Erdoğan'dan Paralel'e Sert Sözler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Ekim 2020, 15:40:56


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Erdoğan'dan Paralel'e Sert Sözler  (Okunma Sayısı 992 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 30 Nisan 2015, 15:58:07 »

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi Avrupa Birliği’nin meclislerinde, Amerika’da, şurada, buradaki senatoda, parlamentolarda arkasından vurma gayreti içerisinde olanlara göz yummayacağız. Bu millet kendi kaderini, kendi parlamentosunda milli iradesiyle belirleyen bir millettir” dedi. Erdoğan, ATO Congresium’da “Türkiye Tarım ve Kırsal Kalkınma Hamlesi Proje Uygulamaları Tanıtım Programı”ndaki konuşmasında, “Bu vatanın ekmeğini yiyip, suyunu içip, bu ülkenin imkanlarıyla okuyup bir yere gelenlerin, milletten topladıklarıyla semirenlerin, yurt dışındaki sırça köşklerinde ihanet çeteleri kurup, Türkiye’yi sırtından hançerlemesine asla göz yummayacağız” ifadesini kullandı.
 
Kendi kaderimizi biz belirleriz
 
“Bu millet kendi kaderini, kendi parlamentosunda milli iradesiyle belirleyen bir millettir” diyen Erdoğan şöyle devam ettti: “Bizim kaderimize farklı parlamentolardan hükmetmek isteyenlere evelallah bu parlamento, bugüne kadar cevap vermediği gibi bundan sonra da onların beklediği istikamette hiçbir zaman beklentilerine aynı şekilde cevap vermeyecek, tam aksi cevabı verecektir. Bin yıldır bu coğrafyayı bize vatan yapmamak için başvurmadık yol, gerçekleştirmedik zulüm bırakmayanların dümen suyuna girmiş olanları, bu topraklar kabul etmez. Yaşarken de kabul etmez, öldükten sonra da kabul etmez. Onun için toprakları nasıl bütünleştiriyorsak, toplulaştırıyorsak bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep beraber Türkiye olacağız. “     
 
Toprağın hafızası çok güçlüdür
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, toprağın, coğrafyanın hafızasının insanınkinden daha güçlü olduğuna işaret ederek, kendisini seven, kendisine hizmet edeni ödüllendiren bu toprakların, kendisini satanın cezasını da mutlaka vereceğini kaydetti.
 
Vatanımıza sahip çıkacağız
 
Vatansız insanın köksüz insan olduğunu ifade eden Cumhurdbaşkanı Erdoğan, “Köksüz  insan da rüzgarın önünde savrulan yaprak misali nereye gideceği, nereye varacağı, nerede çürüyeceği belli olmayan varlığa dönüşür. Türkiye bizim vatanımız. Taşıyla, toprağıyla, kurduyla, kuşuyla, baharıyla, kışıyla yani her şeyiyle bu topraklar bizim ezeli ve ebedi toprağımız, vatanımız. Vatanımıza sahip çıkacağız. Bu toprakların hiçbir örgüt tarafından, hiçbir hain tarafından kirletilmesine izin vermeyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.
 
BU MİLLET HAKKINI SÖKE SÖKE ALIR
 
“Bu ülkenin geleceğinin önüne set çekmek isteyenden, bu millete tuzak kurandan da bu coğrafya hakkını söke söke alır” diyen  Erdoğan, şunları kaydetti: “Biz bu ülkeye insanıyla ve toprağıyla sevdalıyız. İşte bu sevdayla yaklaşık 13 yıldır gece gündüz milletimize hizmet ettik. Türkiye’yi bölgesinde ve dünyada güçlü, itibarlı, kalkınmış, refah içinde bir ülke haline getirmek için içeride ve dışarıda herkesle mücadele ettik. Milletimiz, bu mücadelemizde hep yanımızda oldu. Bugün Türkiye, kritik bir dönemin eşiğinde bulunuyor. Bölücü terörden, paralel ihanet çetesine kadar pek çok tehditle karşı karşıyayız. Türkiye’nin bölgesindeki kardeşleriyle kucaklaşmasından rahatsız olanlar, bunu hazmedemeyenler çevremizi adeta bir ateş çemberiyle kuşattı. Biz neyin, niçin olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bunların arkasında kimlerin olduğunu, hangi hesapları güttüklerini de çok iyi biliyoruz.”
 
MGK'DAN PARALEL YAPI İLE MÜCADELE KARARLILIĞI
 
Cumhurbaşkanı  Erdoğan başkanlığındaki  Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı 7 saat sürdü. Toplantının ardından açıklamada, paralel yapıya karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı. MGK toplantısı sonrası yapılan açıklama şöyle:
 
ÇÖZÜM SÜRECİ 26 Şubat 2015 tarihindeki toplantıdan bugüne kadar geçen iki aylık dönemde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini ilgilendiren gelişmeler görüşülmüş, tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca alınması gereken güvenlik tedbirleri üzerinde durulmuştur. Çözüm sürecine yönelik gelişmeler değerlendirilmiş, terörün sona erdirilmesi için verilen mücadelenin kararlılıkla sürdürülmekte olduğu bir kez daha vurgulanmıştır. Seçimlerin, huzur ve güven ortamı içinde gerçekleşmesi ile kamu düzeni ve güvenliğini etkileyebilecek olaylara yönelik alınacak tedbirler hakkında Kurul’a bilgi sunulmuştur.
 
PARALEL Milli güvenliği tehdit eden paralel devlet yapılanması ve illegal oluşumlara karşı yürütülen mücadele hakkında bilgi arz edilmiş, mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesine vurgu yapılmıştır.
 
SURİYE, YEMEN, LİBYA Suriye ve Irak’taki mevcut durumun ülkemizin ve bölgenin güvenlik ve istikrarına etkileri ele alınmıştır. Yemen ve Libya’daki gelişmeler ile orta doğu ve kuzey Afrika bölgesindeki güncel durum ve bölgeyle ilişkilerimize dair hususlar görüşülmüştür. 
 
1915 OLAYLARI Ayrıca, bazı ülkeler ve kuruluşlarca 1915 olaylarıyla ilgili olarak yapılan açıklamalar ve alınan kararlar değerlendirilmiş; açıklama ve kararların tarihî gerçeklerden uzak olduğu ve siyasi nitelik taşıdığı, bu yönüyle de yok hükmünde olduğu ifade edilmiştir.
 
MİLLİ SİYASET BELGESİ İç ve dış güvenlikte meydana gelen değişiklikler de dikkate alınarak güncellenen milli güvenlik siyaseti belgesi görüşülmüş ve bu konudaki tavsiye kararının Bakanlar Kurulu’na bildirilmesine karar verilmiştir.
 
MGK sürerken anlamlı tweet
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MGK toplantısı sırasında Twitter hesabından “Vatanımıza sahip çıkacağız. Bu toprakların hiçbir örgüt tarafından hiçbir hain tarafından kirletilmesine izin vermeyeceğiz. Vatansız insan köksüz insandır. Köksüz insan da rüzgârın önünde savrulan yaprak misali nereye gideceği belli olmayan bir varlığa dönüşür” mesajını paylaştı.
 
Cumhurbaşkanı Batman’a gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi günü Batman ve Diyarbakır’a gidecek.  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın cumartesi günü Batman ve Diyarbakır’ı ziyaret ederek toplu açılış törenlerine katılacağı bildirildi.

AA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.229 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.