Gündeme Dair
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Temmuz 2020, 05:10:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gündeme Dair  (Okunma Sayısı 1104 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« : 18 Temmuz 2011, 14:13:56 »

Esenlikler diliyorum herkese,

Hepimizin bildiği gibi 13 şehitten sonra çıkan manzara, yapılan yorumlar bizleri epeyce tahrik etmekte. Bizde kendi görüşlerimizi paylaşalım bu başlıkta.

Aslında akp'nin iyi yanları da varmış bunu anladım. Mesela akp'den önce birkaç basın yayın organı dışındaki tüm medya Atatürkçü geçiniyordu. Cemaatçiler hariç diğer tüm yazarlar, akademisyenler, hukukçular çok koyu Atatürkçü geçiniyorlardı. Bugün ise o sıkı Atatürkçü geçinen medya ya da gazetecilerden hiç eser yok. Hatta bunlar direk Atatürkü eleştirmeseler bile Atamızın getirdiği birçok şeyi eleştiren yazılar, düşünceler saçıyorlar. Demek ki neymiş; akp sayesinde kim gerçekten Atatürkçüymüş hepimiz öğrenmiş olduk. Hepsinin ne kadar dönek olduğunu görmüş olduk.

Diğer bir tespitim de MHP hakkında. Seçim sonra tv programlarına ve köşe yazarlarının yazılarına bakıyorum da hepsi yeni anayasa konusunda akp, CHP ve bdp mutlaka anlaşmalıdır diyor. MHP yi hiç ağzına alan yok hatta MHP gibi bir parti yokmuş gibi konuşuyorlar. İkincisi, seçimden önce birçok yazar aydın vs oy vereceği partiyi söylemese de belli et ama MHP'yi kasteden hiç göremedim. Ülkenin zengin ve sermaye sahiplerinden de MHP'ye yönelik bir övgü falan görmedim hiç

Şimdi MHP'yi mi övüyorsun? diye geçebilir aklınızda ama asla övmüyorum. MHP bu ülkede sözü geçenler tarafından hiç muhatap bile alınmıyor ve MHP onların gözünde sürekli ırkçı, faşist, milliyetçi olarak gösteriliyor. MHP buna rağmen sanki hala onların gözüne girebilmek için ırkçılığa milliyetçiliğe aykırı hal ve hareketler yapıyor ama kimse MHp'nin bu yönüne bakmıyor ve umursamıyor. Yani MHP de kendisinin bu kesimin gözünde sahip olduğu konumun farkında değilmiş gibi hareket etmesine hala anlam veremiyorum. Eminim ki MHP kendisini dışlayan kesimin MHP'ye isnat ettiği söylemleri kabul etse hem kendisini sevmeyenler tarafından daha ciddiye alınacak hem de hakiki Türk milliyetçiliği siyasette kendisine yer bulmuş olacak. İşin garipliğine bakın yahu. dinciler, solcular falan MHP milliyetçidir diye eleştiriyorlar sevmiyorlar, biz gerçek milliyetçiler de MHP milliyetçi değildir diye sevmiyoruz. MHP de hala bunun farkında değil. Sanki arafta kalmış gibi siyaset yapıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.264 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.03s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.