurmak istiyor. Kandil’in düşürülmesi ile ise tüm Kürtlere baskı yapmak istiyor. Özellikle de KDP ve tüm Güney Kürdistan güçlerine yönelik tehdit ve baskı artacaktır. Onlara kendi siyasetini dayatmak istiyor. İran’ın politikası böyledir, ya benimlesin ya da karşıtımsın.

TÜRKİYE ABD VE İRAN İTTİFAKI

Aslında bunun bir de öteki yüzü var. Şimdi İran Kandil’e saldırıyor. Başından bu yana Amerika keşif uçakları Kandil üzerinde dolaşıyor. Nedir bu keşifler? Bazıları bu uçakların İran’ı izlediğini söyleyebilir. Hayır, İran’ı gözetlemiyor, çünkü sınırın iç kısmında dolaşıyorlar. Bu keşifler Türkiye’ye aktarılıyor, Türkiye ise İran’a veriyor. Şimdi şöyle bir gerçeklik var: Türkiye, İran ve Amerika bir olmuşlar. Gerçek budur. İran halkının da bunu iyi görmesi gerekiyor, onların yönetimleri doğruları söylemiyor. Tüm taraflar Kürtlerin güçten düşmesi ve onlara muhtaç olmasını istiyor. Burada bir irade savaşı var.

İRAN KORKUYOR

Karayılan, “İran çok iyi biliyor ki Ortadoğu’daki gelişmeler İran’a da ulaşacak. İran kendi hesaplarını yapıyor. Kürtlerin Irak rejiminin yıkılmasında rol aldığını, Kürtlerin Suriye’de bir güç olduğunu ve İran rejiminin yıkılmasında da rol alacağını söylüyor. Kürtleri güçten düşürmek ve paralamak istediğini belirtiyor” dedi. "Alıntıdır". K.yılan iti ABD nin İran veTürkiye ile birlikte hareket ettigini söylüyor. Ula çakal oğlu çakal, çakal'danda  aşağılık! dingil ,ABD, AB Olmasaydı siz oralarda barınabilirmiydiniz.Yerinizde çoktan yeller eserdi eminim ki taktik icabı söylediğin bu sözleri ABD nin bilgisi dahilinde zırvalıyorsun arkasından bakalım neler çıkacak.

 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Kam - Şaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 217


Bozkurt


« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2011, 12:56:41 »

İran'da Kürtlerin bölgesel bir yıkıcı güç olarak kullanılması söz konusudur. Tabi sayısal azlığını da görmek lazımdır. İran'da Türkler sayısal olarak Farsilerden sonra yanılmıyorsam en büyük sayıya sahipler. Bu sebeple de bir dönem Amerika buradaki Türkleri ayaklandırmaya çalıştı ise de başaramadı. Gördüğüm kadarıyla Türklerin önemli bir kısmı rejimden yana pek de şikayetçi değiller.

Diğer taraftan Mussadık'ın devrilmesinin akabinde şah'ın liderlik koltuğuna oturduğu zaman önemli bir olay oldu. Bildiğiniz üzere Şah İngilizlere dayanarak ve İngilizlerde Amerikan desteği ile Mussadık'ı devirmişlerdi. Ve bu devirme işleminden sonra İran sınırları içerisinde bağımsız bir Kürt devleti kuruldu. Liderlik koltuğuna oturan şah, he ne kadar başlangıçta bu duruma sesini çıkarmasada daha sonra batılı dostlarının sınırları terk etmesi ile birlikte bu Kürt devletini yerle yeksan etmişti.

Doğal olarak İran'da bulunan Kürtlerin aslında bu konuda acı tecrübeleri vardır. Mevcut durumda İran'ı yıkması düşünülemez ama uzun vadeli ciddi bir asimetrik savaş ile İran'ı yıpratıcı bir kuvvet olabilmesi düşünülebilir. Yani batılı devletlerin öldürücü vuruşu yapması için öncelikle yıpratılması ve sonradan sağlam bir saldırı modeli ile alt edebilmek söz konusu olabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün yüreği çelikten kuvvetli, aklı kılıçtan kesindir. Türk orman gibi sessizdir fakat öfkesi ateş gibi yakıcıdır. Türk dağ gibi ağır ve sarsılmazdır fakat saldırışında rüzgâr gibi hızlıdır! Yeryüzünde Türk'ün bir eşi daha görülmemiştir...
selcan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 23


itler ve bozkurtlar aynı yerde barınamaz!


« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2011, 18:05:19 »

Kürtlerin İran için yem yapılacağını söylemiş yani su son yaşadığımız(temelleri yıllardır atılmakta olan) olayların Kürt-İran savaşını başlatma hazırlıkları olduğunu söylemiş.Ancak benim kafama takılan şey şu; bütün bu ,demokratik özerklik,kürdisatan..vb rüyaları gerçekleşirse İran ın önüne atılacak yem kalmayacak ondan önce her adımızı tarihe yazdığımız savaşlar gibi bir Kurtuluş Savaşı daha verecek Kürtleri kendi elimizle yok edecek olmamız..Bunu hiç hesaba katmamış gibi...Ya da yayılımcı politikaların dış güçlerin Türkleri uyutma girişimlerinin başarılı olduğundan o kadar emin ki o yüzden üzerinde bile durmamış...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SELCAN
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2011, 18:18:59 »

Biz yıllardır bitirdik , bitiriyoruz derken İran  bunların kökünü kazıyacak gibi.  Bence Türk ve İran ordusu ortak harekat yapmalı....Kandilin bir tarafından İran bir tarafından biz ...Hepsini tek tek....!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Altay Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 287


« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2011, 12:12:54 »

Bugün ki bir çok bildirilerde iran ordusunun operasyonuna özel harekatçıların da katıldığını okudum. Bunların şu an kandile girmiş durumda olduğu, PJAK karargahı ve 2 kampı ele geçirildiği iddia ediliyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.