İlker Başbuğ’a Ne Madalya verildi! Ne Zırhlı Audi!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 11 Ağustos 2020, 21:28:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İlker Başbuğ’a Ne Madalya verildi! Ne Zırhlı Audi!  (Okunma Sayısı 2719 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Batuhan_Ozkurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10


« : 28 Ağustos 2010, 15:23:39 »

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, görevini Orgeneral Işık Koşaner’e devretti.
 *12 yıldır uygulanan bir teamül bozuldu ve 30 Ağustos itibariyle emekli olacak Başbuğ’a Devlet Şeref Madalyası takılmadı.
 *28 Şubat döneminin Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’dan bu yana, emekliye ayrılan tüm Genelkurmay başkanlarına görevlerinin sonunda Devlet Şeref Madalyası verildi.
 *Devletin en prestijli ödülü sayılan “Devlet Şeref Madalyası” verilmesi için, Madalya ve Nişanlar Kanunu’na göre Bakanlar Kurulu kararı veriliyor. Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra bu karar Resmi Gazete’de Bakanlar Kurulu kararı olarak yayımlanıyor.Ama olmadı.

* 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e de verilmiştir.

* Yalnız bir farklılık var Büyükanıt'a Audi A8 marka zırhlı araç  verilmişti..

* DEVİR-teslim töreni ve resepsiyona, Kara Kuvvetleri Komutanı olması engellenerek 1. Ordu Komutanlığı’ndan emekli edilen Orgeneral Hasan Iğsız ile kendisine teklif edilen Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nı reddederek emekli olan Orgeneral Atilla Işık katılmadılar.

* Orgeneral İlker Başbuğ,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye veda ziyaretinde bulundu. Bu ziyaretle, ilk kez bir Genelkurmay Başkanı ana muhalefet partisi liderinin dışındaki bir partiye veda ziyaretinde bulunmuş oldu.

* GENELKURMAY Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay’a Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Şeref Madalyası,

 YENİ GENEL KURMAY BAŞKANI Işık Koşaner kimdir?

 Orgeneral Sebahattin Işık Koşaner 30 Ağustostan itibaren Genelkurmay Başkanlığı görevini yürütecek.

ANKARA (ANKA) - 1945 yılında İzmir'de doğan Koşaner, 1965 yılında Kara Harp Okulu'ndan, 1966 yılında Piyade Okulu'ndan mezun oldu. Orgeneral Koşaner, 1976 yılına kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı çeşitli birliklerde takım ve bölük komutanlığı, Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda öğretmenlik ve Harekat Eğitim Subaylığı yaptı.

Kara Harp Akademisi'nden 1978 yılında mezun olan Orgeneral Koşaner, kurmay subay olarak Genelkurmay Özel Harp Daire Başkanlığı emrinde çalıştı.

İtalya'nın Napoli kentinde Güney Avrupa Müttefik Kuvvetleri Komutanlığı (AFSOUTH) İstihbarat Dairesinde karargah subaylığı yapan Orgeneral Koşaner, 3. Ordu Komutanlığı Lojistik Başkanlığı Plan Koordinasyon Şube Müdürlüğü, Genelkurmay Strateji Kuvvet Plan Dairesinde Kuvvet Plan ve Program Şube ile Strateji Şube Müdürlüğü, 8. Piyade Tümen 131. Piyade Alay Komutanlığı, Genelkurmay Özel Harp Dairesi Kurmay Başkanlığı ve Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Orgeneral Koşaner, 1992 yılında tuğgeneralliğe terfi ederek bu rütbe ile Kara Kuvvetleri Lojistik Plan Daire Başkanlığı ve 1. Komando Tugay Komutanlığı görevi yaptı.

-KIBRIS TÜRK BARIŞ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GÖREVİNDE BULUNDU-

1996 yılında tümgeneralliğe terfi eden Orgeneral Koşaner, bu rütbe ile Kara Harp Okulu Komutanlığı görevini yürüttü. Orgeneral Koşaner, 2000 yılında Korgeneralliğe terfi ederek, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı görevlerinde bulundu.

Geçen yıl Orgeneralliğe terfi ederek Ege Ordu Komutanlığına atanan Orgeneral Koşaner, 2005 yılı itibariyle de Genelkurmay 2. Başkanlığı görevine getirildi.

30 Ağustos 2006'da Jandarma Genel Komutanı olan Orgeneral Koşaner, 30 Ağustos 2008 itibariyle de Kara Kuvvetleri Komutanlığına atandı. Nurdan Koşaner ile evli olan Orgeneral Koşaner, iki çocuk babası. Orgeneral Koşaner, İngilizce biliyor.(ANKA).

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2010, 16:31:48 »

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, görevini Orgeneral Işık Koşaner’e devretti.
 *12 yıldır uygulanan bir teamül bozuldu ve 30 Ağustos itibariyle emekli olacak Başbuğ’a Devlet Şeref Madalyası takılmadı.
 *28 Şubat döneminin Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’dan bu yana, emekliye ayrılan tüm Genelkurmay başkanlarına görevlerinin sonunda Devlet Şeref Madalyası verildi.........

* Yalnız bir farklılık var Büyükanıt'a Audi A8 marka zırhlı araç  verilmişti..

Halbu ki, görev süresi boyunca yaptıkları ve yapmadıkları yüzünden A.K.partisinin kendisine jest de bulunmasını sonuna kadar hak etmişti.

Büyükanıt'a zırhlı araç verilip, Başbuğ'a verilmemesi; hakkını yemişler olarak yorumlanabilir. Adam hak etmişti...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.239 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.