Erbakan, KÜRT AÇILIMI hakkında açıklaması
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 18 Şubat 2020, 03:48:00


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Erbakan, KÜRT AÇILIMI hakkında açıklaması  (Okunma Sayısı 2052 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOZKURT KEMAL
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 300


Yaşadıkça Türkçüyüz Hedef Turan.....


« : 23 Ağustos 2009, 17:14:58 »

Necmettin Erbakan, hükümetin oyuna geldiğini belirterek, 'Bunlarda yeterli devlet tecrübesi yok. Bunlar ÇOLUK ÇOCUK TAKIMI. Avrupa'nın oyununa geliyorlar' dedi.

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, AKP hükümetinin Kürt açılımını, İsrail'in oyunu olarak değerlendirdi. Kürt açılımındaki asıl amacın Türkiye'yi İsrail'in vilayeti yapmak olduğunu ileri süren Erbakan, bütün memleket evlatlarının da bu konuda uyanık olması gerektiği çağrısını yaptı. Hükümetin de bu oyuna geldiğini belirten Erbakan, “Bunlarda yeterli devlet tecrübesi yok. Bunlar çoluk çocuk takımı. Avrupa'nın oyununa geliyorlar” dedi

Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'ndeki yazlığında dinlenen Necmettin Erbakan, Ayvalıburun Camii’nde kıldığı cuma namazı sonrasında, kameriyede oturup geleneksel cuma sohbetini yaptı. Türkiye'nin çok kötü şartlar içinde bulunduğunu, insanların ekonomik olarak zor günler geçirdiğini, siyaseten de bir çıkmazın içine sürüklendiğini ileri süren Erbakan, hükümetin dış güçlerin oyununa geldiğini savundu. Haim Nahum Doktrini'ni yıllardan beri anlattığını belirten Erbakan şöyle konuştu:

“Nedir, bu doktrin? (Türkiye'yi İsrail'e bin yıldan beri vilayet yapamadık. 5 sene cihan harbi yaptık. 5 sene İstiklal Harbi yaptık, gene bunları işgal edemedik. Öyleyse stratejimizi değiştiriyoruz) diyorlar. Türkiye'yi İsrail'e vilayet yapmak için harp yolunu bırakıyor. Zor, pahalı, meşakkatli yol yerine, ekonomik ve kolay olay yolu seçiyorlar. Nedir bu? (Türkiye'yi aç bırakacağız, borca esir edeceğiz, dininden uzaklaştıracağız. Böylece birbiriyle çarpıştıracağız. Güçsüz bırakıp, güçsüz noktaları İsrail'e vilayet yapacağız) diyorlar. 80 senedir üzerimizde bu doktrin uygulanıyor. Bugün tatbik edilen politika budur. IMF, Türkiye'yi aç bırakıyor, işsiz bırakıyor, borca esir ediyor. Öbür taraftan Avrupa Uyum Komisyonu'da bizi kendimizden uzaklaştırıyor ve bölüyor. Avrupa, (Avrupa'ya girmek için hiçbir şey yapmadınız) diyor, bunlara. Bunlar da yeterli devlet tecrübesi yok. Bunlar çoluk çocuk takımı. Avrupa'nın oyununa geliyorlar. Avrupa böyle söylediğine göre, demek ki hoca bizi dürtüklüyor. Yani Avrupa'yı kastediyorum, dersimize çalışalım. Avrupa'nın gözüne girmek için,böyle şeylere başvuruyorlar.

Kaynak: Hürriyet gazetesi
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
 
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2009, 17:38:21 »

Erbakan, AKP için doğru tespitler yapmış da; AKP'nin "MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ" 2002 yılından bu yana kuruluş çalışmalarıyla beraber üzerlerinden çıkarttıkları beyanlarını unutmuş...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.043 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.