Hükümetin Azerbaycan oyunu
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Ekim 2020, 18:56:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hükümetin Azerbaycan oyunu  (Okunma Sayısı 1718 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
umut1
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 85« : 29 Ekim 2009, 19:49:14 »

Hükümetin Azerbaycan oyunu

2009-10-26 14:17:02

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Azerbaycan bayraklarının Türkiye-Ermenistan milli maçına alınmamasını eleştirerek "Azerbaycan bayraklarının milli maça alınmaması, Hükümetin kurduğu kumpastır, planlı bir eylemidir. Hükümetin bir oyunudur" diye konuştu.

 

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, düzenlediği basın toplantısında, Bursa Valiliği ve AKP Hükümetinin, önce Azerbaycan bayrağının Türkiye-Ermenistan Milli Maçına sokulmayacağını açıkladığını, daha sonra kamuoyunun tepkisi üzerine, böyle bir yasağın olmadığının söylediğini savundu. 

Hükümet'in daha sonra FIFA'yı kullanarak Azerbaycan bayrağının maça sokulmasını engellediğini iddia eden Vural, "FIFA'nın, söz konusu bayrakların maça sokulmasını yasaklaması için planlı politik bir eylem olması gerekiyordu. 

Hükümet de bu bunu, planlı olarak oluşturdu" dedi. 
Gazetecilere FIFA'nın, konuyla ilgili yazısını dağıtan Vural, yazıda, "Ermenistan'a karşı oynayacağınız maç için, Türkiye Hükümeti'nin, TFF ve Bursa'daki yerel organizasyon komitesine, Azerbaycan bayrağının dağıtılması için talimat verdiği anlaşılmıştır" ifadesinin bulunduğunu iddia etti.
 

KUMPAS KURUYORLAR

Vural, Hükümetin böyle bir "oyun oynayarak", özellikle politik eylem varmış gibi gösterip provoke ederek, Azerbaycan bayraklarının maça sokulmasını FIFA tarafından yasaklanmasını sağladığını öne sürdü.

MHP'li Vural, "Azerbaycan bayraklarının milli maça alınmaması, Hükümetin kurduğu kumpastır, planlı bir eylemidir" diye konuştu. 

Vural, "irtica ile mücadele eylem planı" belgesine ilişkin soru üzerine, bu işin arkasında ne varsa açığa çıkarılması gerektiğini söyledi. Oktay Vural, "Bu belgeyi kim, hangi amaçla hazırladı, kime yarıyor? Bu belge dün niye yoktu, bugün niye çıktı?" sorularının en kısa sürede yanıtlanması gerektiğini söyledi.

 
Oktay Vural, "evlilerden daha az vergi alınacağına" ilişkin haberlerle ilgili soruya da "Bunlarla uğraşacaklarına ekonomiyi düzeltsinler. Gençlere iş ve ev kurması için uygun krediler versinler" karşılığını verdi.
 

"TERÖR ÖRGÜTÜ MUHATAP ALINIYOR DEMEK Kİ..."

"Başbakan Erdoğan'ın, Avrupa'dan terör örgütü üyelerinin gelişini durdurma kararı verdiği" yönündeki haberle ilgili soru üzerine Vural, "Bunu kimler organize etti? Organizatörler kimlerdi? Terörist başı, 'elçi göndereceğim' diyor Başbakan da 'engelledim'diyor. Demek ki iki eş başkan var burada. PKK terör örgütü muhatap alınıyor demek ki" diye konuştu.

Vural ayrıca, terör örgütü PKK mensubu olmanın suç olmaktan çıktığını, hatta, övgüye mazhar olarak gösterildiğini savundu.

"SEVR'İ TEKRAR YUTTURMA PLANI" 
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, "acı ilaç içersek bu iş biter" şeklinde bir ifade kullandığını belirten Vural, şunları söyledi:
 
"Bu, sözde demokratik açılımda Lozan ile çöpe attığımız Sevr'i tekrar yutturma planıdır. 'Acı ilaç'diye yutturulmak isteniyor. Milleti tehdit ediyorlar, 'bu ilacı al yoksa bitiremezsin'diye. Bu acı ilacı Sevr'de getirmişlerdi. Miadı geçmiş ilaçları tekrar yutturmak istiyorsunuz.
Bu millet acı ilaçlara mahkum değildir." 
Not:Gündem saptırmanın yalanın talanın geldiği son nokta budur.İş birlikçi hainler millet üzerinde her türlü kumpas alavere dalavere çevirmekten geri durmuyor tek amaçları Türk düşmanlığı

                            İNADINA TURAN !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İNADINA TÜRKÜZ
İNADINA TURANCI!!!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.255 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.