İKİNCİ AÇILIM PAKETİ YOLDA, BASINA SIZANLAR!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 07:34:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İKİNCİ AÇILIM PAKETİ YOLDA, BASINA SIZANLAR!  (Okunma Sayısı 2908 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« : 27 Aralık 2011, 22:50:11 »

Yeni pakette, şiddet içermeyen düşünceyi açıklamak suç sayılmayacak. Dağdan iniş teşviki için etkin pişmanlıktan yararlanırken, örgütle ilgili bilgi verme şartı esnetilecek Terörle mücadelede yeni konsept geliştiren hükümet, demokratik açılımda ikinci perdeyi açmaya hazırlanıyor. Habur'da kesintiye uğrayan "demokratik açılım" süreci yeniden başlatılıyor. Demokratik açılımın koordinatörü Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Habur'u şimdi de savunuyorum. Biz dağdaki insanı silahını bırakarak indirmek için en ileri adımlar attık. O çalışmaları yine yapacağız. Şiddet içermeyen her tür düşünce Türkiye'de serbest olacak" derken, gözler yeni pakete çevrildi. Kürt sorununun "güvenlik" sorunu olmadığı düşüncesinden yola çıkarak, Terörle Mücadele Kanunu ve Türk Ceza Kanunu'nda ağır, sert ve insan hakları ihlallerine neden olabilecek maddeler ayıklanacak.

ÖZEL HEYET KURULDU

Sabah'ın haberine göre, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Kamu Güvenliği Müsteşarlığı, Başbakanlığın birlikte yürüttüğü çalışma terör örgütü PKK içinde kanlı eylemlere bulaşmayanlara yönelik düzenlemelerden özel yetkili mahkemelere kadar bir dizi yeni adımı içeriyor. Üç ayaklı demokratik paket çalışmaları için Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da "oluru" alındı ve bunun için bir heyet kuruldu. İşte üzerinde tartışılan taslak çalışmadan ön plana çıkan önemli başlıklar şöyle:

YARGILAMA HIZLANACAK:

Uzun tutukluluk süreleri de tartışmaya açılacak. Yargılamayı hızlandıracak bazı mekanizmalar devreye girecek. Şu aşamada tutukluluk süreleri kısaltılmazsa bile yargılamanın hızlanmasıyla bu sorun kısmen aşılmış olacak. Düzenlemede Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları da dikkate alınacak. "Yasa önünde eşitlik, adil yargılama hakkı" ilkelerine aykırılık teşkil eden maddeler süzgeçten geçirilecek.

DAĞDAN İNİŞE TEŞVİK:

Terör eylemlerine karışmamış, silahını teslim etmeye hazır örgüt mensupları için "etkin pişmanlık" dışında bazı sürpriz adımlar atılacak. (Örneğin, silahı bırakıp teslim olmaları için belli bir süre verilecek, bu süre zarfında teslim olanlar hakkındaki yakalama emri kaldırılabilecek.)

"SAYIN ÖCALAN..." AYARI:

TCK'nın 215'inci maddesindeki, "suçu ve suçluyu övme" maddesinin gözden geçirilmesi planlanıyor.

TAHRİK SUÇU:

TCK'nın 216. maddesinde yer alan "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçunun düzenlenmesi öngörülüyor.(Eski TCK'daki ünlü 312'nci madde) Terörle Mücadele Kanunu'nun 7. maddesindeki "terör örgütüne ait amblem ve işaretleri taşıyanlara" 10 yıl hapis öngören düzenleme elden geçirilecek.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASI:

TMK 7'inci ve TCK 220. maddeleri üzerinde ince ayar yapılacak. TCK 220/8'de de, terör örgütünün veya amacının propagandasını yapmak suç. TCK 220/7'nci fıkrada ise örgüt üyesi olmamakla birlikte, örgüte bilerek veya isteyerek yardım eden kişi, örgüt üyesi olarak cezalandırılıyor.

KRİTERLER BELİRLENECEK:

Her iki yasada terör örgütünün faaliyeti nasıl ve nerede başlar, nerede biter konularına açıklık getirilecek.

CMK DA MASADA:

Her türlü suç terör amacıyla ilişkilendirilerek özel soruşturma ve yargılama usullerine tabi kılınabiliyor. Adil yargılama hakkının sağlanabilmesi için Ceza Muhakemeleri Kanununun özel yetkili mahkemeleri ve uygulayacakları muhakeme kurallarını düzenleyen 250, 251 ve 252 maddeleri de gözden geçirilecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2011, 23:04:54 »

Habur rezaletinde çadırda yargılanan terörist için Atatürk resmini kaldırmışlardı reziller.Kepazelikler devam ediyor örgütle anlaşmaya vardıkları dillerde dolaşıyor son günlerde operasyonların hızlanması bir çok başarı sağlanması yada öyle izlenim verilmesinin altında yeni bir açılım zırvasının yattıgı belli oluyor.

Yeni Anayasa için ne vaat etmişler acaba bekleyim görelim rezilleri.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2011, 00:07:04 »

Burada boşboş sloganvari cümleler kuracağımıza düşünerek yazalım; sizce akp denen parti bunları yaparak ne amaçlıyor? sorusuna düşünerek cevap verelim.

Bana göre, akp hükümeti kürtleri kullanıyor. Cumhuriyete düşman olan akp kürtlerin ülke içindeki konumlarını güçlendirerek cumhuriyete karşı doğal bir düşman üretmiş oluyor. Bakınız doğal düşman diyorum, çünkü kürtlerin yapısı, karakteri ve yaşam tarzı cumhuriyete terstir hele de Türk cumhuriyetine kesinlikle terstir. Bu da onları haliyle doğal düşman yapıyor. Bugüne kadar Cumhuriyet karşıtı odaklar genelde el altından başkaları tarafından desteklenen odaklardı. Bir nevi yapaydılar ve amaçları yandaş bularak sayıca artmaktı. O yüzden bu odaklar muvafakat olamadılar, peşlerinde sürükledikleri yığınlar ise en ufak bir rüzgarda dağılıp gitti. Oyda kürt durumu böyle değil. kürtleri düşman yapmak için beyinlerini yıkamaya gerek yok. Kandırmaya gerek yok. Çünkü onlar zaten doğal olarak düşmandırlar. İşte akp de bu doğal düşmanı güçlendirmek istiyor. Amaç ise bu düşman güçlendikçe Cumhuriyeti çatlatmak ve en nihayetinde ise yıkılmasını sağlamak. Ancak Cumhuriyet yıkıldığı zaman Yeni bir Osmanlı benzeri devlet oluşturulabilir. Bu devlet oluşturulduğunda ise kürtlere ''sizin düşmanınız Cumhuriyetti, şimdi artık yeni bir devletiz birleşelim'' denilecek. Yani esasında akp kürtlerin kara kaşına kara gözüne hasta değil. Onları maşa olarak kullanmak derdinde. E kürtler de dünyada maşa olmaya en yatkın unsur olduğuna göre plan şimdili tıkır tıkır işliyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2011, 00:56:29 »

Boş slogan derken kimi neyi kasdettin orası muallakta kalmış, Akp nin k.rtleri kullanmaktan çok, baş edemediği apaçık orta da  hükümete gelmezden önce terör en alt seviyeye gerileyerek nerdeyse bitme noktasına gelmişti istatistikler orta da geçen sene Hakkari de Başbakanın gelişini protesto etmek için çöp toplamayan Belediyeyi Tv de halka şikayet eder gibi konuşması çaresizligin cüretsizligin açık bir örnegidir.
Başbakanlık sızlanma şikayet makamı değil sorunları çözme halletme makamıdır. Böyle kendinden emin olamayan kişinin k.rtleri kullanması olasılıgı yoktur zaten hükümetin içindeki etkili yetkili kademenin başını k.rt bakanlar çekmektedir Başbakanın etnik kimligide  evlere şenlik böyle olunca neden kullansınlar? teröristlere daha önce hiç bir hükümetin yapmadıgı vermediği tavizi veren hükümetin tek amacı Bülent arıncında açıkladıgı gibi Türk'ün bütün haklarına ortak etmek çift dilli çift halklı Devlet ortaya getirmek sonrasında kaos ve bölünme.
Akp nin Cumhuriyete düşman oldugunu biliyoruz Düşmanımın düşmanı dostumdur hesabı olabilir belki! fakat görünen  o ki hükümet k.rtlerin sırtlarını sıvazlayarak bağrına basmaya çalışıyor bunu yaparken de eli ayagı birbirine dolaşıyor
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2011, 01:34:46 »

Kullanıyorlar, amaçları bir kürt devleti falan değil amaçları kürtleri kullanarak Cumhuriyete zarar vermek, zayıf düşürmektir. Bunu yaparkan de kürtlerin içerisindeki şeyhleri, seyyitleri, mollaları da güçlendirme yoluna gidip, onları belirli dini cemaat ve tarikatların etrafında toplamaya çalışıyorlar. Bdp ise akp ile bu noktada ayrılıyor. Çünkü bdp akp'nin kürtleri din yoluyla kollamasının kürtlere fayda getirmeyeceğine, gelecek faydaların ise sadece geçici bir süre için olacağına inanıyor. Bu yüzden kürtleri akp'ye kaptırmamak için çaba sarfediyor.

Eğer akp'ye yakın gazetelerin köşe yazarlarına bakarsak, kürt meselesi konusunda hepsinin ortak görüşü; kürt meselesine Cumhuriyet sebep olmuştur görüşüdür. Bunu şuan terori olarak kamoyuna sunmaktalar. İşte bu noktada akp de kürtlerin konumunu güçlendirerek bu meselenin tırmanmasını sağlıyor. Hal böyle olunca Cumhuriyet kürt meselesine sebep oldu teorisi de zihinlere sinsice kazınmış oluyor ve meşruluk kazanıyor. Amaç Cumhuriyetin millet nazarında değerini düşürmek ve milletin Cumhuriyete olan gönül bağını koparmaktır. Bu yüzden akp göreve geldiği günden beri Cumhuriyeti temsil eden kurumları ve sembolik olarak Cumhuriyete ait olan tüm unsurları yok etme çabasına girmiştir. Bunu yaparken Cumhuriyet karşıtı odakları ise güçlendirmektedirler. Yoksa dinci akp neden hristiyan rum ve ermenileri düşünsün ki? Düşünüyor çünkü onlar da doğal bir Cumhuriyet düşmanıdır. Onları güçlendirmek de Cumhuriyet için yeni bir tehlike yaratmak olacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2011, 02:10:10 »

Akp ve Bdp nin k.rtlerin oyunu almak daha doğrusu yanlarına çekerek nufus taraftar edinme mücedelesi yıllardır var Hükümetin k.rtleri din yoluyla yanına çekme politikası hızla sürerken Bdp
ise Akp nin k.rtleri asimile ettigini oyaladıgını hatta ırkçı politika izledigini her fırsatta dillendirmektedir.Hükümetin bu kadar taviz vermesine kucaklamasına karşın k.rtçülerin feryatlarını
anlamak güç olmakla beraber sanki danışıklı dövüş'de var gibi geliyor çünkü Bdp hiç ses çıkarmasa bu sefer Akp nin Türk seçmeni alınacak küsecek hükümet k.rtlere hizmet ediyor istediklerini kolayca yapıyor düşüncesine kapılmamaları için takdik uyguluyor olabilirler
İmralıdaki yallozun bir sözüyle neler yapmıyorlarki  Akp önceleri inkar etse de imralıyla ve örgütle pazarlık yaptıklarını şimdi iyice ortaya çıktı, mesele sadece k.rdü kimligiyle tanıyıp Türkiye'ye ortak etmek  Akp k.rtlerin Devlet kurmasını istemiyor fakat icraatları ülkeyi çıkmaza ve kaosa götürüyor ilerki yıllarda bunun semeresini biz çekecegiz ve bir karışıklıga iç savaşa doğru gidiyoruz.
Önümüzdeki 10 ile30 yıl arasında bunlar kaçınılmaz gibi artan nufusları ilerki yıllarda böyle devam ederse olacakları hesap etmek zor değildir.Nufusları 1-2 milyon olsaydı böyle başkaldırıp meydan okuyabilirlermiydi? tabiki hayır! k.rtlerde sürü psikolojisi var kalabalık ortamda ürürler bu it sürüleri, hele biraz daha çoğalsın nasıl dikleniyorlar Ağa babaları Batı'ya ABD'ye güvenerek yani bir gün mutlaka hemde uzak olmayan bir zamanda ipler kopacak.TÜRK'E BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2011, 03:03:19 »

 AKP nin Türkiyeyi parcalama projesi oldugunu ,akli basinda herkes kabul ediyor . A projesi Özalin liderliginde ANAP la basladi ,  GKB baskani Torumtayin Musulu Kerkükü isgal etmeyi red edip istifa etmesiyle ,basarisizliga ugradi . B plani AKP ile devreye sokuldu . AKP nin osmanli masali secmenine yönelik bir göz boyama . Osmanlinin yeniden sahne almasina ,basta arap devletleri olmak üzere ,ne avrupa nede ,abd onay vermez . BOP projesindeki yeni dünya düzeninde ,milli devletlere yer yok , imparatorluga niye olsun ? Batili dostlarimiz (!) tarafindan cizilmis sevr haritalari bize bir fikir vermiyorsa ,bu demektirki bizde uyanamamisiz . Yillar önce Arslan Bulutla söylesi yapan bir yabanci ,aynen söyle diyor . Hele bir dogunun kürtlerin eline gecmesini sagliyalim , onlarin elinden almamiz kolay olur . Bulut yazisinda kendisi anlatiyor . Hillaryden önceki abd nin zenci disileri bakani Ortadoguda Türkiye dahil 22 devletin sinirlarini degistirecegiz . Daha ne desin ? Bu ifadeyi görevde oldugu bir dönemde resmen kullaniyor . Niye Türkiye cikip ulan sen kimin sinirlarini degistiriyorsun diyemedi ? Diyemez ,dedigi anda alirlar asagi . ABD lozan anlasmasini tanimiyan tek devlettir . Bunuda herhalde özel bir sebebi vardir . Asil mesele iti kürtü devlet sahibi yapmak degil ,onlarin üzerinden ermenilere topraklarimizda hayat sahasi acmaktir . Bugün abd li ünlü bir ermeni Türkiye bize Agriyi pesinat olarak verse iyi bir baslangic yapmis olur demis . Türkiye icten distan kusatilmis . Disardan bize zarar veremezler . Biz icimizdeki hainlerle nasil bas edecegiz asil mesele bu .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #7 : 28 Aralık 2011, 15:02:02 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Biri kesmedi İkincisi geliyor...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.383 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.