Filistin hakkında diyeceklerimiz.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Temmuz 2020, 20:52:41


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 2 3 [4]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Filistin hakkında diyeceklerimiz.  (Okunma Sayısı 9263 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kara_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 191« Yanıtla #30 : 09 Ağustos 2014, 02:23:44 »

Tarihin arka odasında Abdülhamit Theodor Herzl olayı konuşuluyordu siyonistlerin başının toprak alma amacıyla yaptığı bu görüşmeyi ayarlayan paşa arabın biriymiş. Pis nankör çöl çingeneleri başlarına ne geliyorsa hak ediyor !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #31 : 09 Ağustos 2014, 13:12:57 »

Tarihin arka odasında Abdülhamit Theodor Herzl olayı konuşuluyordu siyonistlerin başının toprak alma amacıyla yaptığı bu görüşmeyi ayarlayan paşa arabın biriymiş. Pis nankör çöl çingeneleri başlarına ne geliyorsa hak ediyor !

Programı ben de izledim. Görüşmeyle ilgili bir konu geçti. Konu kendisine yollanan bir iletiyi okumasıyla başladı. Sayın Bardakçı neye dayanıp  'Abdulhamit' e filistin topraklarını bize verin diye bir şey yaşanmamıştır' dedi orasını bilmiyorum. Diplomasi hiyerarşisinden bahsetti ve toprak isteme olayı yoktur dedi. Bence öyle değil. Tarih sadece bilgi değil, yorumdur da. Ben de kendimce bir şeyleri yorumlayayım.

Bir şeyin sebebini öğrenmek istiyorsak onun kökenine inmek zorundayız. Ben de Bardakçı gibi yapmayıp yani kestirip atmayıp, gelen yorumlara karşı yorumcuları aşağılamayıp kökenine ineyim. Biz Filistin' i ne zaman kaybettik, bu kaybediş ne zaman başladı?

Birincisi, tarihin en önemli olaylarından biri olmasnına rağmen, çağ açıp kapama gibi bir ödül verilmeyen İngiltere-Fransa arasındaki 7 yıl savaşları. Bu savaş neden önemlidir?

1- Bu savaş, sadece iki devlet arasındaki sıradan bir savaş olmayıp, aslında İngiltere ve Fransa' nın kaybettiği, ikisinin de köşeye sıkıştığı ve borç batağına girdiği bir savaştır. Bu savaşla, İngiltere, Bank Of The England' ı yahudilere kaybetmiştir. Bu savaşla İngiltere kaybetmiştir ki sonuçlarını bugün dahi görebiliriz. İngiltere devlet başkanı ve üç büyük partisinin başında yahudi olmasından savaşın kazananının, savaş sonrası zenginlerinin olduğunu anlayabiliriz.

2- İngiltere bu savaşla, Amerika topraklarını kaybetmiştir ve abd' nin kurulmasının ardındaki esas olaydır. Çünkü, birleşen devletlerin efendisine isyanı ve birleşenden birleşik devletler olması bu savaşa dayanır. Bu savaş sonrası, borç batağına batan İngiltere abd' ye nüfuz edememiştir.

Sterlin' i ve doları basan yahudiler sonrasında, yani dünya savaşında da Alman merkez bankasını satın almıştır. Aynı şekilde, Osmanlı bankasının yahudilerce alınması gibi.

Kısaca da, yahudilerin nasıl bu kadar zengin olduğuna değineyim, sonra konuyu hemen bağlayacağım. Yahudiler, filistin topraklarındayken bir devlete sahiptiler. Jada devleti onlarındı. Bu devletin en önemli özelliği de özel mülk sisteminin ilk uygulandığı devlet olması ve bireysel zenginleşmeleridir. Bugün dünyanın en zengin 100 kişisinin 51' i yahudidir. Zenginlikleri, tarihlerindeki sosyal tercihleriyle ilgili bir konudur. Daha önce de defalarca otağda yazdığım bir şeydi bu zaten.


Şimdi konumuza tekrardan dönelim. Thedor herzinin Abdulhamitle konuşmasına yani. Bu kişi, abd menşeli, aslı yahudi olan bir aileye mensup olduğu söylenir. Büyük britanyanın İrlanda bölgesine göçmüş yahudi bir aileden olduğu da söylenir. Gerçeği nedir bilinmez ama yahudi olduğu ortak kanıdır. Abdulhamit ile olan konuşmasında da, güneydoğuya kadar olan toprakları istediği ve buna karşılık Filistin' de toprak istediği söylenir.

Bu doğru mudur bilmiyoruz, yorumlayacağız, karar vereceğiz şimdi:


Tarih tekerrür eder mi? 7 yıl savaşlarında ve dünya savaşında olan olay neden Osmanlı için de geçerli olmasın? Neden dünyanın bir çok yerinde savaş veren İngiltere tekrardan borçlanmasın?
Osmanlı borçlandı, bankasını kaybetti, ekonomisini yahudilere devretti.
Böyle olduğunu düşünürsek, Osmanlının yahudilerin teklifini geri çevirmesinden sonra İngiltere' nin ekonomik yardım karşılığı yahudilerin isteği için mücadele edeceğini düşünürüz. Zira öyledir de, bölgedeki en etkin devlet İngiltere' ydi. Bizlere tarih kitaplarında ve öğretmenlerimiz hep Hindistan yolu için İngiltere' nin böyle hareket ettiğini söylerdi. Biz onlar gibi düşünmüyor, onların düşünmediklerini düşünüyor, başka bir şeyler arıyorsak sadece bu sebebin olmadığını düşünmek zorunda kalacağız.

Üstelik toprak satın alma işi, eğer Abdulhamit' e bildirildiyse, onların aynı şeyi yine deneyecekleri sonucu çıkar. Bu sonuca nasıl ulaştım ve kendimce sebeplerim ne diye sorarsam, İsrail' in ilk kuruluşuna bakın. BM ( aslında thedor Herzinin ırkından olanların ve abd ve Avrupa' yı yöneten yahudi ailelerin kurduğu kuruluş) Filistin topraklarını ikiye ayırdı. Arapların yerleşkesi ve yahudilerinki. İkisi zamanla değişti, yahudilerinki arttı, araplarınki azaldı. Bunu da, israil kendini savunmak için arap yerleşkelerine saldırıp yerleşmesiyle sağladı.

Yani, geçtiğimiz haftalarda İsrail filistin' e girdi, neden girdi? Birkaç yüz filistinliyi öldürüp geri çekilmek için mi, yoksa kurulduğu günden bu yana yaptığı gibi, saldırıp girip topraklarını genişleterek mi?


Araya bir tampon bölge çektiler ama sadece rus yanlısı suriye ile. Yanındaki ürdün ile herhangi bir tampon yoktu. Filisin bayrağıyla ürdününki neredeyse aynı. Peki o bayrak işi, nasıl oldu?
O bayrak Mark Sykes tarafından yani bir yahudi tarafından tasarlandı. O şahıs bölgede Türklere karşı arap isyanlarında da etkindi.


Taraflar:

BM

Abd

Yahudiler

Araplar


Yahudiler, BM' yi kurdu, abd' yi yönetiyor. Kendileri devlet kurabilmek için araplara da toprak verdiler. Bunu hem Türklere karşı isyan için hem de dünya kamuoyuna adaletli bir dağılım yapıldığını göstermek için gerçekleştirdiler. Sonra filistin' i terör devleti yaptılar. Kendilerine saldırttılar ve kendilerini korumak için arapların tarafına girdiler ve işgal ettiler. Günümüze kadar bu işgalleri devam etmekte. Suriye' de de esada karşı isyan başladığında israil genişlemeyi artırdı. İsrail' e giden birinin Suriye' ye giremediğini, yasak olduğunu göz önüne alırsak ve bunların güneydoğuya kadar olan yerleri alma amaçlarının bitmediğini varsayarsak her şeyin İsrail' in lehine işlediğini görmüş oluruz.


Peki arap tarafı ne olacak, onlara nasıl yaklaşacağız?


Benim dedelerimden filistin' de şehit düşenler var. Ben her zaman bunu düşünürüm ve filistinlilere her zaman soğuk bakarım. Çünkü onlar ihanet ettiler, arkadan vurdular. Önce fransızlarla bir olup, Cezzar paşanın komutasındaki Türk ordusuna saldırdılar (cezzar paşa da devşirme boşnaktır ama üzüldüğüm ardındaki Türk ordusudur)

Sonra yetmedi, bu araplar İngilizlerle bir oldu, ardına yahudilerle bir oldu. Unutmayın ki, filistin zamanında pkk kamplarının olduğu bir ülkeydi. Filistin Kurtuluş örgütü pkknın en büyük destekçilerindendi. Filistin' de dostumuz yok, dedesi hain olan elbet soyuna çeker ve ihanet eder. Onlar bizim düşmanımız, Onlar hep birlik oldu ve Türkleri arkalarından vurdu. Filistin' e böyle yaklaşın.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #32 : 09 Ağustos 2014, 18:58:16 »

Araplardan oldum olası nefret ettim. Birinci Dünya savaşında yüzbinlerce Mehmetçik Arap çöllerinde Muhammedin yattığı yeri koruyacğım diye telef oldu. SOnra geldi bu İsrail devleti kuruldu. Hem Türk'e her türlü ihaneti yaparlar, ondan sonra da aman Türkiye bize destek çık. O yüzden İsrail'i desteklemek geliyor içimden.


Kandaşım dediklerinde haklısın. İsrail' i filistinlileri geberttikleri için içinden desteklemek geliyor olabilir ama bir yahudi neyse bir filistinli de odur. Bir farkları yok, ikisi de Türklere düşmanlık yapıyor. Biri bize daha yakın değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #33 : 01 Eylül 2014, 11:52:19 »

Bakın dediklerim çıkmış. İsrail üç yahudi genç öldü diye filistine girmedi. Bugün haberlerde okumuşsunuzdur, İsrail 400 hektarlık filistin toprağına el koymayı planlıyormuş. Bundan önce de defalarca girdi ve hepsinde topraklarını genişletti. Asıl amaçları üçyüz beş yüz filistinli öldürmek değildi. Uluslarası dünya bunlara toprak dağıttığında filistin toprakları daha büyüktü. 50 yıl içinde İsrail katladı, filistin küçüldü. 15 kez filistin topraklarına girdiler, hepsinde de toprak genişlettiler. Türkçü Turancı otağ yine doğru öngörüde bulundu. Diğer tüm yerlerden farkını ortaya koydu. İşte bu otağ bu yüzden çok önemlidir. Sahip çıkın buraya.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 2 3 [4]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.227 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.