Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Erlik Tanrıöğen üzerinde 01 Nisan 2015, 21:13:36Konu Başlığı: Eylemden sonra ne oldu? Bu eylem kimin çıkarına hizmet etti?
Gönderen: Erlik Tanrıöğen üzerinde 01 Nisan 2015, 21:13:36
1- Toplumun Gezi hafızası canlandı. Türk Milleti'nin masum hak beklentileri ile başlatıp kızıl teröristlerin halkı haklıyken haksız duruma düşürdüğü eylemler unutulmaya yüz tutmuşken gündeme yeniden geldi. AKP tabanına göre ''dış güçlerin oyunu, darbe senaryosu'' olan bu hareket yeniden hatırlandı. Ne oldu? AKP karlı çıktı.

2- Berkin yeniden hatırlandı. Berkin, sürecin figürü ve milletimizin çok büyük kısmının gözünde terörün kanıtıydı. Terör algısı canlandı. Terör konusundaki dikkat PKK yerine DHKP-C'ye çekildi. Ne oldu? Çözüm süreci ve AKP karlı çıktı.

3- Adliye binasına silahın nasıl girdiği, bu teröristlerin ellerini kollarını sallayarak orada nasıl bulundukları üzerinden iş Cemaat'e yüklendi. Adliyeler Cemaat'in kalesi gibi görüldüğünden bu eylem de orayla ilişkilendirildi. Ne oldu? AKP karlı çıktı.

4- Yeni ''İç Güvenlik Kanunu'' çerçevesinde devlet güvenliğinin yetersiz olduğu algısı canlandı. Bu pakete ihtiyaç duyulduğu daha çok dillendirilmeye başlandı. 10 gün önce koruma polisleri alınan Savcı'nın odasına girildi. Ne oldu? AKP karlı çıktı.Şimdi AKP ne zaman sıkışsa imdada yetişen bu koltuk değneği örgüte soralım:

- Savcı'nın odasına polislerin adını öğrenmek için girdiğinizi iddia ediyorsunuz. Gezi eylemlerinde ölenlerden Berkin değil ama Ethem Sarısülük sizin örgütünüzdendi. Onu öldüren polisin adı biliniyor. Google'a yazıp bulmaktan aciz misiniz de aşka bir davanın savcısına başka bir eylemci için gidiyorsunuz?


Konu Başlığı: Ynt: Eylemden sonra ne oldu? Bu eylem kimin çıkarına hizmet etti?
Gönderen: Çİ-Çİ üzerinde 02 Nisan 2015, 00:45:40
Bu mühim hadisede kim kârlı çıkmakta diye sorulduğunda cevap bellidir. Televizyonda olayın hemen sonrasında savcı hakkında kamuoyuna açıklama yapan Davutoğlu, birkaç cümleden hemen sonra seçimler hakkında konuşmaya başladı. O dakikalarda seçim hakkında konuşmak?!!