Haberal ve Balbay'ın tahliye talebine red
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Mayıs 2020, 10:01:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Haberal ve Balbay'ın tahliye talebine red  (Okunma Sayısı 1751 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DAĞLICA KURDU
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 502« : 23 Haziran 2011, 16:20:04 »


Mahkeme Milletvekili seçilen Haberal ve Balbay'ın tahliye talebini reddetitİstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, ikinci "Ergenekon" davası kapsamında tutuklu olarak yargılandıkları sırada milletvekili seçilen Prof. Dr. Mehmet Haberal ile gazeteci-yazar Mustafa Balbay’ın tahliye taleplerinin reddine karar verdi.

Haberal ve Balbay'a ret kararı oy çokluğuyla alındı. Mahmekeme Başkan'ı karara muhalefet etti, karar ikiye bir oy çokluğu ile alındı.

Balbay'ın avukatı karara üst mahkemede itiraz edeceklerini söyledi.

Mahkeme Başkanı Şengün karara şerh koydu

Milletvekili seçilen ve halen haklarındaki davalardan tutuklu bulunan Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay tahliye talepleri oyçokluğuyla reddedildi. 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksa Şengün karara şerh koydu.

CHP'den milletvekili seçilen Ergenekon davası sanıkları Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ın tahliye taleplerine ilişkin karar açıklandı.

Egenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma savcıları Nihat Taşkın ve Mehmet Ali Pekgüzel, Haberal ve Balbay'ın tahliye talebilinin reddi yönünde görüş bildirmişti. Savcılığın görüşü üzerine Mahkeme Başkanı Köksel Şengün'ün şerhine karşın tahliyeler reddedildi.

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş da, ''Balyoz Planı'' davası kapsamında tutuklu yargılandığı sırada MHP'den İstanbul iletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan'ın tahliye isteminin reddini talep etti.

Öte yandan Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş'ın, emekli Alan'ın tahliye isteminin reddini, Anayasa'nın 14. maddesine atıf yapan 83. maddesi kapsamında talep ettiği öğrenildi.

Kırbaş, mahkemeye sunduğu mütalaasında gerekçe olarak, ''Seçimden önce veya sonra bir suç işlediği ileri sürülen bir milletvekili, Meclisin kararı olmadıkça tutulamaz, sorguya çekilemez, tutuklanamaz ve yargılanamaz. Ağır cezayı gerektiren suçüstü hali ve seçimden önce soruşturmasına başlanılmış olmak kaydıyla Anayasa'nın 14. maddesindeki durumlar bu hükmün dışındadır. Ancak bu halde yetkili makam, durumu hemen ve doğrudan doğruya Türkiye Büyük Millet Meclisine bildirmek zorundadır'' hükmünü içeren Anayasa'nın 83. maddesinin 2. fıkrasına yer verdi
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KURT   OTAĞI  ÇAKAL   GİREMEZ
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.413« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2011, 18:29:03 »

Yarin da Engin pasa ya red verirler bunlarin pesinde, kck tutuklarina onay verirlerse siz seyredin cümbüsü, vermezlerse hepsi toplam 9 vekil oluyor 541 vekilli meclis acilacak desem bdp liler meclise girmeyecegiz dediler, meclisi 511 vekile acarlar artik .
Açamazlarki meclisi. Milletvekili sayısında%5 oranında eksik olursa, yanılmıyorsam seçim tekrarlanıyordu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2011, 19:31:16 »

Tutuklu ve hükümlüyü ayırt etmeden, kısasa kısas gayesi ile atılan adımlar, hukuk ve adalet ile bağdaşmaktan uzaktır.
Haberal ve Balbay suçlu değildir. Hükümlü de değildir. Dolayısıyla tahliye taleplerinin reddedilmesi tamamıyla siyasi bir karardır.
Aynı kararın büyük ihtimalle MHP'nin vekili Engin Alan için de çıkacağını düşünüyorum. MHP, bugün CHP'nin koyduğu tavrı koymak zorundadır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2011, 19:46:46 »

enik yavrusu olan kck davasındakiler için olumlu çıkar,çünkü bu adelet sistemindeki terazinin ayarı bozulmuştur.Bir daha düzgün çalışırmı bunu da zaman gösterecektir.Herşeye hazırlıklı olmak gerekmektedir.
ttk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.262 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.