Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Uraltu üzerinde 21 Şubat 2010, 18:02:48Konu Başlığı: Hep biz söylüyoz Biraz da biz soralım
Gönderen: Uraltu üzerinde 21 Şubat 2010, 18:02:48
Şimdi soydaşlar bu aralar biraz rahatsız olduğum için nette bolca dolaştım kutlu görevden uzak kaldım.Her yerde herkez bi haltlar konuşuyor en son gözüme çarpanda H.Nihal Atsızın osmanlıcı olduğu gibi bir yazımı sayfamı her ne haltsa okumadım bile tamamını.ha birde yanağında bir ruj izi ile resim çekilmiş bi Türkçüde gördüm.Öyleymiş.Şimdi bendemi bir terslik var yoksa bu dünya çıldırıyormu bunların Güneşteki patlamalarla yada marsa doğru yaklaşmakta olan kuyruklu yıldızla bir ilgisi varmı yada cep telefonları insanların beyinlerinimi yiyor ve ya bu insanlar gerçekten insanmı bu sorular çoğaltılabilir.Ben bir bok anlamadım bu çağdan anlamaktanda vazgeçmek üzereyim zaten.Sanırım benim anlayışım kıt bunca insan çıldırmış olamaz ben çıldırmışımdır çünki çoğunluk her zaman doğrudur her şey oylanır çok olan doğrudur değilmi?
Neyse bi ton zırıltı gördüm duydum bi ton konu Bulgarın Türklüğünden Laz Türklüğüne kadarilginç konular hatta bir iletide macarların soy ağaçları bile var.Derin devam eden tartışmalar paylaşımlar iyi yada kötü bir bilgi akışı var sonuçta ama ben ayrıntılardan pek hoşlanmıyan biriyim konulara direkt dalma alışkanlığı var.
Bunlardan ziyade Türk ırkının nerden geldiğini merak ediyorum yani macar Türkmü Türkse nedir nasıldır gibi değilde yada Muhsin şöylemi Yada Serdar ortaç Türkçümü gibi değilde daha önemsiz konular kapsamına giren bir sorular sormak istiyorum?

Dünyadaki ırklar nerden gelmiştir?
Bu ırklar niçin farklıdır?
Sadece kültürel ve coğrafi durumlar yüzündenmi,yoksa kan farkı varmıdır?
İnsanlık nerden türemiştir?Denildiği gibi Adem ve havadan mı yoksa Mezopotamya kültürünün dediği gibi Annuki adlı şeytanlar pardon tanrılar olcaktı insanlığı maymundan laboratuvar ortamında mı yapmışlar.
EğerAdemle Havadan ise bunların çocukları nasıl bunca milleti oluşturmuştur?
Öyleyse hepsi aynı ırkmıdır?Biz Türkçüler büyük bir yanlış yapıp diğer budunları dışlıyomuyuz?
Türk Göktenmi inmiştir yerdenmi çıkmıştır?
Yani kısaca bu ırk kan ve gence farklımıdır yoksa sadece coğrafi ve kültürel bir farkmı var?
Kanca farklı değilse o zaman bütün dünya elele mi yapsak ılımlı ümmetçik mi olsak?
Eğer farklıysada kan ayrımı ne zman gerçekleşmiştir?
Soylar acaba hiç bilmediğimiz bir sebeple mi ayrılmıştır?
Birde M.Ö binlere dair bazı ulusların kayıtları mevcutken niçin bizimkiler bulanıktır?
Bunları bu güne değin batılı bilim adamları düzenlediğine göre acaba bizim tarihimizde ürktükleribir gerçekmi vardır ki bulandırmışlardır?yamyamın bile binlerce önceki yıllara ait izleri varken Tarih sahnesine Hun İmparatolrluğu gibi bir macera ile çıktığı beyan edilen Türkün bundan öncesi yokmudur yada yamyamlardan bile dahamı silikdir.
Hz.Süleyman diye biri varmıdır varsda onun yaşadığı çağda Türkler ne yerlerdi ne içerlerdi hangi isim hangi devletle vardılar.
Musa zamanında Türkler nerdeydi?
Ta o zamanlardan bu yana Türkler orta asyada kımız yapıp akınamı giderlerdi yurtlarda ve keçe çadırlardamı kalırlardı gerçekten Türkler binlerce yıl çadırdamı yaşadı yaşadıysa Saka destanındaki İskit sarayları yalanmı?
Türkler binlerce yıl anadoluya gelmeyi akıl edemedilerde bir tek Hun ve Selçuklu zamanındamı gelmeye karar verdiler?
Türk demek yemek yerken kulaklarına kadar yağlanan moğol demekmi?
Türkler çekik gözlümüydü sonramı oldu?
Çinle kardeşmiyizki kardeşsek ne kadarda benziyoz değilmi?
Gibi ilginç sorular var böyle aklımda.
Benim kafam öyle siyesete hepara mepara mhp ye
basmaz günceldende anlamıyacak kadar dağlı ve ortaçağlıyım.
Böyle basit konuları düşünüyorum ben böyle basit sorularla güncele sekte vurduysam mazur görüle.Ama tartışçak böyle değişik fakat önemsiz basit konularda var diyesim geldi.Cevapları bilenler esirgemesin bizden bilgilerini.Hep bizmi anlatacaz biraz da dinleyici olalım.Konu Başlığı: Ynt: Hep biz söylüyoz Birazda biz soralım
Gönderen: Uraltu üzerinde 21 Şubat 2010, 18:36:22
Bu sorularının tümünü eksiksiz tam ve doğru bir şekilde cevaplıyacak adam dünyada varsa öksüz Türklüğümü bırakıp  bir ermeni olayım hatta Kürt olayım.Ne fark eder hepsi aynı hepsi olayım.


Konu Başlığı: Ynt: Hep biz söylüyoz Birazda biz soralım
Gönderen: Uraltu üzerinde 21 Şubat 2010, 19:07:10
Şimdi bunların cevaplarını tafsilatıyla buraya döksem bu millet bunu kaldıramaz.Milletin tümüne zaten ulaşmaz Yağıda zaten bize aman vermez.Erken öten horozun başını kesmişler.Baş bizde kalsın.Pençemiz dişlerimiz kana bulanmadan evvel söylersek eğer bizden ahmağı yok demektir.Ne zamanki yukardan aşağı havai fişek yağar gök kızıl kesilir o zaman.O vakit gökten nida gelir eller pusata işte o vakit belkide çok kalmamıştır kim bilir.
O vakit insan balon gibi şişer yer sarsılır can gırtlağa dayanır beyin patlayacak gibi olur baş ağrısı anırtır acaiblik de hayret denizi köpürür dağların tepesi alev alır püskürür bütün heva ve hevesler kaçar kıça işte o vakit.Herkez düşer can derdine yokmu kurtaracak denir.Joni dayanır kapıya bin bir çeşit mahluk peydah olur mal olanlar acunun sonu geldi deyip topluca intihar eder işte o vakit.Ümmetçiyim geçinen seccadeden başını kaldırmayan ucuz canı bağışlansın diye Tanrısını satar işte o vakit.Hristiyan Meryeme duaya dalar Mesih de gelmedi hala tüh der ehli İslam vel cemaat mehdi bekler her sakallı yobazı alim sanar ya şundadır ya bundadır diyerek. Alevi Aliye söver Sünni Ümit keser budist budayı bekler o vakit.Milletler karışır birbirini ısırır açlıktan geberir fakir, zengin kan içer o vakit.
O vakit demir dağı yarılır sürü ay ışığında sancak açar kurt ava çıkar o vakit.İşte o vakit söylenecek bunlar.Konu Başlığı: Ynt: Hep biz söylüyoz Birazda biz soralım
Gönderen: Yürekli-kam üzerinde 21 Şubat 2010, 19:31:58
Tane tane işleyelim değilmi Uraltu bu soruları,hepsini birden cevap vermeye kalkarsak karışır,Çokta güzel bir konu başlığı olmuş,en azından benim için,hergün birkaçı ile uğraşacağım demektir,benim kafamdakı bu soruların cevaplarını bir çok kandaşım kaldıramaz buna eminim işte.


Konu Başlığı: Ynt: Hep biz söylüyoz Birazda biz soralım
Gönderen: Uraltu üzerinde 21 Şubat 2010, 20:15:27
Kam ortalığı karıştırmayalım seni bilmem ama ben cevap üzerine açık açık tek kelime yazmam ama bişeylerin içine gizlerim o ayrı.Ama sen yinede araştır zaten amaçda bunları cevaplamak değil düşünmekti.
Geç olmadan düşünmek düşündürtmek.Ulusu bişeylere hazırlamak.


Konu Başlığı: Ynt: Hep biz söylüyoz Birazda biz soralım
Gönderen: Bağatur-Şad üzerinde 28 Şubat 2010, 13:45:51
Kandaşım bütün soruları ben bir cümlede cevaplayayım.

Sömürgeci devletlerin dünya hegomonyasını sağlamak milli direnişi ve duyguları tahrip etmek

Hepimiz zaten aynı kökten geldik diyerek üstü kapalı olarak "bize tabii olun" demek istemek

Bizim soysuz olduğumuzu iddaa etmek.

Türk kimliğini aşağılamak yok saymak.....

Kandaşım açıklayıcı oldu mu?


Konu Başlığı: Ynt: Hep biz söylüyoz Birazda biz soralım
Gönderen: Boran üzerinde 28 Şubat 2010, 14:59:43
Ek olarak Atatürk'ün Türk islam savunucusu olduğuna dair yazıylada karşılaştığımıda söyleyeyim ki Türkçü kandaşlarımın öfkesi artsın. İsterseniz yazıyı paylaşırım. İt sürüsü kadar çok yağı , İt gibi üreyen yağılar oldukça ve tüm inançlarımız çarpıtılıp önümüze geldikçe  ve tekrar VE bunlar devlet eliyle yapılıyor ise ölücez mi kalıcaz mı ne olacaksa olsun.


Konu Başlığı: Ynt: Hep biz söylüyoz Birazda biz soralım
Gönderen: bayboraaytug üzerinde 28 Şubat 2010, 23:38:59
Sevgili kandaşım , bu ara amerikalı yazar Gene D. Matlock ; Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz eseri yeni sipariş edebildim ama alıntılar bütün inançlarımın cevabı gibi.İlk insanların Türklerle başlayıp daha sonra dünyaya dağıldığını ve ilk konuşulan dilin Türkçe olduğunu, bilimin, felsefe ve dinin yine Türklerden başladığını söylüyor. Şu an insanlığın içinde bulunduğu huzursuzluğun çözümünü ancak Orta Asya ve Türklerin getirebileceğini, daha iyi bir dünya için gerekli açılımları ancak onların yapabileceğini iddia ediyor ve şayet bu olmazsa dünyanın asla huzur bulamayacağını söylüyor.
  Yine aynı dönemde okumaya çalıştığım Kazım Mirşan ve Haluk Tarcan ın eserleri ve Estrüsklerin DNA çalışmaları türk olduklarını söylüyor.

  Genom çalışmalarının sonu aniden nasılda durdu..?
  Kurt yavrusu kurt olur, gün gelir aslına çeker...15000 yıl önce geldik Anadoluya malazgirt ilk gelişimiz değil , sadece son gelişimizdi...
   NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ( HEP BERABER:)))


Konu Başlığı: Ynt: Hep biz söylüyoz Birazda biz soralım
Gönderen: Bağatur-Şad üzerinde 28 Şubat 2010, 23:48:59
Anda işin içinde Amerikalı yazar varsa beni düşündürüyor.Bu yazdıklarına inanıyorum doğrudur da

Ama işin içinde bir iş mi var anlayamadığımız bilemiyorum..Niye böyle bir kitap yazmak istemiş

olabilir?


Konu Başlığı: Ynt: Hep biz söylüyoz Birazda biz soralım
Gönderen: bayboraaytug üzerinde 01 Mart 2010, 00:03:31
Kandaşım asıl amacı hırıstıyanlığın köklerini araştırmakmış, meksikada yaşadığı için kızılderililerle benzerlikler dikkatini çekmiş.  Tamamen okuyunca bende emin olacağım Kandaşım birde bunun gerçekliğine o kadar inanıyorumki , gerçek olanı tarafsız her kimse görebilir diye düşünüyorum . Sende eminim dikkat etmişsindir ama ben bir doktorum ve tıp sayfalarından , özel şifreli büyük dergilerden bile genom projesinin sonuçlarını ilerlemeleri bulamıyorum. Hint-Avrupa dilleri, ulusları modeli yerle bir oldu, kuzey avrupa ülkeleri bunu neredeyse benimsedi. Sanırım asıl devşirme hainler sildiği için göremiyoruz. Alıntılarda beni çok şaşırtan bir şeyde var ; yazar kitapta Türklere bir gönderme yapıyor. Nasıl oluyor da doğuştan filozof ve şair olan, Türk kültürünü dünyaya yayan Erke Han’ı bilmiyorlar. Türk dünyası görkemli zaferlerini ona borçludur.

  Utanarak söylüyorum Erke Han kimdir bilmiyorum. Bu büyük zengin tarihte bir sayfa aralamış olması bile beni çok mutlu ediyor.


Konu Başlığı: Ynt: Hep biz söylüyoz Birazda biz soralım
Gönderen: Bağatur-Şad üzerinde 01 Mart 2010, 00:09:39
Hint Avrupa dilleri projesi zaten başlı başına bir oyun onu bende takip ettim kendi köklerini aklınca bir yere dayandırmak istiyorlar işte