Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Buga Yaktu üzerinde 23 Ağustos 2015, 17:12:14Konu Başlığı: Eski Bakandan İlginç Çıkış: HDP Kapatılmalı
Gönderen: Buga Yaktu üzerinde 23 Ağustos 2015, 17:12:14
Eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un önderliğini yaptığı Milli Merkez Hareketi'ninAnkara Temsilcisi, DYP'li eski bakanlardan Ufuk Söylemez, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin İspanya'daki Herri Batasuna ile ilgili kararına göndermede bulunarakHDP'nin kapatılması gerektiğini belirtti.

"HİÇBİR DEMOKRASİ KENDİ AYAĞINA ATEŞ ETMEZ"

Söylemez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "HDP, demokratik bir hukuk devletinde asla olmaması gereken bir partidir. AB üyesi İspanya, ETA terör örgütünün siyasi uzantısı ve destekçisi olan Herri Batasuna (Halkın Birliği) partisini 2003 yılında kapatmıştır. AİHMbu kararı 'terör örgütü ile organik bağı olan bir partinin demokrasi ve AB değerlerinde yeri olamayacağını' belirterek onaylamıştır. Doğrusu da budur. Çünkü hiç bir demokrasi kendi ayağına ateş etmez.

"DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRILSIN"

HDP'ye kapatma davası açılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, başta bu partinin lider kadrosu olmak üzere, yaptıkları ve söyledikleri ile alenen PKK terör örgütüne destek veren, propagandasını ve adeta sözcülüğünü yapan isimlerin dokunulmazlıkları kaldırılarak, bu eylemleri nedeniyle soruşturulmalı ve yargılanmalarının önü açılmalıdır.

"VATAN EVLATLARI ŞEHİT DÜŞERKEN..."

Vatan evlatları, yaşamlarının baharında alçakça pusularda, mayınlı tuzaklarda şehit düşerken, bunların Hazine yardımı alarak, dokunulmazlık zırhına bürünerek, mütareke medyasında şov yaparak, fitne-fesat faaliyetlerini pervasızca yürütmelerinin mutlaka ve hukuk içinde önüne geçilmelidir.

Kaynak :Milliyet