HASDAL'IN şanlı sakarya KARTALLARI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Ağustos 2020, 15:05:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: HASDAL'IN şanlı sakarya KARTALLARI  (Okunma Sayısı 1941 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 22 Şubat 2011, 21:20:25 »

Hasdal’ın Şanlı Sakarya Kartalları

1921 Sakarya Savaşının haçlı ordularına karşı verdiğimiz bir savaş olduğunu, 1863’de Balkanlarda başlayan yenilgi sürecinin Sakarya’da son bulduğunu neredeyse unutmuştuk. Kurmay Albay Mustafa Önsel, ifadeye giderken kameralara yaptığı açıklama sırasında bize Sakarya kahramanlarını hatırlattı, sağ olsun. Başlattığı 3 günlük açlık grevi bugün bitiyor. Kararından ötürü kutlarım, onur duydum.

Değerli komutanımızın kendini Sakarya’nın şanlı kartallarıyla özdeşleştirmesinden çok etkilendim. Bakışlarında kararlılık, sesinde kendinden eminlik vardı. “Karşımızda dedelerimizin Sakarya’da yendikleri var” dedi. İşte bu söz, onları hapse atanların kim olduğunu anlatmaya yeter.

Sakarya Zaferi, yağmacı İskender’e yenik düştüğümüz Gordion’un (MÖ.334) rövanşıdır.

Bunu biraz açmak isterim. İskender’in arkasında Selanik limanında yaşayan Yahudi bankerler vardı. İskender önce Çanakkale’ye girdi, Biga çayına zehir döktü, parasında ay-yıldız bulunan Başoğuzlu (Bazileus) ordusunun atlarını zehirleyerek 1.Büyük Bedri’nin babasını yendi, sonra Gordion’a ilerledi. Çanakkale-Sakarya hattının eski tarihini bilenler bunu anlayacaktır.

Sakarya cephesinde 22 gün 22 gece süren o çetin savaşta, dağılmış Osmanlı ordusundan kaçmayıp Ankara’ya gelip burada direniş cephesi kuran subaylar ve yedek subaylar vardı. Bir de Rizeli İpsiz Recep Emice’nin korkusuz çetesi...

Onları düşündüm. Şimdi Hasdal’da demir parmaklıkların ardındaki kafese konulmuş Sakarya’nın kartalları onlar… Düşmanlarımız kendilerince Sakarya’nın rövanşını alıyor.

Esir subayların eşleri tarihi bir sorumluluk alarak bir hareket başlattı. “Vardiya bizde” dediler, kanat açtılar eşlerinin ardından… Kara Fatmalar, Satı Analar, Nene Hatunlar, Fikriye Hanımlar Ankara’ya geliyorlardı. Ben de onlarla yürümeliydim.

Cumartesi günü yağmur altında Anıt Kabir’e yürüdük. Resmi sayı 24 bin, cihaza takılmadan geçenleri de sayarsak 30 bin üzerinde vardık. Sel olduk aktık Ata’nın huzuruna.

Kocasını sefere gönderirken, “Rüzgârınız açık, pruvanız net olsun!” diyerek limandan el sallayan denizci eşi bacılarımızla yürüdüm.

Yürürken düşündüm; denizler, denizcilerimiz oradayken bizimdir. Balıkçılar, derin sularda denizaltılarımız onlara bekçi olurken güvendedir.

Onlar, Ege’nin altında 24 saat nöbet tutarken, Yunan denizaltılarıyla burun buruna gelirken, biz geceleri korkusuzca uyuyorduk. Onlar, Amerikan gemilerini Karadeniz’e geçirtmezken biz özgürce hamsi tutabiliyorduk. Onlar, Akdeniz’in serin sularında seyrederken, Kıbrıs Türkleri, bir gece Yunan çetelerinin gelip kendilerini kesmeyeceği huzuruyla uyuyabiliyordu. Onlar, İsrail denizaltılarıyla burun buruna gelirken, biz rahat uyuyorduk.

Balyoz tertibiyle tutuklanan kuvvet komutanlarımız, kuzey ve güney denizlerimizin rüzgâr kanatlı süvarileri…

“Birilerinin korkulu rüyası” olan kahraman subaylarımız; Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç, Sahil Güvenlik Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğamiral Turgay Erdağ, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Mehmet Fatih Ilğar, Kocaeli Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Ahmet Türkmen, Harp Akademileri Kurmay Başkanı Tümgeneral Ahmet Yavuz, Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral M. Korkut Özarslan, Harp Akademileri Komutan Yardımcısı Korgeneral Yurdaer Olcan, 15. Kolordu (Adana) Komutanı Korgeneral Ayhan Taş, Harp Akademileri Kurmay Başkanı Tümgeneral Ahmet Yavuz, Gaziemir Ulaştırma Okul Komutanı Tümgeneral İhsan Balabanlı, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Kasım Erdem, Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bulut Ömer Mimiroğlu, Marmaris’teki Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Cem Aziz Çakmak, Yalova’daki Karamürselbey Eğitim Merkez Komutanı Tuğamiral Levent Erkek, Kastamonu Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın, bugün hapistedir!

Hopa’dan Bulgaristan sınırına kadar bütün Karadeniz sahilimizin bekçisi Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu bugün hapistedir!

İzmir Anfibi Deniz Üst Komutanlığı’nda görevli Deniz Piyade Kurmay Kıdemli Albay Mücahit Erakyol, İzmir Güney Deniz Saha Komutanlığı’nda görevli Deniz Kıdemli Albay Levent Gülmen, İzmir Güney Deniz Saha Komutanlığı’nda görevli Deniz Kurmay Yarbay Halil Özsaraç, İstanbul SAT Grup Komutanlığı’nda görev yapan Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe, Deniz Binbaşı Emre Onat ve Deniz Binbaşı Eren Günay ile emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş, Kafes tertibiyle bugün hapistedir.

Size diyorum Rizeli balıkçılar, Sinoplu balıkçılar, Giresun, Trabzon, Samsun, Zonguldak, Ereğli, Alaplı balıkçıları… Hopalı, Arhaveli, Akçaabatlı, Boyabatlı, Çarşambalı, Fatsalı, Perşembeli, Ordulu balıkçılar… Artık güvenliğiniz risk altındadır.

Size diyorum tüm Karadenizliler! Yediğiniz hamsi aşkına, tuttuğunuz palamut aşkına!

Sarıkamış taburuna giyecek getiren gemiyi Zonguldak’ta batıran İngiliz denizaltısını siz unuttunuz belki, hani o yüzden 90 binimiz donarak ölmüştü, ama Denizci subaylarımız unutmadı. Sakarya’da yendiğimiz Yunan askerlerini İzmir’e çıkartan Amerikan donanmasını siz unuttunuz belki, ama Kardak kahramanı Ege su altı komandolarımız unutmadı. Onlar, onun için Yunan denizaltılarını kıyılarımıza yanaştırmıyorlar, onun için Amerikan gemilerini Karadeniz’e geçirtmiyorlar, onun için Muavenet gemisinde Amerikan donanmasının hedefi oldular ve onun için bugün hapistedirler ve onun için halkımız onlara sahip çıkmasın diye darbe yapacakları yaftasıyla düzmece belgelerle tutuklandılar.

Son olarak, adı tarihten silinmiş Şanlı Sakarya Kartalı bir subayımızı analım:

Bandırma vapurunda Samsun’a çıkan ve Sakarya Zaferinin 2.komutanı ve Atatürk’ün dublörü ve Eskişehir sıhhiye birliklerini hazırlayan ve Büyük Taarruz öncesinde Eskişehir demiryolunun raylarını söküp Dumlupınar yönünde döşetip yaralıları Eskişehir’e taşıyan ve ayı oynatıcısı köylü kılığında Yunan karargâhlarına sızarak istihbarat toplayan ve harbin sonunda Tavas’ta esir takasının başında olan ve 1.Mecliste Eskişehir Milletvekili olan ve dahiyane taktik buluşlarıyla Askeri Okullarda anlatılan ve tüm bu özellikleriyle düşmanın gözünü en çok korkutan ve 1925’de gerici isyanlarla boğuşurken Atatürk’ün batı cephesinde kontrolünün zayıfladığı bir sırada bir tertiple apar topar mahkeme edilip İzmir’de öldürülen ve mezarı başında Atatürk’ün ünlü “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” nutkunu söylediği ve Sakarya Zaferini anlatan kitaplarda bile artık adı yazılmayan ve üstelik yazılı kaynaklarda gerçek unvanı yerine adına “ayıcı” eklenen ve Şanlı Sakarya Zaferini tarihe altın harflerle yazanlardan sadece bir örnek olan büyük Türk subayı Tabip Albay Mehmet Arif Finci… Aziz dedem, ulu dedem, yüce atam…

Bana Sakarya’nın şanlı kartallarını hatırlatan değerli komutanımız Kurmay Albay Mustafa Önsel’e ve bir tertiple esir alındıklarını düşündüğüm 163 subayımıza, aile ve yakınlarına, geçmiş olsun dileğiyle, sonsuz saygılarımla…Eğitimci Yazar Mahiye MORGÜL, 21 Şubat 2011
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2011, 22:23:19 »

Yazarin kalemine saglik, güzel yazmis.

Tutuklamalar ile, ilerde kurmayi düsündükleri Nizam-i Cedid ordusuna simdiden ön hazirlik yapiyorlar...
Gecenlerde tv kanalinin birisinde emekli Pasa söylüyordu, TSK´da ki generallerin neredeyse ücte birini tutukladilar diyordu...
Emekli askerlerden ise yüzlercesi tutuklandi diyor !  Bu, milletin gözünün icine baka Ordu´yu cökertmektir, bunun baska bir izahati yoktur.
Resmen terör estiriyorlar...Totaliter rejimlerle yönetilen ülkeler de olsun, ic darbeler, kargasalar yasayan ücüncü dünya ülkelerinde olsun bu kadar toplu tutuklamalar oldugunu sanmiyorum. Dünyanin hangi ülkesinde olursa olsun mevcut yönetime ve düzene karsi darbe planlayanlarin yada buna istirak edenlerin lider kadrosu tutuklanir ve yargilanir.
Halbu ki ülkemizde ki kürt-islam fasizmi, kendisine muhalefet eden kim varsa uydurdugu düzmece senaryo ile yallah iceri tikiyor.
AKP fasizminin uygulamalarini Hitler görmüs olsaydi eminim ki kiskanirdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.219 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.