Federal Türkiye Cumhuriyeti Projesi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Eylül 2020, 06:10:25


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Federal Türkiye Cumhuriyeti Projesi  (Okunma Sayısı 2156 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sarıkurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 57


Atatürkçü 1919 Yılları..


« : 19 Ocak 2010, 13:10:20 »

Özal siyaseti yapmaktan bahseden son Osmanlı hükümdarı 1. Recep Tayyip Erdoğan, Özal’ın aslında federal bir yapı düşlediğini kimseye aktarmasa da onun gizlediği bu gerçekleri aktarmak da bize düşüyor elbette.

Bölge kalkınma ajansları adı altında yavaş yavaş eyalet sistemi oluşturuluyor. Zaten yerel yönetimler konusundaki çalışmaları da eyalet sistemine uyumlu bir yapıda hazırlanıyor. Kalkınma ajanslarında yapılan yerel parlamento yapısı da bu görüşümüzü teyit eder niteliktedir.

Peki, halk nasıl bu sisteme razı edilecek. Buradaki en kilit nokta kürtler ve diğer azınlıkların kullanılmasından geçiyor elbette. kürtler sürekli bir terör hareketi içerisindeler ve kurulmasını istedikleri daha doğru bir tabirle hamisi olan AB-D’nin kurulmasını istediği kürt devleti için bir geçiş süreci olarak eyalet sistemi kurulmak zorunda. Böylece kürtlerin bulunduğu eyalet kürdistan topraklarına katılabilecek.

kürtlerin son zamanda terör hareketlerini yükseltmesi, misilleme hareketleri sayesinde Türk milleti bıktırılmaya, yıldırılmaya çalışılarak kurtuluşun tek yolunun eyaletleşme olduğu fikri ortaya atılacak ve bir süre sonra da hayata geçmesi sağlanacaktır. Zaten bugünden gerekli alt yapı kurulduğu içinde bu geçiş oldukça hızlı ve kolay yapılabilecektir.

Ülkemizde bir tek kürtlere değil diğer etnik azınlıklara üzerinde de ciddi çalışmalar var. Örneğin Karadeniz bölgemizde rum azınlıklarla bir Pontus eyaleti, çerkezlerle Adige eyaleti vb… yapılara bölünerek ileride hedeflenen parçalanma stratejisinin adımları atılmaktadır. Yugoslavya aslında bu konular için en ideal örneklerden biridir, ama birileri bize siz Yugoslavya değilsiniz, onun gibi olamaz dense bile aslında bunlar aldatmacadır, Yugoslavya’da bunu hedeflemiyordu ama başına gelenler ortada.

Elbette eyalet sisteminin ne zararı var, bakınız Amerika, Kanada, Rusya federatif bir yapı ile yönetiliyor gibi karşı tezlerde sunulabilir. Bu ülkelerin ortak noktası kurucu bir ulusa dayanmayan, çok milletli hatta daha doğru tabirle çok devletli bir yapıdır. Bu yüzden de bu devletleri tek bir çatı altında buluşturmak ancak federatif bir yapı ile mümkündür.

Örneğin Kanada’da Fransız ve İngiliz kolonisi vardır, fakat federasyon olmalarına karşın İngiliz kolonisinde resmi dil İngilizce, Fransız kolonisinde ise Fransızcadır ve oldukça katı olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Bazen bir sorunu çözmelerinin yıllar aldığını da söylemekte fayda var. Yine Rusya Sovyet devriminde komünist olan devletlerin Sovyetlere katılması ve daha sonra dağılarak Rusya olmasının ardından bu devletleri bünyesinde tutmasının yolu federasyondan geçmekteydi. Ama yine de Rusya’dan bağımsız olduklarını söylemek mümkün değil! Amerika yine aynıdır. Yani federasyon ancak ulus devleti olmayan ve birçok devletin bir çatı altında toplanarak güç birliği oluşturma modeline federasyon deriz.

Türkiye için bu doğru mudur? Kesinlikle hayır. Evvela Türkiye kurucu unsuru olan Türkler tarafından kurulmuştur ve ulus devlettir. Kuruluş döneminde ve akabinde ki dönemlerde mevcut nüfus kayıtları da incelersek kurucu unsurun yalnız Türkler olduğu, birçok devletin bir araya gelmesinden oluşmadığı açıkça ortadadır.

Atalarımızın kanları ile kazandıkları toprakları bir avuç AB-D yavrusu istiyor diye peşkeş çekecek, bu projeye göz yumacak değiliz elbette. İşin en önemli yanı ise Ergenekon adı altında bu süreci engelleyecek, karşı koyacak herkesi abuk bahaneler ile hapishanelere gönderiyorlar. Böylece Türk milletinin haberi olmadan isteklerini yerine getirebiliyorlar.

Bu isteklerin daha hızlı gelişmesi için teröristler şımartılıyor, sırtı sıvazlanıyor ve kaos yaratılıyor. Böylece var olan kaos içerisinde hem karşı çıkan güçleri yok etmek kolaylaşıyor, hem de halkı uyutarak projelerin sağlıklı olarak işlemesi sağlanıyor. Kilit noktalara, bürokrasiye kendi adamlarını da geçirerek yapıyı sağlamlaştırıyorlar ve yerine yeni bir hükümet gelse bile kolayca tasfiye edemeyeceği bir örgütlenme ile planların sürmesi hedefleniyor.

Hükümet açıkça anarşizm yaratıyor ve kimse bir dur demiyor. Bu anarşiye karşı İzmir’i faşist ilan ederek, insanlara bu tavrın yanlış olduğunu söyleyerek Türk milleti uyuşturuluyor ama kürt terörüne destek olunuyor birde yetmezmiş gibi Mahmurdan yeni terörist ihracı sağlanıyor. Kanlı bir sürecin içindeyiz ve daha da kanlı bir sürece itiliyoruz.

Bu aşamada ilgisini ve tepkisini yalnız DTP’ye yönlendirenleri uyarmak istiyorum, AKP olmaksızın DTP hiçtir, onları azdıran, cesaretlendiren AKP’dir. Eğer tepki gösterecekseniz yalnız DTP’ye değil AKP’ye de göstermelisiniz. Ve hatta daha sert bir tepki gösterilmelidir, nihayetinde bu tablonun mimarı AKP’dir.

Milli kuvvetleri Atatürk İlke ve İnkılapları ortak paydasında Türk devletine ve milletine sahip çıkmaya davet ediyor ve bizleri yok etmek isteyen hükümet ve saz arkadaşlarından gözlerini ayırmamalarını özenle tavsiye ediyorum. Uyanık olursak planları bozarız, tıpkı Kurtuluş Savaşımızda bozduğumuz gibi!

Ulu Kök Tengri Türk'ünü Korusun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.245 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.