HATAY'DA OLUP BİTENLER!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 11 Temmuz 2020, 17:54:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: HATAY'DA OLUP BİTENLER!  (Okunma Sayısı 1057 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Algu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 62« : 16 Ağustos 2012, 13:47:49 »

Suriye'de yaşananların yankılarını en çok hisseden şehirlerden biri olan Antakya'dan bir annenin gazetemize gönderdiği mektup, şehirde günlük yaşamın nasıl alt üst olduğunu ve yaşanan gerilimi açıkça ortaya koyuyor. Güvenlik gerekçesiyle ismini yayınlayamadığımız kadının anlattıkları son 6 aydır şehrin çeşitli mahallelerine yerleştirilen "muhaliflerin" gerçeğini de gözler önüne seriyor.
Müslüman Kardeşler örgütü ve El Kaide mensuplarından oluşan kişilerin Antakya'da yaşadıkları mahalledeki evlere yerleştirildiğini, onlara tahsis edilen evlere sürekli eli silahlı adamların girip çıktığını, gece de evlere kolilerle ne olduğunu bilmedikleri eşyaların bizzat devletin resmi araçlarıyla taşındığını aktaran kadın, çocukları ve kendileri için endişelendiklerini anlatarak yetkililere dertlerini anlatmaya çalıştıklarında ise "bir şey yapamayız" cümlesiyle karşılaştıklarını ifade ediyor.
İşte mektuptan satır başları: "Geçtiğimiz günlerde Akevler Mahallesi öteden beridir eski Saadet Partili olan, şimdilerde ise AKP'li bir şahıs yeni yaptırdığı binayı bu katliamcılara tahsis etti. Bu mahallede olacaklardan aynı zamanda bu şahıs da sorumlu olacaktır. Daha dün bu evlerden birinde yaşayan birisi ev sahibi kirayı istediği gerekçesiyle ev sahibini tartaklamış ve başına silah dayamış. 'Tayyip bize her şeyi serbest bıraktı sen karışamazsın' demiş. Aynı şey mahalle bakkalları içinde geçerli, dilediklerinde alışverişi yapıp o an canları istemiyorsa parasını ödemeden çıkabiliyorlar. Birebir şahit olduğum başka bir olay ise şu: iki hafta önce küçük bir kamyonetten indirilen beyaz eşyalar, bilgisayarlar, vantilatörler, tıbbı malzemeler bizi oldukça şaşırttı. Ve asıl değinmeye çalıştığım nokta şurası ki, bu malzemeleri getiren ise bizzat devletin resmi araçları!
Bu gelişmeler karşısında Emniyet'i aradım. Dedim ki: 'Suriye'den gelen eli kolu kafası sargılı adamlar geziniyor sokakta. Çocuklar mahallede oynarken biz bunları istemiyoruz. Hangi gerekçeyle Suriye'de katliam yapanlar Antakya'ya getirip besleniyor? Geceleri çok yoğun bir hareketlilik var bu binada. Eli silahlı adamlar girip çıkıyor. Çeşitli modelde otomobil, kamyonet aynı evin önünde sürekli park halinde.' Polisin verdiği tepki tam şöyleydi: 'Yasal bir dernek orası yapacak bir şey yok'! Şu anda mahallemizin başında ve sonunda sürekli ekip araçları bekliyor. Dahası bu evlere aile adı altında kadınlı erkekli gruplar yerleştiriliyor. Gece olunca başlayan hareketlilikte eve koliler içinde bir şeyler taşınıyor.
Hatay’da bulunan Özgür Suriye Ordusu üyesi mültecilerin El Kaide bağlantısı ile ilgili haberler artarken, Hatay sokaklarında silahlı sığınmacıları gören halkın korkusu giderek artıyor. Hatay halkı, “eli kanlı El Kaide” militanı olarak tanımladığı bu sığınmacıların yalnızca kamplarda değil, “hücre evi”ni andıran 10-15 kişinin birlikte kaldığı evlerde kaldığını belirtiyor. “Suriye’de Emperyalist Müdahale’ye Hayır” platformu kurulmuş, Hatay halkı, “muhalefet” adı verilen bu grubun etnik ve mezhepsel çatışma başlatma peşinde olduğunu iddia etmişti. Öte yandan Cüneyt Özdemir’in, Radikal Gazetesi’nde yayımlanan köşe yazısında muhalefetin profilini tanımlarken bahsettiği radikal dinci ve Alevi karşıtı militan tipi de, Hatay halkının kaygılarını doğrular nitelikte. Zira Özdemir, muhabir Sebati Karakurt’un izlenimlerine dayandırdığı yazısında militanların bir kısmının “gördüğü ilk Alevinin gırtlağını kesecek” kadar radikal olduğunu anlattı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.242 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.