DİYARBAKIRLI TÜRKMEN İSYAN ETTİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Kasım 2020, 02:53:23


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: DİYARBAKIRLI TÜRKMEN İSYAN ETTİ  (Okunma Sayısı 5812 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köktekin Köktürük
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 45« : 24 Ocak 2012, 02:06:00 »

DİYARBAKIRLI TÜRKMEN İSYAN ETTİ

 --------------------------------------------------------------------------------


Yıkın On Gözlü Köprüyü, Ben-u Sen'i, Diyarbakır'da, nefret ettiğiniz Türk(men)ler'e ait bir şey kalmasın !
 
Akkoyunlu Hükümdarı öz be öz Diyarbakırlı Uzun Hasan'ı, yine Diyarbakırlı Karayülük Osman'ı zaten bilmiyorsunuz ama biliyorsanız da; kahramanlıklarını, Osmanlı'ya nasıl kök söktürdüklerini anlatmayın. 300 yüzyıl Orta Doğu'ya hükmettiklerini resmi tarih bize anlatmadı. Aksine Diyarbakır merkezli öz be öz Türkmen devleti olan Akkoyunlular resmi tarihe göre Osmanlı'yı arkadan vuran hain barbarlardı. Her gün kadim şehirde onlarcasını gördüğümüz eserleri bırakan ve Diyarbakır'ı başkent yapan Artuklular'ı hiç yaşamamış sayın. Diyarbakır ile ilgili en kapsamlı tarihi araştırma olan, 15. Yüzyılda yaşamış İranlı tarihçi Ebubekir Tıhrani'ye ait Kitab'-ı Diyarbekiriye'yi bulduğunuz yerde yakın çünkü o kitapta, Diyarbakır'ın dağını taşını yurt edinen Bayındır Türkmenlerinden dolayı yüzyıllarca Bayındıriye diye bilindiğini anlatır. Bu bilgi sizin için sakıncalıdır.
 
Yakın! Osmanlı kayıt defterlerini çünkü aşiret aşiret, isim isim kayıtları vardır Diyarbakırlılar'ın. Sizi şaşırtacaktır oradaki bilgiler, belki de kızdıracaktır.
Ulu Camii'nin, Anadolu coğrafyasının Orta Asya Türk mimarisine göre Kilise'den Camii'ye çevrilen ilk eseri olduğunu ancak sanat tarihçileri bilir o nedenle tehlikeli bilgi değildir. Ama yine de sizin için tehlikeli ise orayı da yıkın. Yedi Kardeş burcunu mutlaka yıkın çünkü orada öz Türkçe isimleri ile esere konu olan Diyarbakırlı yedi kardeşin ismi var, hem de taşa kazılı.


Kendini öz Türk zanneden bazı Batılı cahillerin dalga geçtiği, karaladığı Diyarbakır ağzını yasaklayın kimse konuşmasın. Çünkü; tekmeye tepik, alkışa çepik, beze çapıt, merdivene gezemek, teyzeye dayze, amcaya ami, yiğit'e iğit, düğüne toy, tencereye kuşkana gibi Diyarbakır'a özgü en az beş bin yıllık binlerce bozulmamış kelime aslında Türkçe'nin bozulmuş hali olan İstanbul ağzına göre milyon kat daha öz Türkçedir. Diyarbakır ağzının en güzel örneklerini veren Diyarbakırlı büyüklerimizi taşlayın gördüğünüz yerde.
 
Mektup yazdım yaz idi,
Kalemim kiryaz idi,
Da çok yazacaktım,
Mürekkebim az idi...
gibi binlerce Diyarbakır manisini yasaklayın, unutturun öğretmeyin çocuklarınıza çünkü Dede Korkut Türk(men) çesi ile söylenir.

Hep şikayet ettiğiniz sistem, Kürtçe isimleri yasaklattı siz de en az bin yıllık Türkçe isimleri yasaklayın Diyarbakır'da. Mesela değiştirin Karacadağ ismini Türkçedir tehlikelidir. Değiştirin Bismil'in adını, çünkü akrabaları hala Orta Asya Harzem'de yaşayan Basmıl Türkmenleri'nden alır ismini.

Her gün küfredin Çermikli Ziya Gökalp'e, Süleyman Nazif'e çünkü onlar sürgün pahasına emperyalizme karşı Diyarbakır duruşu sergilemişlerdi. Yok sayın Seyyid Nuh'u klasik Türk musikisine yüzlerce eser vermiş Diyarbakırlıdır. Yok olmaya yüz tutmuş Türkçe'nin asli kaynaklarını tekrar kazandıran Diyarbakırlı Ali Emiri'yi de küfürle hatırlayın. İhanet ile suçlayın Celal Güzelses'i, Cahit Sıtkı'yı, Orhan Asena'yı, Adnan Binyazar'ı, Özer Ozankaya'yı siz den farklı düşündükleri için.

Külliyen reddedin Diyarbakır'ın en azından bin yıllık tarihini, dost edinin elinden kan damlayan İngiliz'in, Fransız'ın sözüm o'na size dost görünenlerini.

Sisteme haklı öfkenizi, tarihinize ihanet ile gösterin. Unutturun Diyarbakır'ı, Diyarbakır yapan renklerinden dikkat buyurun Türk değil TÜRKMEN'e (*)ait ne varsa külliyen yok sayın.

Size göre Diyarbakır'da Kürtler, Zazalar, Suryaniler, Keldaniler, Ermeniler herkes yaşadı. BİR TEK TÜRK (MEN) LER UĞRAMADI BU KADİM ŞEHRE BURAYI BAŞKENT YAPARAK DÖRT DEVLET KURMALARINA RAĞMEN. Bu devletleri kuran (Artukoğulları, İnaloğulları, Nisanoğulları, Akkoyunlular) on binlerce çadırlık Türkmen aşiretleri buhar oldu uçtu. O zaman soralım 18. 19. yüzyılda yaşayan Ermeni ozanlar neden Diyarbakır ağzı ile Türkçe yazdı, Türkçe söyledi. Diyarbakır ağzı dediğimiz o muhteşem dilde mesela İstanbul Türkçesinde olmayan ama Oğuz diline ait binlerce kelime ve deyim var. Çocuğu olmayan ailelere neden bir Diyarbakırlı 'kör ocak' der tıpkı Divan-i Lugat'i Türk'de olduğu gibi. Neden bir Diyarbakırlı kelime başına gelen -Y- sesini okumaz. Mesela yılan değil ilan, yüksek değil üskek, yıldız değil ulduz der tıpkı Kaşgarlı Mahmut gibi.
 
Hatta mutlaka aranızda yapanlar olacaktır bu satırların yazarı hemşerinize küfredin, önemli değil o sizi önce tarihe ardından Allah'a havale edecektir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2012, 13:46:13 »             Eğitim eksikliği ve kötü niyet tarih boyunca bizi arkadan vuran bir kahpe idi. Özünü yitirmeden bu güne gelene ne mutlu. Tabi ki Artuklular, Akkoyunlular ve daha nice beylikler Devletler her yeri yurtluk yaptı ve tamgalarını coşkun yüreklere kazıdı. Alpaslan Han sanki Malazgirt'ten sonra göğe çekildi !.. Doğu ve Güneydoğu hainliklerle bu hale getirildi. Bizlerin kökünü kazımaya çalıştılar binlerce yıl. Şimdilerde de aşağılık bir mozaik olgusu çıkardılar. Hayır !.. Ben Türk oğlu Türk'üm. Eğer değilsem idamla yargılayın yok edin !!! Türk değilsem yaşamaya gerek yok zaten.   
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Köktekin Köktürük
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 45« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2012, 15:00:28 »

İyi de kandaşlarım ne zamn alacağız bizim olan bu toprakları.Güzelim Türkmen kentleri ihanetlerle anılıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2012, 15:10:06 »           Şimdi binlerce yıllık tarihi bir çırpıda konuşuyoruz Kandaşım. Bu bir süreçtir ve tarih sayısız olaylarla doludur. Bırakıp geldiğimiz sayısız toprak parçalarında geçmişte at koşturmadık mı ? Hemde korkular salarak. Bu yüzden zamanı iyi kullanıp bu süreçte bilinçlenmeliyiz. Son yüz yılda kominizm diye bir virüs acunu zehirlemedi mi? Kurulduğu yerde yıkıldığı halde hala destekçileri yok mu ? Ayakta kalıp Türklüğümüzü yüreğimize kazıyarak bekleyeceğiz. Çünkü bunu yürekten kazımaya kimsenin gücü yetmez.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Köktekin Köktürük
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 45« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2012, 15:22:04 »

Asimile olmuş Türkmenler için yapacak bir şey yok galiba.En azından kalan Türk toplulukları korunabilse keşke.Diyarbakır Çüngüş de Türkmenler hala çoğunluk.Bu insanlara yeniden milli bilinç nası verilebilir.En önemlisi de kürt yaratığından nefret etmesi nasıl sağlanabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köktekin Köktürük
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 45« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2012, 15:23:54 »

Bu yazıyı yazan Koray Elbeyli bile k.rt ve zazalara kardeşş demiş.Kimliğin bilincinde olan bile düşmanı seviyor sanki.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2012, 17:06:05 »

Musa anter serefsizinin oglu r.t.e nin ozel izniyle Türkiyede bulunuyor bu k.rd sevicilinde son nokta artik vatandasliktan neden ciktigini anlamadinida belirtiyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2012, 18:32:57 »                Kasırga Andam, her yazın cuk diye oturuyor gerçekten. Aynen dediğin olay doğru. Türkeli çöplerle çöplüğe döndü. Yazıklar olsun bunu göre göre bir önlem alamayan devletin başına onlarca yıl çöreklenmiş başkanlara !..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2012, 21:46:53 »

Asimile olmuş Türkmenler için yapacak bir şey yok galiba.En azından kalan Türk toplulukları korunabilse keşke.Diyarbakır Çüngüş de Türkmenler hala çoğunluk.Bu insanlara yeniden milli bilinç nası verilebilir.En önemlisi de kürt yaratığından nefret etmesi nasıl sağlanabilir.

1500 lü yıllarda Diyarbakırın çoğunlugu Türk'dü %80-90 arasında Türkmenin yanısıra geri kalanlar ermeni kürt yahudi zaza şeklinde yaşamaktaydı. Son 100 yıl öncesine kadar ise ilçeleri Çermik,Cüngüş, Erganinin hemen hemen hepsi Türk'dü şimdi kısmen cüngüş hariç ergani ve çermik de Türkler azınlık duruma düştüler. Noldu buralardaki soydaşlara peki? bazıları göç etti çoğunlugu ise malesef asimile oldu kalanlarda direniyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Köktekin Köktürük
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 45« Yanıtla #9 : 25 Ocak 2012, 01:08:54 »

Maalesef çok yerde nüfus dengesi lehlerine işliyor.Daha önce de Mhp millevcekili Meral Akşener'e Vandaki son Türkmen ailelerinden olan Küresünniler yalvarmıştı.Ekonomik yönden ve nüfus yönünden bitiriliyoruz diye.Böyle şeyleri duydukça çok üzülüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.248 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.