Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Genç Irkçı üzerinde 08 Şubat 2018, 16:04:38Konu Başlığı: Esad güçleri YPG/PYD karargahını vurdu
Gönderen: Genç Irkçı üzerinde 08 Şubat 2018, 16:04:38
Pentagon, Suriye hükümet güçlerinin, YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) karargahına saldırıda bulunduğu, koalisyon uçaklarının ise Suriye güçlerine savunma amaçlı saldırı gerçekleştirdiği belirtildi.

Sputnik’in haberine göre Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu'ndan yapılan açıklamada Suriye hükümet güçlerinin Fırat Nehri'nin 8 kilometre doğusunda bulunan DSG karargahına saldırdığı kaydedildi.

Saldırının herhangi bir kışkırtma sonucu olmadığının iddia edildiği açıklamada, saldırı sırasında koalisyona bağlı askerlerin de karargahta bulunduğu belirtildi.

Açıklamada "Koalisyon, koalisyon askerlerini ve ortak kuvvetleri savunmak üzere, küresel IŞİD karşıtı koalisyon misyonuna angaje olan ortaklar, karşı saldırıyı düzenleyenleri püskürtmek üzere saldırı düzenledi" ifadesi yer aldı.

Açıklamada koalisyonun Orta Fırat vadisinde IŞİD ile mücadeleye devam ettiği söylendi.

ABD: ESAD YANLISI 100 SAVAŞÇI ÖLDÜRÜLDÜ

ABD öncülüğündeki koalisyon ve koalisyonun destek verdiği yerel kuvvetler, Suriye ordusu ve Esad yanlısı gruplara saldırdı. Çatışmalarda Suriye ordusuna bağlı yüzü aşkın savaşçının öldürüldüğü ileri sürüldü.

Reuters’a konuşan, ancak adı açıklanmayan bir Amerikalı yetkili, karşı taraftaki ölü sayısının saldırının ne kadar kapsamlı ve eşgüdümlü olduğunu gösterdiğini söyledi. Aynı yetkiliye göre koalisyonu hedef alan bu saldırıda 500 kadar Esad yanlısı savaşçı, topçu birlikleri, obüs, tank ve roketatarlardan destek aldı.

Dün gece yaşanan saldırıda hiçbir Amerikan askerinin yaralanmadığı belirtildi.

Odatv.comKonu Başlığı: Ynt: Esad güçleri YPG/PYD karargahını vurdu
Gönderen: Genç Irkçı üzerinde 08 Şubat 2018, 16:07:06
Her ne kadar Türk dışındaki herkes düşmanımız olsa da düşmanların da bir öncelik sırası var. Bizim şu anda öncelikli düşmanımız ABD.
Suriye hükümeti ile geçici olarak ortaklık kurarak K*rtleri haritadan silebiliriz.


Konu Başlığı: Ynt: Esad güçleri YPG/PYD karargahını vurdu
Gönderen: Böriler üzerinde 08 Şubat 2018, 19:24:37
Peki gerçekten vurmuşlar mı ?


Konu Başlığı: Ynt: Esad güçleri YPG/PYD karargahını vurdu
Gönderen: Karluk Han üzerinde 08 Şubat 2018, 20:48:34
Kızılbaşlardan bunu beklerdik. PKK'ya sessiz kalmasınlar ...