Ermenistan şokta: “Hocalı Soykırımı” Macaristan parlamentosunda
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Kasım 2020, 22:48:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ermenistan şokta: “Hocalı Soykırımı” Macaristan parlamentosunda  (Okunma Sayısı 8709 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TANRIDAĞLI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 152« : 21 Aralık 2011, 23:42:19 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Macaristan’da, Milliyetçi Parti JOBBİK ve onun genç ve karizmatik Başkanı Vona Gabor, Türklerden sevgiyle bahsetmekte, atalarımızın bir olduğunu ve “hepimizin Attila’nın torunlarıyız” demekte.

JOBBİK bunun yanı sıra “Hocalı Soykırımını” Macaristan Parlamentosu’na taşıyarak, Ermenileri kazdıkları kuyuya düşürdü.

Dünya genelinde 1915 olaylarının 'soykırım' olarak tanınması için propaganda yürüten Ermenilerin bu arzularının aksine Macaristan sürpriz bir hamle ile “Hocali Katliamını” parlamentosuna taşındı. Sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla dünya parlamentolarında Türkiye’yi her fırsatta köşeye sıkıştırmaya çalışan Ermenistan, bu kez kendi oyununa düştü. Ermenistan dünya genelinde 1915 olaylarının 'soykırım' olarak tanınması için lobilerini yürütürken Macaristan'dan çok ilginç bir tepkiyle karşılaştı. Macaristan Parlamentosu, “Ermenilerin Dağlık Karabağ’da Azerbaycanlılara karşı toplu katliam gerçekleştirdiğini” tanıyan bir karar tasarısını gündeme aldı.

İddiaya göre, Macaristan muhalefetinin teklif ettiği tasarı yakın bir zamanda oylanacak. Tasarı Ermeni cephesinde şok etkisine neden oldu. Ermenistan hükümeti tasarıya tepki göstererek, kabul edilmesi halinde ‘Macaristan’ın uluslararası imajının sarsılacağını’ savundu.

Öte yandan Macaristan’ın attığı bu ulumlu adımı Türkiye’de ve birçok uluslararası medya organında yer aldı ve memnuniyetle karşılandı. Dağlık Karabağ’da 26 Şubat 1992’de Ermeniler tarafından gerçekleştirilen Hocalı katliamında 613 çocuk, kadın ve erkek hunharca öldürülmüştü.

Tasarıyı gündeme getiren Jobbik’i tanıyalım

Son zamanlarda Orta Avrupa’dan, Macaristan’dan bir dost sesi yükseldi. Macar Milliyetçi Partisi olan JOBBIC Başkanı Vona Gabor, Türkler ile Macar’ların aynı kökenden geldiğini ileri sürdü. Macaristan’da son seçimlerde yüzde 17 oy alarak ülkenin 3’üncü büyük partisi olan aşırı sağcı Jobbik’in lideri Gabor Vona, “Türkiye ile yakınlaşmalıyız” deyince Avrupa’daki ırkçıların hedefi oldu. Macar lider, kendisini eleştirenlere “hepimizin Attila’nın torunlarıyız” sözleriyle yanıt verdi.

2002’de sağ eğilimli öğrenciler tarafından kurulan Macar Jobbik (Daha iyiye) Partisi, katıldığı ilk seçimlerde yüzde 2 gibi düşük bir oy almasına rağmen, 2010’daki son seçimlerde adeta patlama yaparak yüzde 17 ile ülkenin 3’üncü büyük partisi haline geldi. Meclise 47 vekil sokan partinin genç lideri Gabor Vona da durum böyle olunca Avrupa’nın en gözde politikacılarından biri oldu. Mitinglerinde Nazi Partisi benzeri görüntüler veren, taraftarları tek tip üniforma ve kol bandı takan Jobbik, faşist olduğu konusundaki eleştirilere, “Biz sağcı bir parti bile değiliz. Sadece vatanseveriz” diye yanıt verirken seçim sloganı olarak da kendine, “Macaristan Macarlarındır” sözlerini seçmişti.

Avrupa’daki diğer aşırı sağcı partilerle AP seçimlerinde işbirliği yapan parti, Türkiye karşıtlığını seçim malzemesi yapan diğer partilerden bu konuda ayrıldı. Başkan Vona, “Biz Türkiye ile yakınlaşmanın Avrupa’nın yararına olduğunu düşünüyoruz. Diğer partilerin Türk ve İslam karşıtı politikalarına katılmıyoruz. Türkiye bize yeni fırsatlar sunuyor” açıklamasını yapınca Avrupalı aşırı sağcıların hedefi haline geldi. Ancak Vona bu eleştirileri, “Türklerle Macarların kökeni birdir. Hunlar’dır. Biz Türklere karşı çıkarsak kendi kökenimize de karşı çıkıyor oluruz. Türkler bizim kardeşimiz” yanıtı vermişti.

Macarların 4’ü Türk 9 farklı boyun bir araya gelmesiyle oluşan bir ulus olduğu biliniyor. Macarca’da Türkçe ile ortak (Balta, arpa, tarla, sakal...) gibi birçok kelimenin de bulunması dillerin birbirine olan yakınlığını ve böyle bir kültür bağı ise Başkan Vona’nın dediklerini haklı çıkarıyor.

‘KKTC bir an önce tanınarak AB'ye katılmalıdır’

Avrupa Birliği Dönem Başkanı Macaristan'ın üçüncü büyük partisi Jobbik’in Macar-Türk Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Eşbaşkanı Tamas Hegedüs ise, “AB Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne karşı açıkça haksızlık yaptı. KKTC’nin bir an önce tanınarak AB'ye katılması gerekir” demişti ve Kıbrıs Türk halkına uluslararası alanda yapılan haksız uygulamalarda, başı çeken Avrupa Birliği’nden farklı sesler yükselmeye başlamıştı.

Avrupa Birliği'nin bir "Hristiyan kulübü" olmadığını kanıtlaması gerektiğini belirten Hegedüs, "Avrupa'nın Türkiye'ye ihtiyacı var. Türkiyesiz Avrupa Birliği olamaz" dedi. Hegedüs, Avrupa Birliği'nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne karşı da "açıkça haksızlık" yaptığını, KKTC'nin bir an önce tanınarak AB'ye katılması gerektiğini belirtti.

Macaristan'ın bu yılın ilk yarısında, Türkiye'nin AB üyelik sürecinin hızlandırılması için partisinin gerekli desteği vereceği taahhüdünde bulunan Hegedüs, AB'nin Türkiye'ye çifte standart uygulayarak haksızlık yaptığı görüşünü dile getirdi.

Ayrıca Macaristan Parlamentosunun üçüncü büyük partisi konumunda bulunan muhalefet partisi Jobbik'in Genel Başkanı Gabor Vona, “Hocalı Soykırımının” parlamentoya taşınması konusunda yaptığı basın toplantısında, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına silah zoruyla girerek binlerce masum sivili katlettiğini, Ermenistan'ın istila ettiği topraklardan halen çıkmadığını ve konunun AB Dönem Başkanı Macaristan tarafından da uluslararası platformlarda gündeme getirilmesini istediklerini açıkladı. Gabor Vona, "Ermenistan'ın Dağlık Karabağ ve Azerbaycan'a ait olan 7 bölgeden çıkmamasının kabul edilemez olduğunu, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarının yüzde 20'ni istila ederek 20 bin Azerliyi katlettiğini, Ermenistan'ın yaptığının soykırım olduğunu, bunun tüm dünya tarafından tanınması gerekildiğini" kaydetti.

Ermeniler birçok platformda sürekli uluslararası örgütlere veya büyük devletlere Türklerin kendilerine yaptıkları ‘sözde soykırımı’ parlamentolarına taşıyıp tanımalarını istemesi yönündeki oyununu hep sürdürdü. Fakat son olarak Ermenilerin bu oyununu bozan Macaristan, adaletli bir karar alarak, ‘sözde Ermeni soykırımı’ yerine Ermenilerin, Azerbaycan halkına yaptığı ‘Hocalı Soykırımını’ parlamentosuna taşıdı. Bu da bir kez daha Ermenilere, oynadıkları oyunlardan vazgeçmelerini ve haklı tarafın kim olduğunu göstermiş oldu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2011, 00:05:48 »

 Nihal Atsız kardeş kahraman Macarlar isimli şiiriyle ne kadar haklı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Dini önemli değil Türk kökenli kimler varsa bir an önce,zaman kaybetmeden özüne dönerek birleşmelidir çok geç olmadan. Bu arada partinin hikayesi de bize ders olsun,ilk girdiği seçimde o kadar düşük oy alıp pes etmeden şimdi buradaki mhp den çok oy almış. Yani istenince oluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2011, 00:07:07 »

Çok güzel haber. Kan bağının din bağından daha önemli olduğu kanıtlanmış oldu.

Yalnızca , "Macar Milliyetçi Partisi olan JOBBIC Başkanı Vona Gabor, Türkler ile Macar’ların aynı kökenden geldiğini ileri sürdü  söyledi" .


İkinici adım Azerbaijan'ın Cezayir Soykırımını tanıması olmalıdır.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2011, 00:11:23 »

 Din kardeşlerimiz! nasıl kuyumuzu kazarız,nasıl ihanet,kalleşlik,köpeklik ederiz,bir tane daha fazladan Mehmetçiği nasıl şehit ederiz diye düşünedursunlar,kan kardeşlerimiz gün gelir elbette şuurlanır. Daha da kitleselleşir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Kara Tigin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 24« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2011, 02:27:50 »

Çok güzel haber. Kan bağının din bağından daha önemli olduğu kanıtlanmış oldu.

Katılmakla beraber o kadar yüzyıl milli benliğini unutturulmaya çalışılan macarlı kardeşlerimiz Türklüğe sahip çıkıyor bizim mankurtlar durmadan yeriyor. Soktuğumun arap kültürcüleri içimize sızmasaydı böyle olmazdı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2011, 03:16:12 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.jobbik.com/jobbik_news/europe/3198.html

Burada Jobbik partisinin Turancılık hakkındaki düşüncelerini anlatan bir yazı var. İngilizce bilen kandaşlar okusunlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2011, 12:31:31 »

Kan Kardeslerimizin attigi adimlara bizde ayak uyduramazsak onlarda bize sirt cevirirler bu dost ele hep beraber destek olmaliyiz bu haberleri tum  Turan dunyasinin duymasi gerek Azerbaycan haber sitelerine Turkmenistan Kirgizistan ,Kazakistan , Ozbekistan sitelerine ulastirmamiz gerekiyorki Türkyurtlari bu kardesligi gormesi gerekiyorki bir uyanis baslasin hala yanliz olmadiklarini bilmeliler tek yolun Turan oldunu anlamalilar . Partinin genel bakis acisi cok ince bir cizgide nasyonal sosyalizm ve Turancilik arasinda eger Türk yurtlari bu partiye destek vermezse kan Kardeslerimiz nasyonal sosyalist cizgiye kaymalari icten bile degil  Türk yurtlarindaki partilerde cesaret alip ayni adimlari atabilirler yanlizca biraz haberdar edilmeleri yeterli .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Göktürk Savaşçısı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 60« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2011, 15:36:33 »

Bizim memleketteki mankurtların yapamadığını Jobbik yapıyor.Bizimkiler hala din kardeşleri arabıyla,kürdüyle meşgul.Hepsi bize ihanet ederken kardeşimiz Macarlardan böyle güzel haberler görmek insanı mutlu ediyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2011, 16:20:59 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.facebook.com/pages/Jobbik-The-Movement-for-a-Better-Hungary/151694314094


Destek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü_Bilge
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 238« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2011, 16:57:40 »

Türkiyede yaşayan şerefsizlere kapak olsun. Çok büyük bir keyif ile okudum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Neresinde bir Türk varsa Yeryüzü Küresinin….
Sınırı ordan başlar Bozkurt mefkuresinin…
Yürü sensin umudu bütün esir illerin…
Yürü nutku tutulsun Emperyalist dillerin....
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.252 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.