GENELKURMAY DAN CEVAP : OHAL'İ düşünmüyoruz
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Eylül 2020, 02:01:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: GENELKURMAY DAN CEVAP : OHAL'İ düşünmüyoruz  (Okunma Sayısı 1673 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOZKURT KEMAL
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 300


Yaşadıkça Türkçüyüz Hedef Turan.....


« : 21 Haziran 2010, 15:24:49 »

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ Çanakkale'de düzenlene 'İpekyolu Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Toplantısı'açılış konuşmasında önemli mesajlar verdi. Başbuğ, "1915'te Türk tarihinin şahit olduğu kahramanlık destanlarından bir tanesi de bir gün önce Gediktepe Sınır Karakolu'nda yazılmıştır" dedi. Başbuğ saldırıda istihbarat zaafiyeti olduğuna ilişkin söylemlere katılmadığını da belirtti ve "Olağanüstü halin söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Heronları K. Irak'ta kendi personelimizle 10 gündür kullanıyoruz" diye konuştu.
 
Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ Çanakkale'de düzenlenen 'İpekyolu Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Toplantısı'açılış konuşmasında önemli mesajlar verdi. Orgeneral İlker Başbuğ, "1915'te Türk tarihinin şahit olduğu kahramanlık destanlarından bir tanesi de bir gün önce Gediktepe Sınır Karakolu'nda yazılmıştır" dedi.

Orgeneral Başbuğ, Çanakkale'de düzenlenen İpek Yolu-2010 General/Amiral Semineri'nin açılışında yaptığı konuşmada, yeni stratejik konseptin geliştirilmesi ve müzakeresi aşamasında ve uzmanlar grubunun raporlarını sunmasının hemen arkasından icra edilen seminerin, ortaklık ilişkilerinin geleceği konusunda yeni stratejik konsepte katkıda bulunmasını ümit ettiğini söyledi.

Toplantıyı Çanakkale'de yapma nedenleriyle ilgili olarak Orgeneral Başbuğ, şunları kaydetti:

"Buranın sahip olduğu stratejik coğrafyası değil sadece. Aynı zamanda buranın milattan önce 5 bine giden tarihi ve buna bağlı olan arkeolojik eserleri, özellikle dünya savaş tarihinde ayrı bir yeri olan ve aynı zamanda Türk tarihinin dönüm noktası olan Çanakkale Savaşı ve Türk askerinin kahramanlığı bir destana dönüşmüştür.

 

1915'te Türk tarihinin şahit olduğu kahramanlık destanlarından bir tanesi de bir gün önce Gediktepe Sınır Karakolu'nda yazılmıştır. Çanakkale Savaşı'ndaki kahramanlık kadar büyük bir kahramanlığın Gediktepe sınır karakolunda önceki gün yazıldığına bu bölgeye yaptığım ziyarette bizzat şahit oldum."

Atatürk'ün Türk askerinin evrensel değerlerle örülü kahramanlığı yanında, Çanakkale'de ölen tüm askerlere atfettiği, dünya barışına temel teşkil edebilecek anlamlı seslenişini katılımcılarla paylaşan Orgeneral Başbuğ, şöyle devam etti:

"Atatürk'ün kendi sözleriyle size kendisinin o gün söylediklerini aktaracağım. 'Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar, burada dost bir vatanın bağrında bulunuyorsunuz. Huzur ve barış içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçiklerle yan yana koyun koyunasınız. Bizler için Mehmetçiklerle yanlarında yatan Coni'ler arasında hiçbir fark yoktur. Uzak diyarlardan evlatlarını bu savaşa gönderen analar, gözyaşlarınızı dindiriniz evlatlarınız bizim bağrımızdadır artık. Huzur içindedir ve huzur içinde rahat rahat uyuyacaklardır. Onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra bizim evlatlarımız olmuşlardır."

Orgenaral Başbuğ, Çarşamba günü şehitliğe bir ziyaret gerçekleştirileceğini belirterek, "Sanırım, pek çoğunuz da bu geziye katılırsınız" dedi.

 

"KARARLILIĞIMIZ TAMDIR"

Başbuğ, terörizmin temel bir tehdit olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Teröre karşı savaşın dünya çapında işbirliği gerektirdiğini dile getiren Orgeneral Başbuğ, şunları kaydetti:

"Türkiye yaklaşık 25 yıldır terör örgütü PKK'ya karşı mücadele etmektedir. Bizim terörle mücadeledeki temel hedefimiz teröristlerin ve destekçilerinin başarı umutlarını yok etmektir. Teröristler, terör ve şiddet yoluyla bir şey elde edemeyeceklerini anlamak zorundadır.
 
 
Terörle mücadelenin, güvenlik, ekonomik, sosyo kültürel, propaganda ve uluslararası ilişkiler alanlarında devlet tarafından organize edilen koordineli faaliyetlerin bir birleşimi olduğuna inanıyoruz. Terörist örgüt, silahlı terör örgütü elemanlarını barındırmaya devam ettikçe sadece ekonomi ve sosyo kültürel alanlarda gerekli önlemleri alarak terörün biteceğini düşünmek bir hata olacaktır. Bu nedenle tam anlamıyla yok oluncaya kadar terör örgütüyle savaşma azim ve kararlılığımız tamdır. Bu mücadele uzun vadeli bir gayrettir ve sabır ister."
'OHAL GÜNDEMDE DEĞİL'

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbuğ, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'OHAL ilan edilsin' teklifine "Gündemimizde yok" diye yanıt verdi. Başbuğ özetle şunları söyledi: Bizim Silahlı Kuvvetler olarak terörle mücadelede görevimiz bellidir. Terörist nerdeyse arayıp bulup etkisiz hale getirmektir.Erinden komutanlarına kadar...

Sayın Başbakanla görüşme şansımız oldu. Oradaki personelimiz görevine yüzde yüz bağlı. Moralleri çok üstün noktada. Bir er vardı, siz de okumuşsunuzdur gazetelerde, yaralanmış 28 gün sonra terhis olacak, konuştuk kendisiyle, "Sen ne diyorsun diye" sordum, herhalde siz de cevabını okumuşsunuzdur.

Terörle mücadele zordur. Acıdır. Ama sabırlı olmamız lazım. Sabırla kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz.Gündemimizde bölgede Olağanüstü Hal ilan edilmesi yok. Şehitlerimizin acısını anne, baba, kardeş ve eşten sonra en fazla yaşayan biziz. Şemdinli'deki saldırıda en fazla 100 terörist vardı.

 

HERONLARI KULLANIYORUZ

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "Son 10 gündür bizim Heron sistemlerini, Türkçe biz onlara gözcü sistemi diyoruz, İsrail'den satın aldığımız gözcü sitemlerini, biz de Irak'ın kuzeyinde kullanmaya başladık" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, bir soru üzerine "Son 10 gündür bizim Heron sistemlerini, Türkçe biz onlara gözcü sistemi diyoruz, İsrail'den satın aldığımız gözcü sitemlerini, biz de Irak'ın Kuzeyinde kullanmaya başladık. Irak'ın kuzeyinde belirli bir mesafede Amerikalılarla koordine etmek suretiyle yaklaşık 10 gündür bizim gözcü sistemini kullanıyoruz. Bunu kendi personelimiz kullanıyor" dedi.

 

İSTİHBARAT ZAFİYETİ YOK

Bir gazetecinini Hakkari'deki saldırıda istihbarat zaafı olup olmadığına yönelik sorusu üzerine Orgeneral Başbuğ, Türkiye-Irak sınırının dünyanın en zor coğrafyaları arasında yer aldığını belirtti. Orgeneral Başbuğ, "Hakkari'deki saldırıda istihbarat zaafiyeti olduğuna ilişkin söylemlere katılmıyorum" dedi.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
 
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Onural
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 106« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2010, 16:01:24 »

  Çanakkaledeki destan, tam donanımlı dunya ordularının karşısında, ayağında çarıkla fakirleşmiş  techizat fakiri  yiğit mehmetcik vardı.
   Şimdi heronlarımızla,tankımızla topumuzla, dunyanın 3. büyük ordusu olarak ezip geçmemiz gereken dağlarda ayağında lastik spor ayakkabıyla gezen,uyuşturucu parasıyla  yemlenmiş hain kürt pislikleri var
    Bu işte bir yalnışlık var.Kes önce uyuşturucu akarını.Kes para kaynağını.Alamasın roketatarını , keleşini, mermisini.Kes lojistik desteğini. Bu kadarmı kafasızsın,bu kadarmı beyinsizsin.Aklın almıormu nerden gelior bu techizat.
    Bu işte siyasi satış var; Rant var lanet olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2010, 16:17:19 »

Kandaşım aynı uyuşturucu ile beslenenler de var yurdumda. Sen o damarları kessen bile bu gün sokaklarda mafyacılık oynayanların %50 si PKK destekli. Hadi diyelim bu yoluda kapadın, geriye ülkemizi bölmeye çalışan hainler var karşılıksız yardım yaparlar. Bu iş sandığın kadar kolay değil. 80 dönemindeki dev-sol u bitirmiyosun Dünyanın desteklediği bir köpek sürüsüyle uğraşıyosun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
KARABUDUNLU
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 22


« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2010, 16:27:21 »

Askeri terminolojide düzenli ordu ile gerilla savaşı yapan gruplar arasında 1'e 7 kuralı vardır. Yani Düzenli ordu 7 kişi verip 1 kişi almışsa bu başarı kabul edilir.TSK'nın şan ve şerefine bakın ki TSK'da bu rakam tam tersidir. Yani 1 askerimiz şehit olurken karşılığında 7 kelle almaktayız,sonuç olarak TSK bu dünyanın en güçlü ve en kahpe terör örgütüne karşı mücadelesinde başarılıdr.Başarısızlık siyasette ve malesef kürt piçlerinin gösterdiği cesareti ve feragati Türk Milleti'nin hali hazırda gösterememesi hala kardeşlik nutuklarına kanması noktasındadır.Bu millet topyekün kürtü kardeş olarak görmeyi bıraktığı gün bu iş biter....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DAHİLİ YOK KİMSECİĞİN HEP KABAHAT KENDİMDE,DELİLİK YARADANIMDAN BANA BİR ŞAN MI DESEM.....
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.237 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.