FRANSADA ERMENİ YASA TASARISI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Şubat 2020, 05:16:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 6
  Yazdır  
Gönderen Konu: FRANSADA ERMENİ YASA TASARISI  (Okunma Sayısı 17204 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Delikurt27
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 651


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« : 21 Aralık 2011, 16:22:28 »

Times gazetesi, "Türkiye, Ermeni soykırımı yasasıyla ilgili yaşanan anlaşmazlıkla, kan davası başlatma tehdidinde bulunuyor" başlıklı haberinde, "Türkiye ve Fransa, şimdi birbirlerini 20. yüzyılın en korkunç katliamlarının arkasında olmakla suçluyor" ifadesine yer verdi.

Haberde, katliam suçlamalarını reddeden Türkiye'nin, buna karşılık Fransa'nın Ruanda'daki 1994 soykırımında oynadığı rolü ve Cezayir'deki sömürgeci geçmişini gündeme getirdiği kaydedildi.

Ankara'nın Paris'teki Büyükelçisini çekme ve Fransız mallarını boykot etme tehdidinde bulunduğunu da bildiren gazete, Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe'nin Türk milletvekillerinden oluşan bir heyetle bir araya geleceğini aktardı.

Gazete, Fransa'daki Ermeni Örgütleri Ulusal Eşgüdüm Konseyi Başkanı Alexis Govciyan'ın, "Bu, Ermeni toplumu açısından büyük önem taşıyor. Soykırımı inkar ederseniz, bu, olayın kurbanlarının anısına karşı işlenmiş bir suç. İki kere öldürülmüş gibi oluyorlar. Ayrıca, hayatta kalanların da onuruna yönelik bir saldırı" sözlerine yer verdi.

Fransa'nın 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını kabul eden 20 ülkeden biri olduğunu hatırlatan Times, gündemdeki yasa teklifiyle Ermeni soykırımının inkar edilmesi halinde 1 yıla kadar hapis ve 45 bin Avro para cezasının öngörüldüğünü belirtti.

Guardian gazetesi de konuya ilişkin yer verdiği haberde, "Türkiye, Fransa'yı Osmanlıların Ermenileri öldürmeleri konusundaki tavrıyla ilgili tehdit ediyor" başlığını attı.

Konunun, "Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkmasıyla zaten gergin olan Türkiye-Fransa ilişkilerine daha da zarar verebileceği" kaydedildi.

Gazete, yasa teklifinin kabul edilmesinin iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere zarar verebileceğine de dikkati çekti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Delikurt27
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 651


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2011, 16:27:53 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
fransanın cezayir soykırımı/genocide by france in Algeria


FRANSA DÖNDE ÖNCE KENDİ KIÇINA BAK!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Bayrağın Kanı
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 65


« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2011, 16:33:59 »

TBMM meclisi denilen yer gercekten Türk'ün meclisi olsa idi buna karsi Cezayir soykirimini tanirdi.
Iktidar gercekten Türk'ün iktidari olsaydi Fransiz büyükelcisinin eline pasaportunu verir ülke sinirlari disina cikartirdi, fakat bunlar sadece bir hayal olarak kalacak cünkü Fransa ile bozusmak büyük sermaye patronlarinin isine gelmez.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Delikurt27
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 651


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2011, 16:41:00 »

Cezayirli yöneticiler, “Fransa, Cezayir'de soykırım yaptı, özür dilesin.” dedikçe; Fransızlar, “Bu işi tarihçilere bırakalım.” yanıtını vermektedir. Aynı Fransa, “Ermeni iddialarını tarihçiler araştırsın.”biçimindeki öneriye karşı çıkarak, sözde Ermeni soykırımını tanıyan yasaları hiç yüzü kızarmadan ulusal meclisinden geçirebilmektedir

Fransa, Fil Dişi Sahili, Gabon, Kamerun, Gana, Gine, Benin, Rwanda, Vietnam, Laos ve Kamboçya gibi bir bölümü halen Fransız toprağı olan ülkelerde yaptığı katliamların yanı sıra, Birinci Dünya Savaşı sırasında işgal ettiği Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Adana'da işlediği suçlardan dolayı da tarihiyle yüzleşmekten kaçmaktadır. Fransa'da resmi tarih, Fransız ordusunun Anadolu'da yaptığı katliamları yok sayar, ders kitaplarında bu konuya yer verilmez. Gaziantep’de ölen 6 binden fazla insan şehir dışından rastgele atılan toplarla şehit olmuştur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Delikurt27
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 651


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2011, 16:45:44 »

 Cezayir 1962 yılında bağımsızlıgına kavuştugunda 9 milyon insanın %16,5 e denk gelen 1,5 milyon insanını kaybetmiştir. O güne dek bir ulusun gördüğü en yüksek oranlı insan kaybıydı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2011, 16:50:21 »

Bu haberlere, ve bu haberlere tepki gösteriyor gibi yapan hükümet eden zevatlara gülüyorum. Dha geçen yıl, Ermenilerin kucağına oturmak için Özkardeşi Azerbaycan'ı satan, Türkler, bilmem kaçmilyon Ermeni ve Kürdü katletti diyerek nobel alan Orhan Pamuk adlı haini Atatürk'ün köşkünde ağırlayıp iltifatlar yağdıran, Yıllardır Mehmetçiklerimizi şahit edenleri Haburda advul zurnayla karşılayan, Türklüğü çıkaracakları anayasa ile tamamen ortadan kaldırmayı amaçlayan bu zihniyetin bu konuda yapacağı her adım sadece Türk'ün gazını almaya yöneliktir. İçten içe el ovuşturarak güldüklerini artık bu saf milletin görmesi gerekiyor. Hiç umudum yok ama dileğim bu yönde. Birde iki gündür yaygara koparan medya artık iyice gülünç duruma düştü. Neymiş Abdullah Gül'ün telefonlarına çıkmıyormuş Sarkozy. Kaçıyormuş, Abdullah Gülden tırsıyormuş. Neremle gülsem bilemedim. Açıkca Sarkozy bizi iplemiyor diyememenin acısı bu olsa gerek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bayrağın Kanı
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 65


« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2011, 18:23:52 »

 Fransa nin katliamlari

İlk olarak Saint Barthelemy Katliamı, 'Aziz Barthelemy Günü'ne denk düşen 24 Ağustos 1572 tarihinde Fransa'da Katolikler tarafından Huguenot denilen Protestanlara karşı gerçekleştirilen katliam.

Bu katliam Fransa ve İspanya'nın Flanderes bölgesini denetim altına almak istemesi nedeniyle ve Katolik ile Protestan asilzadeleri arasındaki iktidar çekişmesinden dolayı meydana gelen olaylardan biridir.

Fransa Kralı IX. Charles'ın İspanya'ya yakınlığı ile bilinen annesi Catherine de Medicis'in I. Henry, Duke Guise'i kullararak kralın Protestan yardımcısı Amiral Gaspard de Coligny'ye düzenlediği suikastir. Olaydan yaralı kurtulan ve evinde ağır yaralı yatmakta olan Coligny'i öldürmek için ikinci bir saldırı düzenleyen katolik asilzadeler bunu başarmışlar ancak bu kez önü alınamayan bir katliama sebep olmuşlardır.

24 Ağustos 1572 sabaha karşı beyaz haçlı giysileri giymiş Katolikler evlerinde uyumakta olan Protestanlara saldırdılar. Önce Pariste başlayan katliam daha sonra bütün ülke geneline yayıldı. İki gün süren katliam sonucunda resmi olmasa da onbinlerce Protestanın öldürüldüğü tahmin edilmektedir.

26 Ağustos 1572'den sonra sağ kalan Fransız asıllı Protestan soyluların tamamı dinlerini terkederek Katolikliği kabul etmiş, halk tabakası ise İsviçre ve Almanya'ya sığınmıştı...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eylül Katliamı, Fransa'da yapılmış yerel halk hareketi.

Fransa Kralı XVI. Louis görevlerinden mahrum bırakıldıktan ve ailesi tutuklandıktan sonra Fransız halkının büyük bir kısmı, kraliyet yandaşlarının ayaklanacaklarına inanmıştı. Radikaller bu gibi komplocuların öldürülmesini istemişlerdi. 2 Eylül 1792'de Parislilerden oluşan silahlı bir grup hapishaneden diğer bir hapishaneye nakil taşıyan konvoya saldırmış ve mahkumları öldürmüştü. Bunun üzerine Paris, Lyon, Versailles, Orleans gibi yerlerde kalabalık kitleler hapishaneleri bastılar ve mahkumları imha ettiler.

Bu katliamda yaklaşık 1200 mahkûm öldürülmüştü.[1]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ortadoğu"nun tarihini araştırırken özellikle Fransızca kitaplarda Fransızların Suriye"nin Halep kenti yakınlarındaki Maara adlı bölgede insan eti yiyecek kadar vahşi katliamlar yaptığına dair metinlere rastladığını anlatan Aykan, şu bilgileri aktardı:

“Yabancı kitapları çeşitli araştırmalarım için çevirttiğimde, çok ilginç ve insanın tüylerini diken diken eden satırlara rastladım. Bu kaynaklarda yazdığından anlaşıldığına göre, Fransa Kralı I. Philippe"nin torunu olan Bohemond komutasındaki 600 bin Fransız"dan oluşan Haçlı ordusu, 1096"da Maara"ya geldi. O sırada Suriye Selçukluları"nın idaresindeki Maara"nın nüfusu 250 bindi. Nüfusun 160 bini Müslüman Türk ve Araplardan, diğerleri ise Yahudiler ve Hıristiyan Araplardan oluşuyordu. Haçlılar 2 yıl kadar bölge halkına büyük bir katliamda bulunmadılar. Ancak 1098"de yiyecek sıkıntısı çekince tam anlamıyla vahşileştiler. 1098 ve 1099 yılları boyunca toplam 200 bin Müslüman Türk ve Arap"ı öldürüp, etlerini pişirerek yediler. Bu yaşananlar, Fransız Bilimsel Araştırma Merkezi"nin arşivlerindeki kayıtlarda geçiyor. Belgelerde, Fransızların o dönemde sadece Maara"da değil, Antakya"da da küçük de olsa benzer katliamları yaptığı yazıyor. Ayrıca yine aynı merkezde saklanan bazı minyatür, resim ve heykellerde, Maara katliamları tasvir ediliyor. Merkezde bu belgeler olduğu gibi korunurken, Fransa"da öğrencilere bu bilgiler aktarılmıyor. Öte yandan Türkler Ermenileri katletmekle suçlanıyor.”

KAZANLARDA KAYNATIYORLARDI

Güven Aykan"ın bazı kaynaklarda rastladığı ifadelere göre batılı araştırmacı ve bilim adamları, Fransız haçlılarının Maara ve Antakya"da yaptığı katliamları şöyle anlatıyor:

- Maara"da bizimkiler Türk yetişkinleri kazanlarda kaynatıyorlar, çocukları şişe geçiriyorlar ve ızgara yaparak yiyorlardı. (Raoul de Caen-Fransız kronikçi (günlük tutucu))

- Katliam korkunçtu. Öldürülenlerin kanları sokaklarda akıyor, atıyla gezenlerin üzerine sıçrıyordu. Akşam karanlığında Fransızlar, sevinçten haykırarak kiliseye geldiler ve kana bulanmış ellerini ayin için uzattılar. (G.E. Perry - The Middle East. Fourteen Islamic Centuries Englewood Cliffs)

- Böyle bir katliamı ve yamyamlığı o güne kadar hiç kimse ne duymuş, ne de görmüştü. Ölüler piramitler şeklinde yığınlar haline getirilerek yakıldı. Sayılarının ne olduğunu Tanrı bilir. (Haçlı seferlerine katılmış bir şövalyenin hatıralarından alıntı) (T.G. Djuvara - Türkiye"yi Parçalamak İçin 100 Plan)

- Şövalye ve askerlerimiz öldürdükleri insanların midelerini deşip, bağırsaklarının içlerini boşalttılar ve sağken yuttukları altınları aldılar. Bütün evlere giren askerlerimiz, bir kişinin bile sağ kalmasına izin vermediler. Hatta bebeklerin ve yalvaran kadınların bile. (Ortadoğu tarihçisi Fulcherius Carnotensis"ten alındı) (T.G. Djuvara - Türkiye"yi Parçalamak İçin 100 Plan)

- Askerlerimiz Maara"da dinsizlerin (Müslümanlar) yetişkinlerini yemek kazanlarında kaynar suda haşladılar, çocukları şişlere geçirerek öldürdüler ve sonra da ızgarada pişirip yediler. (Fransız tarihçi Rudolf of Caen"den alıntı) (Amin Maalouf - The Crusades Through Arab Eyes)

- Antakya"da Bohemond (Haçlı ordusu komutanı), bir kaç Türk esirini boğazlattı, herkesin gözü önünde kızarttı. Sonra seyredenlere seslenerek, iştahını tatmin etmek için geldiğini söyledi. (Ch. Mills - Histoire des Croisades)

- Antakya önlerinde açlıktan şikayet eden haçlılara, Hıristiyan din adamı Pierre I"Ermit şu tavsiyede bulunur: "Açlığınızın sebebi korkaklığınızdır. Türk cesetlerini toplayın. Tuzlayarak pişirilirse daha lezzetli olur." Bunun üzerine Fransızlar onun dediğini yaptılar. (Funck Brentano - Les Croisades)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fransa,Yeni Kaledonya, Madagaskar, Haiti, Martinigue, Guadaloup, Fransız Guyan'ı, Komor, Senegal, Mali, Fil Dişi Sahili, Gabon, Kamerun, Gana, Gine, Benin, Ruanda gibi bir bölümü halen Fransız toprağı olan ülkelerde yaptığı katliamların yanı sıra, Birinci Dünya Savaşı sırasında işgal ettiği Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Adana'da,tek suçları,topraklarını işgalcilerden korumak olan halka karşı yaptıkları yargısız infazlardan dolayı da tarihiyle yüzleşmekten kaçmaktadır. Fransa'da resmi tarih, Fransız ordusunun Anadolu'da yaptığı katliamları yok sayar, ders kitaplarında bu konuya yer verilmez.
  Ellerindeki kan tarih boyunca hiç kurumayan.İşgal ettikleri topraklarda hakimiyeti kurmanın tek yolu olarak bildikleri tek şey katliam olan bir ulus.   

alintidir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.018


IRKÇI


« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2011, 18:50:17 »

Franda ile aramiz Kanuni devri haric tarihten buyana hic iyi olmamis. Kanuni devrinde bize muhtac hale geldikleri icin Osmanli bunu iyi degerlendirerek Fransa'ya "kapitülasyonlar" uygulamis.

Haclilarin saldirilarindan buyana Fransizlar, Avrupalinin Türklere karsi saldirisinda hep at basi olmustur. Birinci dünya savasinda gerek cephelerde olsun gerekse masa basinda olsun Türklere karsi yaptiklari serefsizliklerini yazmaya bile gerek yoktur.
Dedeleri Osmanli zamaninda Selanik'ten kovulan Sarkozy denilen yahudi picin, Türklere karsi her ortamda kinini kusmasi daha cok bu olayla ilintili olan kuyruk acisindan ileri gelse gerek diyorum...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk Çerisi
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 796


« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2011, 21:36:56 »

Fransa bozulan ekonomisi yüzünden kendisine ortadoğu ve kuzey afrika'da yeni para muslukları ararken karşısında kendisine rakip olarak hükümet aracılığıyla amerika'nın piyonluğuna soyunan Türkiye'yi buldu. Tüm Çervresine mavi boncuk dağıtan, insan hakları ve demokrasiden bahseden Türkiye aynı zamanda amerika ve israil gibi ülkelerin de ortadoğu konusunda desteğini aldığı için güçlüdür. Bu ülkeye vurulacak en büyük darbe elbette ki soykırım damgası vurmak olacaktır. Bu sayede Türkiye uluslararası arenada zor durumda kalmış olacak ve fransa'nın istediği kıvama gelecektir. Yani herşey ekonomi içindir.

Ayrıca hükümet hiç boşuna erkeklik gösterisi yapmasın. Fransa'ya ticari yönden ambargo uygulayamaz. Çünkü bu ülke gümrük birliği denen lanet bir anlaşma ile bağlandı. Bunun yanı sıra daha başka ekonomik anlaşmalarımız da mevcuttur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
nihat.eliyev
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 2


« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2011, 02:01:11 »

Turklerin en zayif tarafi cabuk affetmeleridir

YN: Türk isminin ilk harfi olan T her zaman büyük yazılır. Cümlenin ilk harfi de büyük yazılır. Bu kurallara tüm üyeler uymak zorundadır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 6
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.122 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.